Cela Plus: Kolejny zatrzymany w walce z karuzelami VAT-owskimi - zdjęcie
30.07.20, 10:40fot. cba govpl

Cela Plus: Kolejny zatrzymany w walce z karuzelami VAT-owskimi

4

Zatrzymany mężczyzna jest podejrzewany o działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Mowa o wyłudzenia podatku Vat. Związek sprawa ma z handlem stalą. Straty Skarbu Państwa szacowane są na co najmniej 29 milionów złotych.

Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego podał w komunikacie, że zatrzymano członka zorganizowanej grupy przestępczej.  Dochodziło do pozorowania transakcji handlowych w obrocie stalą. Grupa działała na zasadzie karuzeli VAT-owskiej. Celem grupy było wyłudzenie zwrotu podatku VAT.

Ustalono, że dotychczas straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku powstałe w wyniku działalności tej grupy przestępczej szacowane są na co najmniej 29 mln zł. Proceder prowadzony był w wielu krajach Europy. Oprócz Polski to między innymi Czechy czy Niemcy. 

Postepowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Katowicach. W tej sprawie zarzuty usłyszało 29 osób, jednak  sprawa ma charakter rozwojowy i zapewne pojawią się kolejne zatrzymania.

Rr, tvpinfo.pl

Komentarze (4):

marek2020.07.30 14:31
Dziwicie się że PO i KO mają poparcie na poziomie 20 kilku? Przecież te 20 kilka oszołomów złodziei i sprzedawczyków popiera swoich. Na szczęście ta złodziejska patologia codziennie jak donoszą media systematycznie się zmniejsza. Prawie codzienne zatrzymania i aresztowania skutecznie przetrzebiają szeregi POpaprańców i KOdziarzy. Na forach kwiczą i bluzgają jadem i wściekłością ale zegar tyka... Tyka POpaprańcy....
Polexit2020.07.30 10:58
Prawie codziennie słychać o zatrzymaniach w sprawie VAT. PAMIĘTAJCIE RZĄDZĄCY: to okazja czyni złodziejem. Twórcy ustawy o VAT już dawno powinni siedzieć (do końca życia) za tak skonstruowaną ustawę. Ustawa do kosza!!! Napisać coś z sensem, albo inaczej: stworzyć taki system podatku od wartości dodanej (VAT), by niemożliwe było czerpać z tego kosza całymi garściami. Zatrzymują ludzi niewinnych, a winni są ministrami i ministralnymi emerytami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.30 10:55
Kolejna afera wśród PiSkomunistycznego bydła przy korycie! Czarnecki wyłudzał nienależne diety i zwroty za podróże. Toczy się sprawa w Parlamencie Europejskim!
kurewski pomiocie2020.07.30 12:42
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...