Chcesz zostać zbawiony? Posłuchaj rad o. Pio - zdjęcie
04.07.20, 11:38

Chcesz zostać zbawiony? Posłuchaj rad o. Pio

17

Nie trzeba wiele, aby wieść życie naprawdę pobożne. Wystarczy wyakcentować w życiu duchowym pewne zasady i wprowadzić je w czyn. Zrobił to prosty zakonnik z Pietrelciny, którego Bóg obdarzył wyjątkowymi łaskami. Ty również możesz pójść za tymi radami do świętości.

Pierwsza rada
– to zdanie św. Pawła Apostoła: Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra (Rz 8,28). To prawda, że Bóg potrafi nawet zło przemienić w dobro, ale pod warunkiem, że człowiek będzie Mu oddany bez żadnych zastrzeżeń. A więc także i grzechy, od których nie zawsze cię Bóg zachowa, On w swej Opatrzności potrafi obrócić w dobro, jeśli Mu będziesz służył. I tak, gdyby król Dawid nie popełnił grzechu, to chyba nigdy by się nie zdobył na tak wielką pokorę. Także i Magdalena nie miłowałaby tak gorąco Jezusa, gdyby nie zostały jej przebaczone liczne grzechy. A Jezus nie przebaczyłby jej, gdyby ich nie popełniła.

Rozważaj więc wielkie Boże miłosierdzie – ono przemienia nasze nędze w dzieło swojej dobroci i łaskawości. Ono z naszej złości i jadu nieprawości potrafi wysączyć zbawcze soki dla naszych dusz. Czyż więc On nie potrafi tego uczynić z naszych utrapień, trosk i doświadczeń? I dlatego nie trzeba dręczyć się utrapieniami, jakiekolwiek by one nie były, a tylko starać się z całego serca kochać Boga, a wszystko wyjdzie na dobre. Nawet nie trzeba za dużo przemyśliwać nad tym, co z tego będzie, kiedy to będzie i jakie to dobro będzie. Jeśli Bóg kładzie ci na oczy błoto niewiedzy, to nie po to, by pozbawić cię wzroku, ale byś lepiej widział i by cię uczynić wspaniałym, godnym miłości i podziwu wobec aniołów. Może Bóg chce, byś upadł, jak ongiś to uczynił ze św. Pawłem, który spadł z konia?

Nie trać więc nadziei i odwagi z tego powodu, że upadasz, ale uczyń wielki akt pokory, ożywiając i odnawiając nadzieję. Tracić otuchę i niecierpli

wić się po upadku — to sztuczka i zasadzka nieprzyjaciela, to oddanie mu broni i pozwolenie mu na odniesienie zwycięstwa. A więc nie czyń nigdy tego, gdyż łaska Pana zawsze jest gotowa, by cię podźwignąć.

Druga rada
Niech ona będzie wyryta w twej duszy: Bóg jest naszym Ojcem. Czy jest więc sens bać się takiego Ojca, który powiedział i zapewnił nas, że bez Jego woli i Opatrzności nawet włos z głowy nam nie spadnie? Jest to naprawdę wspaniałe, że będąc dziećmi takiego Ojca, mamy i powinniśmy spełniać kolejne zadanie: kochać Go i służyć Mu! Wypełniaj więc swoje obowiązki i nie martw się o nic więcej. Zobaczysz, że gdy tak będziesz układał swoje życie, to Jezus sam zatroszczy się o ciebie. „Myśl o Mnie, a ja będę myślał o tobie” — powiedział kiedyś Jezus do św. Katarzyny ze Sieny. A Mędrzec powiada: „Ojcze Odwieczny, Twoja Opatrzność rządzi wszystkim” (por. Mdr 14, 3).

Trzecia rada
Trzeba zachowywać to, o czym nauczał Boski Mistrz, gdy mówił do swoich uczniów: „Czy brak wam było czego?” (Łk 22, 35). Warto dobrze się nad tym tekstem

zastanowić i rozważyć go. Bez pieniędzy, bez obuwia, bez ubrania – tylko w jednej tunice posłał Jezus swych uczniów w świat. I potem mówił do nich: „Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?” (Łk 22, 35). A oni odpowiedzieli, że niczego im nie brakowało. Dlatego i tobie to samo powiadam, że kiedy ogarnia cię zmęczenie i zniechęcenie, i nie odczuwasz żadnej ufności względem Boga, to czy ten trud powalił cię kiedy? Odpowiesz mi z pewnością, że nie. I dlatego pragnę dodać: czemu więc nie starasz się ochoczym sercem pokonać przeciwności? Jeśli cię Bóg nie opuścił w przeszłości, to jakże mógłby cię opuścić w przyszłości? Przecież w przyszłości będziesz do Niego należał bardziej, niż w przeszłości. Nie trzeba więc trwożyć się tym, co w przyszłości ma się stać w świecie. Może ono (zło) w ogóle nie przyjdzie? A choćby przyszło, to Bóg da ci siły do wytrzymania i zniesienia go. Boski Mistrz polecił św. Piotrowi, by szedł po falach morskich. Św. Piotr uląkł się, gdy zawiał wiatr i zaczął tonąć. A Boski Mistrz podał mu rękę i rzekł z wyrzutem: „Małej wiary, czemu zwątpiłeś?” (Mt 14, 31). Jeśli Bóg każe nam chodzić po wzburzonych falach, to nie trzeba wątpić, nie trzeba się lękać. Bóg jest z tobą, a ty miej odwagę, a cieszyć się będziesz wolnością.

Czwarta rada
Czwarta rada dotyczy wieczności. Dla dzieci Bożych bardzo małe znaczenie ma to krótkie życie, które przemija, gdyż przez wieczność będziemy żyli w chwale Bożej. Zastanów się więc, czy idziesz właściwą drogą do wieczności, czy już stawiasz swoją stopę na tej drodze. Oby w tym kierunku szły twoje nogi i byś był szczęśliwy, bo nie ma znaczenia życie w tym przemijającym i niespokojnym świecie.

Piąta rada
Chciałbym, aby ona na zawsze była w twoim umyśle wyryta. Jej treścią są słowa z listu św. Pawła do Galatów: „Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa” (6,14). Zachowaj w sercu Jezusa Ukrzyżowanego, a wszystkie krzyże świata wydadzą się tobie różami. Kolce korony cierniowej Zbawiciela, które raniły Jego głowę i ranią także naszą, nie spowodują w żaden sposób innych ran.

Dopóki będzie choćby jedna kropelka krwi w naszym ciele, dopóty będzie trwała walka między dobrem a złem. Próby, jakim cię poddaje i jakimi cię doświadcza Pan, są wyróżniającym znakiem Jego szczególnego umiłowania i jakby drogocenną perłą dla twej duszy. Te wszystkie trudności przeminą bardzo szybko, jak przemija zima, a po niej nastaje wiosna. Także i po naszym życiu doczesnym, które tak szybko przemija, nastanie niekończąca się wiosna, która będzie tym bogatsza i piękniejsza, im więcej było nawałnic i burz.

Komentarze (17):

I'mLain2020.07.6 20:33
Jestem pod ogromnym wrażeniem TEGO BEŁKOTU!!!!
Maria Magdalena2020.07.7 20:56
A ja jestem pod ogromnym wrazeniem Twojej ślepoty.. Współczuję z całego serca! Z Panem Bogiem
Bibi2020.07.5 7:55
Święty Ojcze Pio, westchnij do Boga za tymi zdegenerowanymi, żałosnymi szczątkami ludzi, którzy swoją degenerację wciskają na ten portal i nie wiedzą nawet, jacy są żałośni i godni litości. Oby Miłosierny Bóg zlitował się nad nimi i zesłał łaskę NAWRÓCENIA!
Seks kamerki2020.07.5 7:08
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Izydor2020.07.4 20:03
Podobno polewanie dłoni kwasem karbolowym jest na propsie. Piękny stygmaty z tego wychodzą.
Maria Magdalena2020.07.7 21:00
Słuchaj synku, polej sobie to coś co ew znajduje sie w Twojej czaszce. Może coś tam wzejdzie. Pażdzież totalny. Z żołnierskim pozdrowieniem! Czuwaj!
Moly2020.07.4 19:35
Nigdy! Kysz kysz! Im wiecej czytam o tym niesmierdzeniu i niespaniu tym bardziej jestem przekonana ze cos bylo nie tak z tym facetem
Glaudiusman2020.07.4 13:38
Jakże piękne, mądre i głębokie są te rady. Odrzucić Boga to oddanie się w niewolę i łańcuchy diabła. I do kogo taki delikwent może mieć pretensje, skoro nie ceni sobie własnego życia i szczęścia, a woli niewolę grzechu i w konsekwencji straszliwe tortury od demonów - bezlitosnych katów.
Glaudiusman🏳️‍🌈2020.07.4 16:50
Jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli. L'chaim towariszci! ✡️
Leszek2020.07.4 12:46
Tu ciągłe ktoś ma kłopot z wypróżnieniem i szambo górą wybija. Taki z ciebie obesraniec.
Anonim2020.07.4 12:01
Lewacy sprymityzowali koncepcję człowieka i teraz mu doradzają: zostaw Kościół weź mnie, terapeutę, coacha, guru, prostytutkę, narkotyk.
Anonim2020.07.4 11:50
Bardzo pocieszające.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱🏳️‍🌈2020.07.4 12:02
To ja "Leszek" Keller-Krawczyk i moje usługi: obciągam i połykam!🌈
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.4 11:49
kolejny oszołom i oszust który żył na ludzkiej naiwności i głupocie!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱🏳️‍🌈2020.07.4 12:03
I pamiętaj katolu, ja Lech Keller-Krawczyk, jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny. 🌈
Leszek2020.07.4 17:11
ka_kr_po 13:49, 14:02. Wielokrotnie wypowiadałem się na twoje wpisy, że twoja nieroztropność, żeby nie użyć bardziej kolorowego wyrazu, sięga dna człowieczeństwa. Oczywiście, to ma sens, jeżeli tylko czujesz w jakimkolwiek stopniu przynależność do "homo sapiens".
Głowa do góry!2020.07.4 20:22
Dobrze, że tu zaglądasz i, dość nieporadnie, ale prosisz o pomoc - nie zniechęcaj się, na pewno ktoś się za Ciebie pomodli i odmienisz swoje życie a może nawet się nawrócisz - jeśli wasz towarzysz Jaruzelski nawrócił się przed śmiercią to dla Ciebie też jest nadzieja! Tylko wracaj tutaj jak najczęściej i proś, tak jak to robisz! Masz u mnie zdrowaśkę. Może na początek zmień pracę, bo bycie ruską onucą i trolem z farmy to mało ambitne. Ale nie zapominaj, że masz wolny wybór - możesz być ruską onucą - ale czy wiesz co lewactwo przyniosło światu? - jak się skończyły wszystkie lewackie pomysły? Uważasz, że teraz nie będzie tak jak za Stalina, Hitlera, Mao, czerwonych kmerów, Lenina, Korei? Wiesz jaka jest definicja szaleństwa? - powtarzać te same działania i oczekiwać innego rezultatu.