Co naprawdę powiedział prezydent na spotkaniu z Żydami w USA? - zdjęcie
27.09.19, 12:50Screenshot Youtube - RDC Polskie radio

Co naprawdę powiedział prezydent na spotkaniu z Żydami w USA?

11

Słowa Israela Katza były „upokorzeniem” dla Polski, ponadto doprowadziły do „wzrostu liczby antysemickich ataków na Żydów w Polsce” - miał powiedzieć w trakcie spotkania z przedstawicielami amerykańskich środowisk żydowskich w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda – twierdzi „Jewish Insider”. Jak było naprawdę?

Rzecznik Prezydenta RP Błażej Spychalski na twitterze poinformował:

Cytat jest nie tylko niedokładny. To po prostu nieprawda. Prezydent Andrzej Duda nigdy nie powiedział, że <<Izrael jest odpowiedzialny za ostatnie antysemickie ataki w Polsce>>. Wszyscy uczestnicy wspomnianego spotkania mogą to potwierdzić. <<Jewish Insider>> to wymyślił”.

Tekst, który ukazał się na łamach „Jewish Insider” napisany został przez Jacoba Kornbluha. Autor powołał się tu na anonimowych uczestników spotkania z prezydentem. Tymczasem na łamach „Jerusalem Post” do sprawy odniósł się Rabbi Shmuley Bteah, który rzeczywiście obecny był na spotkaniu. Z jego relacji wynika, że wspomniane słowa z ust prezydenta w ogóle nie padły.

Jak stwierdził Boteach – spotkanie odbyło się w przyjaznej, pełnej szacunku atmosferze. Jak czytamy w tekście na portalu „Jerusalem Post”:

Prezydent powiedział naszej grupie, że Polacy poczuli się niesamowicie urażeni uwagą Katza”.

Andrzej Duda dodał również, że wielu Polaków mówiło mu, że nie powinien odwiedzać Izraela tak długo, jak długo Katz za swoje słowa nie przeprosi. Prezydent RP miał być też rozczarowany faktem, że Katz nie przeprosi oraz tym, jak mało ludzi wypowiedziało się przeciwko jego słowom.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (11):

violencja2019.09.27 22:23
Nowy Jork: Para prezydencka spotkała się z przedstawicielami diaspory żydowskiej Jak stwierdził konsul: "W konsulacie generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie pary prezydenckiej z szerokim spektrum przedstawicieli amerykańskiej diaspory żydowskiej". Dodał też: "Odbyła się też rozmowa na tematy bieżące w relacjach polsko-żydowskich. Podkreślone zostały wyjątkowo dobre związki Polski z Izraelem, a także ważna rola, jaką odgrywa Polska w opiekowaniu się dziedzictwem żydowskim w Polsce". Zaznaczył także: "Nie było tematów tabu, wszyscy mówili w sposób otwarty, a to przełożyło się na przyjazną atmosferę; atmosferę wzajemnej szczerości, ale też wyrozumiałości i zrozumienia wrażliwości obydwu stron". Ciekawe, jakie "tematy tabu" konsul miał na myśli? Czyżby zwrot mienia bezspadkowego? Żródło https://prawy.pl/104238-nowy-jork-para-prezydencka-spotkala-sie-z-przedstawicielami-diaspory-zydowskiej/
anonim2019.09.27 20:12
Jak twierdzili nasi wybitni przodkowie, zydom nie nalezy w calosci ufac, to jest cala prawda
Konfederata2019.09.27 17:37
Nie zdziwiłbym się gdyby powiedział "aj waj, nie zadrażniajcie już, mówię że zapłacimy to zapłacimy! po wyborach dogadamy sprawę teraz nie róbcie zamieszania, żeby ciemny lud się nie zorientował że będziemy robić z nich wała, aj waj".
KATOLIK2019.09.27 15:55
Po co Duda spotyka się z żydami? Czy spotkał się też z Polonią w USA?
Konfederata2019.09.27 17:39
Geszefta, panie KATOLIK, geszefta pisowsko-żydowskie. Widzi to każdy poza wyznawcami PiS.
Reytan2019.09.27 15:42
Duda jest wybitnym politykiem syjonistycznym,ale wobec Polakow musi udawac.
pat2019.09.27 14:41
Dla żydów prawda o nich jest traktowana jako antysemityzm. Polacy , dochodząc do tej prawdy są więc antysemitami. Ale Jezus powiedział, że Prawda nas wyzwoli. Dlatego nie trzeba się kajać, tylko tę prawdę o żydowskim rasizmie głosić, ujawniając ich udział w szerzeniu komunizmu i odpowiedzialności za miliony ofiar nieludzkich totalitaryzmów.
Ja2019.09.27 13:44
Dobrze, że w ogóle coś w tym sensie powiedział. Urazeni, to mało. Zagotowali się. Biją w nas, a my mamy udać, że nic się nie dzieje???!!!
Cogito ergo sum2019.09.27 13:22
Nasz wzrost gospodarczy wywołuje wyciek śliny u niektórych środowisk żydowskich. Szczególnie zaślinione są kancelarie adwokackie Nowego Yorku
basetla2019.09.27 13:18
A któregoż to żyda te antysemickie ataki ukrzywdziły, Kosińskiego ,Grossa, czy jeszcze kogoś?
ja2019.09.27 18:05
milcz antysemicka polska swinio!