Chcesz być zdrowy? To przeczytaj uważnie... - zdjęcie
01.02.15, 21:00fot. Facebook

Chcesz być zdrowy? To przeczytaj uważnie...

6

Pytanie bardzo aktualne w środku kapryśnej zimy, kiedy tylu ludzi niedomaga, a tylu jest poważnie chorych niezależnie od zimy. Odpowiedź jest oczywiście pozytywna. Choć jednak, jak za czasów Stańczyka (czy młodsze pokolenie wie, kto to był?) lekarzy u nas wielu, niekoniecznie pod egidą NFZ, choroby nie ustępują.

Chorują jednostki, ale choruje i cały naród. Jednostki chorują na raka, na serce, na urazy powypadkowe i na wiele innych chorób ciała i duszy (i duszy!) od wieku dziecięcego po wiek sędziwy.

Naród choruje na małą dzietność kobiet (w rankingu światowym zajmujemy 212. miejsce na 224), na rozwody, na niewystarczającą opiekę zdrowotną (wśród 36 krajów europejskich jesteśmy na 31. miejscu), na rozwiązłość seksualną, na nieumiejętne zarządzanie obronnością kraju, górnictwem, komunikacją (np. pociąg z Krakowa do Warszawy jedzie wreszcie tak długo, jak jechał w roku 1965!!!) i wieloma innymi dziedzinami gospodarki.

Dziwną jest rzeczą, że ten cały(?) naród woli się irytować: „ No i co oni zrobili przez te 7 lat?”, niż zwrócić się do lekarza, o którym Ewangelia pisze, że leczyłwszystkie choroby. Chodzi oczywiście o Jezusa. On umie sobie poradzić ze wszystkimi chorobami duszy, a często także i ciała.

A człowiek w pełni zdrowy poradzi sobie z problemami rodzinnymi, gospodarczymi, politycznymi i wszystkimi innymi. Do jutra jeszcze stoi choinka i żłobek. Może więc warto zastanowić się nad słowami kolęd: „Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa… oddajcie Mu pokłon Boski, On uleczy Wasze troski…”. 

Leon Knabit OSB | www.ps-po.pl

Komentarze (6):

anonim2015.02.1 21:05
rewelacyjny tekst
anonim2015.02.1 21:41
chyba dla Idiotów...
anonim2015.02.2 1:57
No tak póki się nie rozpłyniemy w realnej UE to pożyjemy jeszcze trochę w abstrakcie i fikcji :)
anonim2015.02.2 7:36
Leczy nas radość wiary, bo Chrystus Zmartwychwstał i jest z nami; https://www.youtube.com/watch?v=-P4GMMbgzQs
anonim2015.02.2 8:54
"Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia." - I Kor 1, 18 "Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga." - I Kor 1, 27-29
anonim2015.02.2 11:58
Nie, nie Butterflykisses, pomyliłeś się - to nie dla ciebie i tobie podobnych.