Co św. Maksymilian zobaczył w Cudownym Medaliku?  - zdjęcie
27.11.20, 20:07Fot. via: Wikipedia - domena publiczna/ Hagonbc, via: Wikipedia CC 1.0

Co św. Maksymilian zobaczył w Cudownym Medaliku?

12

Dokładnie 190 lat temu, 27 listopada 1930 roku, Najświętsza Maryja Panna objawiła się św. Katarzynie Labouré, obiecując jej, że ci, którzy będą nosić Cudowny Medalik, dostąpią wielkich łask. Wielkim propagatorem tego medalika stał się później św. Maksymilian Maria Kolbe, który zakładając Rycerstwo Niepokalanej, wskazał właśnie Cudowny Medalik, jako zewnętrzny znak całkowitego oddania się Niepokalanej.

W 1830 roku Najświętsza Maryja Panna, objawiając się młodej zakonnicy, późniejszej świętej Katarzynie Labouré, poleciła jej postarać się o wybicie medalika na wzór, w jaki ukazała się jej w objawieniu. Obiecała przy tym, że „wszystkie osoby, które nosić będą na szyi ten medalik, otrzymają wielkie łaski. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością”. Dwa lata po objawieniu, dzięki przychylności arcybiskupa Paryża, udało się po raz pierwszy wybić medalik, który później miał stać się jednym z najważniejszych sakramentaliów w Kościele katolickim.

Medalik szybko zyskiwał popularność wśród wiernych czcicieli Maryi, którzy opowiadali o licznych cudach nawróceń i uzdrowień mu przypisywanych. Z ufnością zakładający go, katolicy dostrzegali w swoim życiu ogromne łaski i dobrodziejstwa, płynące z nabożeństwa do Niepokalanej, którego wyrazem jest znak medalika. Arcybiskup Paryża, po dokładnym zbadaniu sprawy uznał, że Matka Boża za sprawą dokonywanych za pośrednictwem medalika cudów chce potwierdzić prawdziwość objawień, jakich udzieliła św. Katarzynie. Ocenę tę podzielił w 1846 roku papież Grzegorz XVI.

Jako znak całkowitego oddania się Niepokalanej i jeden z najskuteczniejszych środków apostolskich Cudowny Medalik uznał św. Maksymilian Maria Kolbe. Z wyrytych na medaliku słów uczynił on codzienna modlitwę członków Rycerstwa Niepokalanej: „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy (część z medalika) i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie (część dodana przez św. Maksymiliana).

Cudowny Medalik św. Maksymilian przekazywał każdemu, kogo spotkał. Dawał go w prezencie nawet masonom i żołnierzom gestapo. Przypomnijmy kilka wypowiedzi świętego o tym cudownym znaku opieki Niepokalanej.

- „Kogo diabeł chce uwieść, temu, pod jakimkolwiek pozorem, stara się odebrać Cudowny Medalik. To pokazuje doświadczenie. Nie dajmy się oszukać szatanowi. Maryja dała Cudowny Medalik, więc to nasza kulka, by trafić w serca.”

- „Choćby kto był najgorszy, jeśli tylko zgodził się nosić na sobie Cudowny Medalik – dać mu go i modlić się za niego, a przy sposobności, dobrym słowem i przykładem, starać się powoli przywieść go do ukochania Niepokalanej całym sercem i uciekania się do Niej we wszystkich trudnościach i pokusach. Zapewniał, że kto się szczerze do Niepokalanej zacznie modlić, ten niebawem, a zwłaszcza w Jej święto, da się namówić do spowiedzi.”

- „Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o, tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot, po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego.”

kak/niepokalanów.pl

Komentarze (12):

Anonim2020.11.27 22:29
Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się z nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i polecanymi Tobie.
Mejer2020.11.27 22:23
Największe armie świata (USA, Rosja, Chiny) mają na kazdym swoim pojeździe zakamuflowany pentagram (5cio ramienną gwiazde) szkoda że obecne medaliki tłuczone sa z pentagramami - bo jak widać w orginale ich nie było.
Ela2020.11.28 1:38
A ty nie masz czasem zakamuflowanej kupy w spodniach ?
Mejer2020.11.28 6:55
Nie interesują mnie twoje analscheise doświadczenia.
Lee2020.11.28 8:20
Przecierałem kiedyś oczy ze zdumienia jak zobaczyłem przez jaką firmę wyprodukowany był medalik św. Rity. Po co? Dlaczego? Nie wiem ale czułem duchowo, że coś może być z nim nie tak. Kupujcie medaliki w sprawdzonych miejscach i sprawdzajcie przez jaką firmę był wyprodukowany
Przeciw kretynom2020.11.28 12:07
Ten niby problem był milion razy tłumaczony i nie ma żadnego znaczenia czy gwiazdki mają 6 czy 5 ramion. Widziałem zdjęcia jednych z pierwszych medalików i też miały 5 cio ramienne gwiazdki. Na każdym z tych medalików ciągle w centrum jest Matka Boża depcząca węża a z tyłu litera M z wpisanym krzyżem, plus dwa serca o tekście modlitwy nie wspominając. Więc jeśli ktoś twierdzi, że jakieś rzekomo złe gwiazdki przyćmiewają a może nawet blokują resztę symboli na medaliku, to jest kretynem.
Grizzly2020.11.27 22:20
zobaczył wybita cenę na awersie 39,99 Reichsmark
Grizzly2020.11.27 23:19
Od... się bydle od mojego nicka! Won na GWniane forum bo tam jest rezerwat dla pedałów!
Randka już teraz, teraz ...2020.11.27 20:24
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Kowal2020.11.27 22:37
Poproś tego z nickiem "katolicka kretynizacja polski" na pewno pobawi sie z tobą w proktologa ... albo ty znim - jak tam wolicie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.27 20:22
katolskie zyeby te wasze objawienia, blaszane medaliki, proroctwa i inne pyerdolety możecie o kant chüja obić! ten wasz jezus mówi jasno: "Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie. Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich - wyrocznia Pana" (Jr 29,8-9)
Lee2020.11.28 8:22
Ciekawy jestem, czy dostąpisz łaski nawrócenia? Może nie pij tyle a ujrzysz choć Promyk Światła jełopie