Co za jad! Poniedziałek obraża wyborców PiS z powodu fake newsa - zdjęcie
09.08.17, 17:40Screenshot YouTube - prześwietleni

Co za jad! Poniedziałek obraża wyborców PiS z powodu fake newsa

„Ogłupione przez pis 40 proc. społeczeństwa chce głosować na ludzi, którzy wyrzucają Miłosza z listy lektur dla liceum. Czy zwolennikom tej obłąkańczej partii nie przeszkadza, że ich dzieci będą się uczyć zideologizowanej i wykastrowanej, zafałszowanej wersji literatury i historii?” - pisze na swoim facebooku aktor Jacek Poniedziałek w fake newsie, który dziś zdementowało MEN.

Dalej Poniedziałek uderza jeszcze mocniej w PiS i jego wyborców:

Tego się nie "posprząta" w ciągu jednej kadencji. Nowe, wychowane w pisowskiej szkole pokolenie nie dowie się o polskim nobliście, tylko o Rymkiewiczu. Szymborską też wykoszą. To tylko kwestia czasu. Giertych 11 lat temu chciał wyrzucić Gombrowicza, bo gejowski. Zamęt w młodych głowach będzie siany i będzie trwał już chyba do końca świata. "UBU KRÓL. W Polsce, czyli nigdzie" (Alfred Jarry). "PAKUJEMY MANATKI." (Hanoch Levin). Tylko te tytuły przychodzą dziś do głowy! Mrok. Kłamstwo. Brutalna siła i chamstwo. Oto wasza 40 procentowa Polska! Pozagryzajcie się sami. Nic was nie uratuje. Będziecie już zawsze pośmiewiskiem świata, który patrzy na was z mieszaniną politowania i pogardy. I ma rację. Krzyczcie na Niemców o reparacje wojenne. Tkwijcie w tej aberracji po kres waszych dni i nigdy nie wyrwijcie się z pułapki wojny sprzed 70 lat. Tkwijcie w głowie tej mściwej kreatury, tego chorego umysłu, który nienawidzi współczesnego świata i ludzkości. Który kocha tylko swój ból i poczucie winy z powodu śmierci krewnego. Nienawidźcie, tak jak on kazał wam nienawidzić. Plujcie i pogardzajcie, tylko dlatego, że jemu się tak podoba. Na was też przyjdzie czas. On jest waszą Nemezis. Pożrecie się i pozabijacie. Innej drogi nie ma. Historia to pokazała. I znowu pokaże. Tylko dzieci żal. Przyszłości żal. Tak, jestem pedałem i nie będę mieć dzieci. Tak sobie teraz myślicie, prawda? "Co go to obchodzi?" Obchodzi. Bo mam oczy, mam uszy i pamięć.”

Na koniec pisze o "40 procentowym narodzie", który jest "zakałą świata", więc powinien się "rozpłynąć i przepaść".

Niech przeklęty będzie dzień, w którym ten potwór wylazł ze swojej nory. Tkwił tam w uśpieniu przynajmniej od pogromów kieleckich, może od '68. A teraz znów jest, pręży swoje oślizgłe, ociekające krwią cielsko i węszy: kogo by teraz pożreć... Biedny, otumianiony 500+, tanio kupiony pseudodumą rodem z paska wiad. tvp 40 procentowy "narodzie" - rozpłyń się i przepadnij. Jesteś zakałą świata!”.

Wpis aktora w zasadzie trudno skomentować. Jest w nim tyle jadu i nienawiści wobec tej części społeczeństwa, która nie popiera zapatrywań politycznych pana Poniedziałka, że aż trudno traktować go poważnie. Mamy tylko nadzieję, że gdy już do aktora dotrze, że wylał wiadro pomyj na dużą część społeczeństwa z powodu fake newsa, raczy chociaż przeprosić.

dam/facebook,Fronda.pl