Cudowny obraz- nie ludzką ręką uczyniony! - zdjęcie
09.07.21, 18:46

Cudowny obraz- nie ludzką ręką uczyniony!

20

Podobnie jak pośmiertne odbicie ciała Jezusa na Całunie Turyńskim, cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe jest dla współczesnej nauki niewytłumaczalną zagadką. Kroniki mówią, że podczas objawień w 1531 r. Matka Boża zostawiła swoje odbicie na tilmie Indianina Juana Diego.

Tilma jest wierzchnim odzieniem Indian, rodzajem obszernego płaszcza utkanego z grubych i szorstkich włókien agawy (kaktusa ayate). Kolorem przypomina surowe płótno lniane. Materiał utkany z tych włókien po 20 latach ulega całkowitemu rozpadowi, a z powodu szorstkiej i nierównej powierzchni oraz rzadkich splotów absolutnie nie udałoby się na nim namalować żadnego obrazu. Naukowe badania płótna, na którym znajduje się obraz Matki Bożej z Guadalupe, przeprowadzone w 1976 r. potwierdziły, że jest to materiał utkany z włókien agawy. Fakt, że na tej "kaktusowej" tkaninie znajduje się obraz, który jest prawdziwym arcydziełem, i że sama tkanina przetrwała w idealnym stanie przez 470 lat, nie wykazując choćby najmniejszych znaków rozpadu, zdumiewa wszystkich, a szczególnie świat nauki.

Zadziwiająca jest ciągła świeżość barw tego niesamowitego obrazu oraz brak na nim zanieczyszczeń pomimo faktu, że przez ponad 100 lat wisiał nie zabezpieczony żadnym szkłem, wystawiony na bezpośrednie działanie różnych destruktywnych czynników, między innymi dymu kadzideł, palonych perfum, sadzy i spalającego się wosku z niezliczonych wotywnych świec. Słynny meksykański malarz Miguel Cabrera pisze, że w 1753 r. widział, jak przez dwie godziny, około 500 razy, pielgrzymi dotykali obrazu różnego rodzaju przedmiotami, które mieli ze sobą. Każdy inny obraz, który by się znajdował w podobnych warunkach, szybko uległby zniszczeniu, zaczernieniu i stałby się nierozpoznawalny. Natomiast obraz z Guadalupe nie jest w ogóle zniszczony. Badania naukowe wykazały, że z niewyjaśnionych przyczyn materiał, na którym odbity jest obraz Matki Bożej, w ogóle nie przyjmuje kurzu, odpycha insekty, bakterie i grzyby.

Profesor Philip Callahan z Uniwersytetu na Florydzie, który badał obraz z Guadalupe w 1979 r., w swoim raporcie napisał, że z jednej palącej się wotywnej świecy jest emitowanych ponad 600 mikrowatów. W zamkniętym pomieszczeniu przy setkach palących się świec i tysiącach pielgrzymów powstaje tak wielkie zanieczyszczenie, że w krótkim czasie powinno nastąpić całkowite wyblakniecie kolorów i zniszczenie samego obrazu. Święty obraz Matki Bożej z Guadalupe wydaje się jednak całkowicie uodporniony na wszelkiego rodzaju niszczące oddziaływania.

Fakt doskonałego zachowania płótna oraz delikatnych kolorów, w całym ich bogactwie i świeżości, wprawia w prawdziwe zdumienie wszystkich ekspertów i znawców sztuki. Wielu sceptyków i racjonalistów w konfrontacji z faktami, które odkryli, badając święty obraz, odrzuciło swój sceptycyzm i niewiarę, klękając przed tajemnicą niewidzialnego Boga. I tak na przykład słynny meksykański architekt Ramirez Yasguez, któremu w 1975 r. powierzono zaprojektowanie nowej bazyliki w Guadalupe, otrzymał pozwolenie na dokładne zbadanie obrazu Matki Bożej. Wyniki tych badań były dla niego tak wielkim intelektualnym i duchowym wstrząsem, że porzucił swój agnostycyzm i stał się gorliwym katolikiem.

O nadprzyrodzonym pochodzeniu obrazu Matki Bożej z Guadalupe świadczy również jego cudowne zachowanie przed zniszczeniem podczas różnych nieszczęśliwych okoliczności i wypadków w ciągu jego wielowiekowej historii. I tak na przykład: w 1791 r. robotnikowi czyszczącemu srebrną ramę przypadkowo wylała się na powierzchnię obrazu cała butelka kwasu azotowego. Ku wielkiemu zdziwieniu i ogromnej radości pracownika wylany kwas nie zostawił najmniejszego śladu. Podczas krwawych prześladowań Kościoła w latach 20. ubiegłego wieku, za rządów Plutarco Callesa, za sprawowanie posługi kapłańskiej tysiące księży skazano na karę śmierci. Ateistyczno-masoński reżim zamknął wszystkie kościoły w Meksyku, nie odważył się jednak zamknąć Bazyliki w Guadalupe. Wrogowie Kościoła uciekli się jednak do diabolicznego planu zniszczenia obrazu Matki Bożej i zabicia większości hierarchów. 14 listopada 1921 r. agenci rządowi ukryli w wazonie na kwiaty bardzo silną bombę zegarową i podłożyli pod cudownym obrazem. Bomba wybuchła o godz. 1030 w czasie odprawiania pontyfikalnej Mszy św. Potężny wybuch wstrząsnął całą Bazyliką, niszcząc posadzkę, marmurowy ołtarz i witraże w oknach, cudem nikt nie został zabity, tylko niektórzy odnieśli lekkie rany. Kiedy po wybuchu opadł kurz, okazało się, że obraz jest nienaruszony, przed zniszczeniem uchronił go duży metalowy krucyfiks, który wygiął się na skutek eksplozji.

W ciągu wielowiekowej historii obraz z Guadalupe wielokrotnie poddawano bardzo szczegółowym badaniom. Różni naukowcy i eksperci w dziedzinie malarstwa chcieli stwierdzić, czy rzeczywiście jest możliwe wytłumaczenie jego powstania na drodze naturalnej. Wszystkie badania wykonywane za pomocą mikroskopów, promieniowania podczerwienią i innych najnowocześniejszych metod wskazują, że obraz nie został namalowany ludzką ręką.

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, niemiecki profesor Richard Kuhn z Heidelbergu, w 1936 r. poddał bardzo szczegółowym badaniom włókna wzięte z materiału, na którym znajduje się obraz Matki Bożej z Guadalupe. Naukowiec ten stwierdził, że barwniki, które zostały użyte do wyrażenia kolorów na obrazie, w ogóle nie są znane nauce. Nie są pochodzenia ani zwierzęcego, ani roślinnego, ani mineralnego. Użycie syntetycznych kolorów zostało również wykluczone. Badania mikroskopowe obrazu w 1946 r. wykazały że w ogóle nie ma na nim śladów pędzla, wstępnego szkicu czy podpisu artysty. To samo potwierdziły badania w 1954 r. i 1966 r. innej grupy naukowców pod przewodnictwem prof. F. Camps Ribera. Znawcy problematyki są zgodni, że obraz Matki Bożej z Guadalupe jest dziełem, którego nie byłby w stanie namalować żaden nawet najgenialniejszy malarz.

Już w 1929 r. profesjonalny fotograf Alfonso Gonzales, po wielokrotnym powiększeniu twarzy Matki Bożej odkrył, że w Jej oczach widać wyraźnie odbitą twarz człowieka z brodą. To odkrycie sprowokowało całą serię szczegółowych badań oczu Matki Bożej, przeprowadzonych w latach 50., 60., 70. i 80. XX wieku. Wszyscy badacze są zgodni, że oczy Maryi wyglądają jak oczy żywej osoby i posiadają nadzwyczajną głębię. Widoczne jest w nich zjawisko refleksu, występujące tylko u żywych ludzi, którego nie można odtworzyć przy pomocy nawet najdoskonalszych technik malarskich. Naukowcy dokonali powiększeń oczu Maryi aż 2500 razy. Pozwoliło to im odkryć w oczach Matki Bożej odbicie postaci 12 osób. Została utrwalona w nich scena spotkania Juana Diego z arcybiskupem Zumarragą i osobami mu towarzyszącymi, w czasie którego dokonał się cud powstania wizerunku Niepokalanej na tilmie Indianina. Odbicie tej sceny w oczach Maryi jest tak perfekcyjne, że widać nawet takie szczegóły, jak np. łzy wzruszenia, kolczyki, sznurowadła indiańskich sandałów, łysego człowieka z białą brodą, Indianina z orlim nosem, brodą i wąsami przylegającymi do policzków itd. Ta precyzyjna doskonałość mikroskopijnego obrazu wyklucza możliwość namalowania go przez człowieka. Naukowcy są zgodni, że podobnego zjawiska nigdy nie udało się zaobserwować na żadnym obrazie ani fotografii. Badania te przeprowadzili najwybitniejsi naukowcy w dziedzinie optyki i okulistyki: prof. Charles Wahling, prof. Francis T. Avignone, prof. H.G. Noyes z Columbia University, New York, Edward Gebhardt - telewizyjny inżynier i fotograf z National Broadcasting Company, prof. Alexander Wahling - chirurg oczu, prof. Italo Mannelli z Uniwersytetu w Pizie i inni.

Szczegółowe badania obrazu Matki Bożej z Guadalupe wskazują na tajemnicze źródło jego pochodzenia, niedostępne wszelkim naukowym dociekaniom. Tylko wiara może nam powiedzieć, że jedynym autorem tego obrazu jest sam Pan Bóg.

Obraz Niepokalanej Dziewicy z Guadalupe jest znakiem wzywającym wszystkich ludzi do nawrócenia, aby każdego dnia przez modlitwę i pracę, podejmowali trud życia według wymagań Ewangelii. Patrząc na cudowny obraz z Guadalupe, namacalnie doświadczamy macierzyńskiej miłości Matki Zbawiciela i naszej Matki, zatroskanej o wieczne zbawienie wszystkich swoich dzieci. To właśnie Ona pragnie rozbudzić w nas wiarę i dlatego daje nam nadzwyczajne znaki, abyśmy zrozumieli, że szczęście prawdziwe jest tylko w Bogu.

Stefan Piotrowski

Miłujcie się!

Komentarze (20):

pije po13tej2021.08.9 13:07
Za komuny był sojusz robotniczo- chłopski i nawet jak robotnik opłacał chłopu składkę zdrowotną to ten go za to żywił i bronił .Teraz chłop płaci złotówkę od hektara a fryzjer czy kosmetyczka jak by byli właścicielami latyfundiów a chłop już nawet własnych jajek nie ma tylko do Kauflanda czy Lidla za nimi pielgrzymuje a broni jeno własnych przywilejów.
JPIII2021.07.26 17:36
To prawda, z qooorwy co była gwałcona przes starego pedophila boga zrobiono z niej "dziewicę"
monika2021.07.22 13:56
na Erondzie wyjątkowo wulgarne i chamskie komentarze.
Który to już raz2021.07.22 13:00
Fronda ten kotlet odgrzewa? Sezon ogórkowy?
Skrzypek na dachu2021.07.17 7:53
Dosc tego klamstwa .
MaxFiend2021.07.10 18:40
Ludzką ręką uczyniony! I kilkukrotnie przemalowany! Po co i dla kogo są te wszystkie brednie? Przecież przynoszą KK więcej szkody niż pożytku.
Anonim2021.07.11 2:10
reka to cie inseminator zrobil
Hahahaha2021.07.19 15:11
Brawo Anonim .....dobre :)
Modlitwa ministranta2021.07.10 5:43
O Mateczko z Gładelupe, chroń przed księdzem moją dυpę!!!
Anonim2021.07.11 2:11
chyba przed ksiedzem jehowym ...kazirodku pomatolski
Izydor2021.07.9 20:26
Jak nie ręką to czym? Nogą? Fiutem?
Ludzkim2021.07.10 6:25
pędzlem.
Dla odmiany cudowny wizerunek Boga Posejdona2021.07.9 19:42
również nie uczyniony ludzką ręką: https://www.bbc.com/news/uk-england-sussex-57770547
Marek2021.07.9 19:16
Do chama pod pseudonimem “ katolicka kre…. ………” Jestes chlowieku nie tylko chamem bezmyślnym - również : nie posiadasz jakiejkolwiek ….nawet elementarnej wiedzy czy edukacji - powinieneś być wyrzucony stad natychmiast
TYLKO U NAS!2021.07.9 19:10
Wszystkim nieczytającym Biblii takie bajki można opowiadać. Ale... 98% katolików przecież na co dzień Pisma nie czyta... :(
pipipi2021.07.9 19:22
Jesteś aż tak durny? Ale "szczepionki" zaraz zrównają wszystko z ziemią, więc sam sprawdzisz swoje teorie.
Spadaj na szczaw ze swoimi obliczeniami!2021.07.10 1:15
Dokąd będziesz nas obrażał, ty Żydzie ateisto, w dodatku "nie-dumny geju" ! ... Przecież ty sobą nie prezentujesz nawet człowieka! ... Tak jak ty żaden się nie zachowuje!... Nie wystarczy ci tego, co robiłeś dzieciom?... Spójrz na siebie w lustrze, to zobaczysz w nim najgorszego łotra!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.9 19:00
to czarna sucza morda i jej bękart z obrazu na jasnej górze to jakaś podróba bo ni c h u j a niepodobna jest do tej dziwki z guadalupe!
produkt uboczny ...kretyn2021.07.11 2:15
psim h u j e m zrobiony odpadzie ..w PiSde twojej matki jamnik sie spuscil
Jest Fronda? Jest piąteczek? Jest LOLcontent!2021.07.9 18:52
"Actually, infrared photographs show that the hands have been modified, and close-up photography shows that pigment has been applied to the highlight areas of the face sufficiently heavily so as to obscure the texture of the cloth. There is also obvious cracking and flaking of paint all along a vertical seam, and the infrared photos reveal in the robe’s fold what appear to be sketch lines, suggesting that an artist roughed out the figure before painting it. Portrait artist Glenn Taylor has pointed out that the part in the Virgin’s hair is off-center; that her eyes, including the irises, have outlines, as they often do in paintings, but not in nature, and that these outlines appear to have been done with a brush; and that much other evidence suggests the picture was probably copied by an inexpert artist from an expertly done original." https://skepticalinquirer.org/newsletter/miraculous-image-of-guadalupe/