Co za jad!!! Olejnik atakuje Kościół i PiS - zdjęcie
26.04.19, 18:00zdj. screen Youtube

Co za jad!!! Olejnik atakuje Kościół i PiS

72

"Prezes milczy w sprawie nauczycieli, ale za to wygłosił wykład we Włocławku, podczas którego mówił o ataku na Kościół, o filmie „Kler”, o seksualizacji dzieci, o ruchu LGBT. Mówił o zagrożeniach dla tożsamości i narodu polskiego. Zamknięty w swojej bańce jakby nie dostrzega tego, co mówi prymas Polski, który przeprasza ofiary księży pedofilów:- pisze Monika Olejnik na łamach "Gazety Wyborczej". 

Prowadząca "Kropki nad i" w TVN24 konsekwentnie przekonuje, że rząd PiS "dzieli społeczeństwo". Zarówno Monikę Olejnik, jak i dużą część jej kolegów po fachu, zabolało spotkanie prezesa PiS z abp Wiesławem Meringiem we Włocławku. Wychwalanie Hanny Gronkiewicz-Waltz przez kard. Kazimierza Nycza jakoś im nie przeszkadzało... 

"Rząd coraz bardziej dzieli społeczeństwo. A biskup Mering ściska Kaczyńskiemu dłoń i mówi, że chciałby, by wszyscy podziwiali pana prezesa”- rozpacza Monika Olejnik. 

Dziennikarka TVN24 zwraca uwagę, że prezes PiS nie wspomniał o strajku nauczycieli. 

"Prezes milczy w sprawie nauczycieli, ale za to wygłosił wykład we Włocławku, podczas którego mówił o ataku na Kościół, o filmie „Kler”, o seksualizacji dzieci, o ruchu LGBT. Mówił o zagrożeniach dla tożsamości i narodu polskiego. Zamknięty w swojej bańce jakby nie dostrzega tego, co mówi prymas Polski, który przeprasza ofiary księży pedofilów"-atakuje. 

Zdaniem Olejnik, rząd dzieli społeczeństwo i atakuje kolejne grupy społeczne. Zaczęło się od sędziów. Jak pisze dziennikarka, byli "złodziejami, oszustami, kastą" i "nie podobali się PiS", stąd "trzeba było zreformować sądy". Zapomniała najwyraźniej, że określenia "kasta" użyła w odniesieniu do sędziiów jedna z przedstawicielek tego zawodu. 

"Teraz na widelcu są nauczyciele – jak głosi propaganda, bezwolna masa, która nie ma własnego rozumu, a ich rozumem jest Sławomir Broniarz. Rządzący nie rozumieją, że nauczyciele walczą o swoją godność, którą im się odbiera w taki sposób, że trudno będzie to wszystko odkręcić. Traktuje się nauczycieli jak wrogów, pozbawia się autorytetu"-pisze Monika Olejnik, również zapominając, o kolejnych fazach negocjacji z nauczycielami, o tym, jak związkowcy odpowiadali na propozycje rządu i wreszcie- jak zachowywali się sami strajkujący nauczyciele, szykanując swoich kolegów, którzy nie włączyli się w protest lub zrezygnowali ze strajku. 

Monika Olejnik jest mistrzynią w mieszaniu w swoich felietonach najgorętszych tematów, niemających ze sobą związku, tylko po to, aby uderzyć w obecny rząd. Dziennikarce TVN24 wyraźnie coraz bardziej puszczają nerwy.

yenn/Gazeta Wyborcza, Fronda.pl

Komentarze (72):

Foster2019.04.27 11:47
Pani Monika to przeciwieństwo Holeckiej.
Jan Radziszewski2019.04.27 9:36
+++Bardzo Biedni będą Judasze którzy zdradzili KK tzn wstąpili do Masonerii skończą jak Bronisław Gieremek i jego towarzysze z ILLUMINATI "+ podobnie żydzi z tzw. Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress; WJC) piekło mają gwarantowane tj na 100% pewne Przez bunt i pychę Szatan z samej istoty zła stał się Anty miłością i Anty prawdą. Oddawanie mu czci za życia to pewien rodzaj miłości do szatana. On po śmierci w piekle srogo zapłaci swym czcicielom, gdyż on z istoty jest anty miłością. Marks, Darwin, który tak przysłużył się mocom zła w wizji piekła, był pokazany w najstraszniejszym poziomie mąk piekielnych razem z ludobójcami i dobrowolnymi zdrajcami judaszowymi. Siedem demonów posłużyło się jego duszą i umysłem do wymyślenia tak głupiej, absurdalnej rzekomo teorii naukowej. „Doświadczenie Iluminata Gieremka w bałwochwalczym sanktuarium Lucyfera pod ziemią tj pod Brukselą ; „Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. + Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. + Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. + Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy, jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. + Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja ta zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga (najbardziej tajnych Lucyferów) Dopiero w piekle, jak ukazała wizja zdają sobie sprawę, jaki los ich spotkał. Niestety już jest na późno. Czas ostatecznie dla nich minął! teraz więc dzielą los Judasza który i B Komorowskiemu też grozi podobnie jak i współczesnym mu żydkom
Realista2019.04.27 9:31
Kaczyński jak zwykle używa tematów zastępczych i wymyśla dla mniej rozgarniętej części elektoratu wroga, ktory ma zjednoczyć szeregi. Jak za komuny:) I pomija prawdziwe problemy jak wlasnie kryzys w oświacie.
Mathilda2019.04.28 3:43
Rozpoznanie choroby: przewlekła kaczynofobia POwyborowa
zatroskany2019.04.27 9:19
Pani Olejnik żyje w swojej bańce i to jest OK ... hahaha
Jan Radziszewski2019.04.27 8:49
żydzi i podobnie Chazary pchają się się wprost do piekła na siłę przecież wybrali cezara /J 19,15) a nie Pana Boga - dlatego ci niewolnicy diabłów /J,8,44) z natury rzeczy podlegli grzechowi - muszą sprzeciwiać się Bogu i dlatego walczą z KK ale także przeciwko Polsce Katolickiej Ponieważ trwają w grzechu przeciwko Duchowi św. Dlatego NMP tak mówi "W wielu miejscach na ziemi, coraz bardziej zdradzają Mojego Boskiego Syna Jezusa i Jego Świętą Naukę, kapłani, biskupi i kardynałowie, a nawet Papież. Wszelkim zachodzącym zmianom na gorsze przodują Niemcy. Już otwarcie tworzą schizmę zachodnią, staje się faktem to, co od dawna było przepowiadane. Polacy, jesteście najbardziej znienawidzonym i atakowanym Narodem przez szatana na świecie, bo on wie, że Trójca Święta chce się wami posłużyć, w celu ratowania upadającego świata od rezultatów i skutków potępieńczego działania demona. Trwa totalna walka z każdym przejawem polskości, a zwłaszcza katolicyzmu. Ludzie stają się coraz bardziej i bardziej oschli i oziębli. Trwanie wiernie przy Bogu Stwórcy, wymagać będzie od was włożenia coraz więcej wysiłku. Polacy, bardzo was proszę, podejmijcie wysiłek, proszę was o to, jako wasza Królowa. Trwa właśnie batalia o dusze waszych kapłanów i biskupów. Chcę, abyście wspomogli ich swoją modlitwą i ofiarą, a także swoim postem. Bez waszej realnej, ale wydatnej pomocy, wielu z nich upada, tym bardziej i tym mocniej oddziaływuje na was ich każdy, nawet najmniejszy upadek, każde potknięcie, na was, zwykłych ludzi. Niestety już od seminariów są oni źle kształtowani, źle, nieprawidłowo przygotowywani do pełnienia swoich funkcji. Polska i niewiele innych narodów, zostało ostatnim bastionem, w którym są resztki w miarę zdrowego duchowo Kościoła Świętego, w miarę zdrowej duchowo wiary. Masoneria kościelna coraz mocniej naciska na waszych biskupów i kardynałów, aby wprowadzali do kościoła, coraz większe zmiany degradujące wiarę i rolę kościoła. Bez pomocy duchowej z waszej strony, wasi kapłani i biskupi upadają, ulegają naciskom masonerii, nie patrzą na daleko idące konsekwencje tego co czynią. Syn zatracenia, Antychryst, wydaje coraz śmielsze polecenia do wykonania swoim sługom i pachołkom z masonerii i iluminatów. Nie pozwolę sobie was wyrwać z Rąk i z Serca. Już niedługo stanę do otwartej walki ze złymi mocami, przegrają ze Mną, to jest pewne, bo ze Mną jest Trójca Święta, a wraz z Nią jest Boża Moc, która sama w sobie jest nie do pokonania. Dlatego bliski jest czas że diabły zabiorą swoich swojaków tj żydków do których należy Monika Olejnik do piekła i
wiktor2019.04.27 9:39
Są narodem wybranym przez naszego Boga. Bóg nie wybrał Polski.
Jan Radziszewski2019.04.27 19:13
byli duraku a od momentu Sądu nad Adonai Bogiem człowiekiem Mesjaszem tj Chrystusem /J19,15) służą nie Adonai a stworzeni przeklętemu cezarowi z piekła /J,19,15 tj Iz 14,12-15 Sura 113,1 / Aniołowi czeluści /Ap 9,11) zw Abaddon Apollyon tj Zatracenie Niszczyciel tj. Czerwonemu Smokowi /Ap 12,3 nn)
Marcel 2019.04.27 6:57
Jad i niekompetencja to specjalność lewicy więc czemu się dziwić? Ta utleniona blondynka nie maa własnego zdania i potrafi tylko powtarzać lewicowe śpiewki ps. demokratów!
Jestem w Kościele2019.04.27 1:10
Stopień nienawiści do wiary wzrasta wraz z ilością tego co człowiek ma na sumieniu. "Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków". Ale nie uciekną od wyrzutów sumienia i grzechy będą im wiernie towarzyszyć na sąd. Wierzgają, tupią, krzyczą - nic im to nie da. Sami sobie kopią ognisty dołek. Trzeba się za nich modlić, a może przynajmniej niektórzy z nich zmądrzeją przed śmiercią i unikną piekła.
Urszula2019.04.27 10:11
Nie masz racji. To nie nienawiść do wiary bo kto w co wierzy to jego prywatna broszka. To nie tyle nienawiść co pogłębiająca sie niechęć do katolików - chamów i pazernego kleru. Są katolicy uczciwi, prawi i są katolicy - potwory, pełni jadu i nienawiści do niekatolików. A najgorsze jest wciskanie kitu o piekle i innych potwornościach. Wasz bóg jest bezlitosny, a mój jest sprawiedliwy, miłujący człowieka, ktorego stworzył.
Jestem w Kościele2019.04.27 10:26
Widzę, że jesteś osobą kulturalną. Jednak jesteś w całkowitym błędzie bo sam Pan Jezus niejednokrotnie nauczał o piekle. Jeśli Go nie słuchasz, nie wielbisz Boga.
Potworna ignorancja!2019.04.27 14:30
Cudo ten twój bóg tak cię miłuje ,że pewnie pozwała na aborcie , eutanazje , akty homo, i w ogóle zapomniałaś wypowiedzieć tekstu wytrychu "że wystarczy być dobrym człowiekiem"
Mathilda2019.04.28 3:40
Urszulo, to co mówisz to herezje, a do tego KIM TY JESTEŚ aby Panu Bogu wystawiać „cenzurkę”?! ‼️ Do tego jest TYLKO Jeden Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej Jedyny ... nie ma wielobóstwa w Katolicyźmie. Wiara też to nie żadna broszka ... każdy ma wolną wolę. Sądzenie człowieka zostaw Panu Bogu, bo człowiek może osądzać TYLKO czyny za które też każdy sam/indywidualnie odpowie.
andrzejhahn32019.04.27 0:12
nie ma nic gorszego na swiecie od zbrodniczego kosciola katolickiego..................SRAM NA ZBRODNICZY kosciol katolicki
Ukasz12019.04.27 1:15
No i co z tego?
Marian2019.04.27 8:53
Zydzi z Jedwabnego tez chodzili sr...ac pod kosciol gdy czuli sie jeszcze panami polakow. Wiesz jak sie to dla nich skonczylo.Uwazaj.
klon2019.04.27 15:42
Dobrze wytrzyj pupę. Prośba o rozsądek, kulturę, merytoryczne argumenty czy coś w tym rodzaju raczej nie ma sensu.
Mathilda2019.04.28 3:19
No to jak król dajesz sobie numerek 3 hanie do „nika” i jednocześnie u ciebie poczytalność zanika. „Zbrodniczy kościół” ?! ... to ten TWÓJ sataniczniczny, do dziś mordujący ludzi i moralność. Apage Satanas !
Kuntakinte2019.04.26 23:13
Czy nikt nie potrafi na zawsze zablokować "typa" który na wszystkich możliwych forach urządza zbiórki pieniędzy dla siebie?....
marek2019.04.26 23:10
jak by to powiedział SIARA uciszcie tego ku...szona
Stop agresji na Frondzie!2019.04.26 22:49
Z jadem Frondy nic nie wygra.
Skorpion2019.04.27 9:11
Przestańcie napadać na Polaków. Jesteście lewacką grupą opętaną nienawiścią do wszystkiego co polskie. Do wszystkiego co jest tradycją ludzi urodzonych na ziemiach Polski. Niezgadzanie się na dewiacje LGBT Lesbijki Geye Biseksualiści Transwestyci uważacie za napaść. Nikt z prawdziwych Polaków nie zgodzi się na powrót komuchów do jakichkolwiek władz w ramach naszego systemu. Bolszewickie zapędy Cimoszewiczów , Millerów to powrót do komunistycznej Polski sprzed lat.
ja2019.04.26 22:18
Penis w anusa tej SB-ckiej samicy psa....
hassan2019.04.26 21:56
stokrotka pan prezes bedzie wybieral o czym bedzie mowil nie ty komucho
rozbawiony głupotą2019.04.26 21:42
Po co komentować jakiś głupawy bełkot tej żenująco głupawej baby?
Nina2019.04.26 21:39
Stokrotka pobierała prywatne lekcje u komunisty Jerzego Urbana, to też żadna z niej dziennikarka jej zawód wyuczony to zootechnik, taką miernotą nie ma się co zajmować.Stara babcia powinna iśc z wnukiem na spacer nie bzdury opowiadać.
12019.04.26 21:15
Katolicka pogarda,jak mozna tak nienawidzić drugiej osoby.
rozbawiony głupotą lewaka2019.04.26 21:45
Co to jest pogarda lewacki przygłupie?
Skorpion2019.04.27 9:36
Wy lewaki to wszystkich kochacie. Jesteście grupą wyrosłą z najgorszych wzorców ludzkości. Z waszej grupy wywodzą się najwięksi bandyci ludzkości. Leniny ,dzerżyńskie , che gewary ,bieruty , morele, i cała reszta bolszewickich bandziorów. To nie dziw się człowieku , że nie będziesz szanowany i wysłuchiwany.
śpiący2019.04.26 21:15
A ja panią Olejnik nie oglądam, bo żadnego TVN nie oglądam. Nie biorę do ręki żadnego gówna chociażby się nazywało "gazetą wyborczą". Mam tą panią z głowy. Dziwię się, że ktoś cytuję tą panią. Nuda! Nuda!
Urszula2019.04.27 10:06
A jakie gówno bierzesz do ręki?
okularnik2019.04.26 21:01
a kto powazny przejmuje sie opiniami pani Olejnik lubie ja sluchac bo to doskonaly ubaw
kalif2019.04.26 20:53
Wiedzma ''Stokrotka ''
M.2019.04.26 20:26
Obiektywizm Pani Moniki Olejnik jest podobny do obiektywizmu frondzi i ich naczelnych. Jednak wole poglady Olejnik. Frondowskimi wymiocinami sie brzydze, jak i zreszta 90% normalnego spoleczeñstwa i nawet znaczny % wyborcow PiSu.
Ukasz12019.04.27 14:00
Brzydzisz się a jednak czytasz. Ciekawe.
ada2019.04.26 20:26
A swojego rabina nie krytykuje? Ta nacja tak ma.
Mejer2019.04.26 20:15
Zgniłe zawsze śmierdzi... tak już ma.
atsytneD2019.04.26 20:59
Piszesz o zębach kaczkona?
Dumna Rafalala lalala2019.04.26 20:14
Mam swoją służbę domową, "trans" jak ja sama. Dba o mnie, robi mi lewatywkę, pudruje i smaruje, aby klient nie miał "niespodzianek" W wolnym czasie prowadzi moje biuro prasowe, m. in. tu na blogach Frondy. Choć mój Dumny Gej zaniedbuje się z pisaniem (nie idzie mu po polsku) to jest nieocenionym kompanionem. Tylko ta moja podręczna dziwka Dumna Trans lubi się przechwalać : "ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie". Ale to tylko pic na wodę. Ja mu to napisałam. Moja domowa Dumna Trans jest pulchniutka, malutka moczem cuchnąca, trochę zakompleksiona i podobna do Grodzkiej. Jak się zobowiązałam 0.5% dziennych i nocnych oczywiście utargów przeznaczam na tą bezdomną sukę Mikołaja. Pewnie się gdzieś po dworcowych WC szlaja. Jak to suka.
Stop wyznawcom Szatana2019.04.26 20:08
Ale to w końcu TW Słoneczko .
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 19:58
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
LOLO2019.04.27 0:13
Spadaj na szamot pieściwy i targaj kabel od kompa albo pojedziesz w derby z ułnami z Wronek.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 19:58
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
rozbawiony głupotą prymitywa lewaka2019.04.26 21:44
Super ksiądz. Szkoda, że tam nie byłem bo bym mu pomógł posprzątać Kościół z tych zboczonych śmieci
taro2019.04.26 22:38
jedyne co zaatakowalo, to zajeb-te guzy co niektore obszary twego mozgu .
MM2019.04.27 12:15
Ja tu widze że to gej zaatakował księdza.
Tomek 3.202019.04.26 19:55
Faszystkę stokrotkę podnieca plucie jadem.
Kropka nad WSI2019.04.26 19:42
Pani Monice najlepiej wyszedł reportaż z problemem skupu butelek w PRL. Powinna wrócić do podobnych tematów. Np.problemem plastikowych butelek.
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.04.26 19:37
Kaciki ust wygiete ku dolowi swiadcza o interaktywnym zaburzeniu emocji na poziomie synaps bezposrednich. Syndrom wskazuje na utrate poczytalnosci na poziomie werbalnym. Terapia: Odrzucenie obecnosci w zyciu publicznym na czas psychoterapii wspomaganej.
Robert2019.04.27 18:41
Dobrą diagnozę ci postawili! Leczysz się już?
anonim2019.04.26 19:14
Jak Pani Olejnik wygra wybory to ona będzie decydowała o czym, gdzie i z kim będzie mówić.
Resortowe dziecko!2019.04.26 18:58
Zwiędnięta 63 latka , córeczka majora sb , rozwódka. Wystarczy!
polak2019.04.27 16:31
dodam wychowanka urbana przyjaciółka michnika- obaj to wzór dziennikarskiego kunsztu kłamstwa
ardo2019.04.26 18:56
Towarzysz Stokrotka.
Cogito ergo sum2019.04.26 18:30
Panią Olejnik boli zgoda między biskupem a prezesem i zaraz mówi o dzieleniu społeczeństwa. Przecież to wy dzielicie, jątrzycie i manipulujecie a obraz zgody was irytuje. Kościół nie popiera PiS ale wy nie możecie Kościołowi wybaczyć, że nie popiera waszych puczystowskich działań. Co za tupet. Chcieliście wpisać Kościółw swoją narrację o zagrożonej demokracji. Jakoś po 4 latach nie widać dyktatury rządu ale widać wasze ciągoty autorytarne. Trzaskowski zakazał narodowcom marszu w Warszawie. Tak jest wasza wolność i demokracja.
Jozin z Bazin2019.04.26 18:27
Czasy ostateczne, 2 Tm 3,2-5 Zapowiedź wielkiego odstępstwa 3 2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń.
Cogito ergo sum2019.04.26 18:18
Typowy tupet pani Moniki. Chciałaby wyznaczać Prezesowi tematykę spotkań. Co i jak ma mówić na spotkaniach z ludźmi. Gdzie tu szacunek dla cudzej wolności. Niedługo ustali listę tematów Prymasowi i Papieżowi. Śmieszna dziennikarka. Tyle zostało
Ksiądz proboszcz Lucyfera2019.04.26 18:16
Wyjaśnijcie mi coś katolicki. Załóżmy że bóg jest prawdziwy. Bóg wie wszystko tak? Bóg jest nieomylny, tak? Wszystko jest częścią boskiego planu, tak? A modlitwa to prośba do boga o zmianę jego planu. Więc uważacie że jesteście mądrzejsi od boga, chcecie zmienić jego plan? A skoro modlitwa nie ma sensu, to po co się nią przejmować.
Jozin z Bazin2019.04.26 18:30
PSALM 53(52)1 Powszechne zepsucie 531 Kierownikowi chóru. Na melodię: «Machalat». Pieśń pouczająca. Dawidowa. 2 Mówi głupi w swoim sercu: «Nie ma Boga». Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nie ma takiego, co dobrze czyni. 3 Bóg spogląda z nieba na synów ludzkich, badając, czy jest wśród nich rozumny, który by szukał Boga. 4 Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni, takiego, co dobrze czyni, nie ma ni jednego. 5 Czy się nie opamiętają ci, którzy czynią nieprawość, co lud mój pożerają, jak gdyby chleb jedli, a nie wzywają Boga? 6 Tam zadrżeli ze strachu, gdzie strachu nie było, albowiem Bóg rozproszył kości tych, co cię oblegli; doznali wstydu 2, bo Bóg ich odrzucił. 7 Kto przyniesie z Syjonu zbawienie Izraelowi? Gdy Bóg odmieni los swego narodu, Jakub się uraduje, Izrael się ucieszy.
A teraz ma sens?2019.04.26 19:23
Ogólnie ujmując, plan dotyczy tego, żeby ludzie zrozumieli do czego prowadzi nienawiść, pazerność, obojętność, przedmiotowe traktowanie innych... ABY TEN SAM PROBLEM NIE POWTÓRZYŁ SIĘ W WIECZNOŚCI. Plan dziejów to jakby Podróż Dookoła Świata. Nie możemy zmienić kolejności kontynentów ani pominąć obligatoryjnych destynacji. Możemy natomiast wybierać punkty przesiadkowe, rodzaj transportu, składniki opcjonalne... znajomych na facebooku itp. Albo inaczej: przy projektowaniu budowy komputera przy użyciu programów komputerowych, sam komputer ma wpływ na pewne elementy --- zwłaszcza jeśli użyje się algorytmów sztucznej inteligencji (np. sieci neuronowej [MÓZG]).
asia2019.04.26 19:59
Dlaczego Bóg ustalił takie reguły , że daje nam możliwość poprzez modlitwę wysłuchanie próśb , nie odpowiem , bo to kwestia tego Najwyższego .Na koniec modlitwy mówimy Amen czyli „niech się stanie wola Boża” A czy ateizm nie jest oparty na wierze ? Bowiem nikt nie udowodnił, że Boga nie ma . Może przytoczę znany tekst , ale ciekawy : https://www.fronda.pl/a/dialog-einsteina-z-niewierzacym-profesorem-przeczytaj-koniecznie,42977.html
wiktor2019.04.27 9:37
Nikt nie udowodnił, że nie ma wróżek.
Wiesław Kaloryfer2019.04.27 12:43
"A czy ateizm nie jest oparty na wierze ? " To zależy. Jeżeli po prostu wyrażasz przekonanie, że nie wierzysz w żadne byty wyższe (bóstwa) dlatego, że brak jest jakiegokolwiek dowodu na ich istnienie, jednocześnie dopuszczając możliwość, że mogą one istnieć (po prostu nie wykluczasz, że kiedys taki dowód się znajdzie co doprowadzi do zmiany twojego przekonania), to nie ma tu za grosz wiary. Jeżeli jednak nie wierzysz, bo po prostu wykluczasz możliwość istnienia takiej istoty, to z całą pewnością są tu elementy wiary. I to w sporej ilości.
asia2019.04.27 19:25
Sprawa dotyka wszechświata i jego stworzenia przez ……… Jeżeli czytamy o ewolucji , o wybuchu, o starożytnych kosmitach to sprowadza się do pytania czyim jest to dziełem …. jeżeli czytamy , że powstał z niczego , to jest pytanie co to jest nic
Michał Pasierb2019.04.26 20:01
No właśnie. Aż tyle znaków poświęciłeś na coś co nie ma sensu i czym nie warto się przejmować....Bez sensu
kiki.2019.04.26 20:19
powiedz a ty nigdy nie wpłynąłeś na zmianę zdania czy decyzji swoich rodziców ,kolegów nauczycieli czy innych swa prośbą a Bóg jest czymś więcej i o ileż bardziej niż my współczujący i kochający jest nieskończenie miłosierny i da nam wszystko co do naszego zbawienia jest nam potrzebne
Urszula2019.04.27 10:04
Nie masz racji. Bóg nam nic juz nie da. Posłał swojego syna aby ten umarł za nasze zbawienie i teraz tylko od nas zależy czy z tego poświęcenia Jezusa skorzystamy. Ofiara Jezusa jest ofiara najwyższą. Nic nie jest w stanie wartości tej ofiary przewyższyć dlatego wszelkie katolickie ofiary sa daremne.
An2019.04.27 14:17
Urszula , jesteś w błędzie. Przecież modlitwy i prośby do Boga w Trójcy, to nie "zawody w ofiarności" i zapewniam Cię, że nie są daremne. Każda Msza św. na swoją intencję - dziękczynną czy błagalną. Modlitwy (tzw. pacierz) błagalne do Pana Boga za pośrednictwem Matki Najświętszej i Świętych naszego Kościoła i wyproszenie wielu łask - to codzienność.
ada2019.04.26 20:28
Nasz Bóg jest nieomylny i wie wszystko. Twój to jakiś bożek, może Zeus?
asd2019.04.26 21:02
Otóż przyszłość jest juz znana Bogu bo wie czy dany człowiek postawiony w danej sytuacji sie o cos pomodli. Jeżeli to będzie z korzyścią dla jego/czyjegość zbawienia to Bóg to juz w planie swoim zawarł właśnie dlatego że zna nasze decyzje i wie o co go poprosimy. Więc jest sens sie modlić
rozbawiony głupotą prymitywa lewaka2019.04.26 21:43
ale ty jesteś żenująco głupi. Typowy lewak