07.06.16, 09:23

CBA w Wojskowej Akademii Technicznej

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukują Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Do tej pory zatrzymano już osiem osób. Akcja dotyczy wyłudzeń z uczelni – poinformował na swoim Twitterze dziennikarz śledczy "Do Rzeczy" i Telewizji Republika Cezary Gmyz. Wkrótce więcej informacji.
 
 
 

Przypomnijmy, że w marcu białostoccy funkcjonariusze CBA zatrzymali już profesora Mariusza F. prorektora ds. Rozwoju Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Piotra S. – pracownika Działu Informatyki tej uczelni. Ustalenia śledztwa wskazują, że zatrzymani mężczyźni zawierali pozorne umowy, bezprawnie przywłaszczając sobie środki finansowe przyznawane na projekty naukowe realizowane w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Funkcjonariusze przeszukali ich biura w WAT zabezpieczając nośniki danych i dokumentację  świadczącą o ich niezgodnej z prawem działalności.

W prokuraturze profesor Mariusz F. usłyszał zarzut dotyczący niekorzystnego rozporządzenia mieniem na szkodę WAT na ponad 210 tys. zł. Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i utrudniania śledztwa. Pracownicy WAT zostali zawieszeni w czynnościach służbowych, a dodatkowo Mariusz F. wpłaci 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Nie wiadomo jednak, czy obie akcje CBA mają ze sobą związek.