Cała Polska w żółtej strefie. Wszystko, co musisz wiedzieć - zdjęcie
10.10.20, 06:45Fot. Pixnio

Cała Polska w żółtej strefie. Wszystko, co musisz wiedzieć

9

Od dziś niemal cała Polska, z wyjątkiem 32 powiatów oraz 6 miast (znajdujących się w "strefie czerwonej") objęta jest tzw. żółtą strefą w związku z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. Informujemy, z czym wiążą się nowe obostrzenia.

W całej Polsce od dziś konieczne jest noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, a więc już nie tylko w sklepach czy autobusach, ale także na ulicach. Obowiązek nie obejmuje za to lasów czy plaż.

Maseczek nie muszą nosić jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność lub niesamodzielność.

Maseczki musimy nosić między innymi na drogach, placach, ale także na cmentarzach, w miejscach postoju pojazdów, także na terenie nieruchomości wspólnych oraz w zakładach pracy. Obowiązek ten dotyczy też szkół, budynkach kultu religijnego czy na targowiskach.

Twarzy i nosa nie będziemy musieli zasłaniać w lesie, parku, ogrodzie botanicznym czy na plaży.

Zmieniają się także zasady dotyczące działania restauracji, pubów czy barów. Tu będziemy musieli zachowywać bezpieczną odległość i na jedną osobę przypadać musi minimum 4 metry kwadratowe. W kraju obowiązuje także zakaz tańczenia w tego typu miejscach. Otwarte mogą pozostać w godzinach od 6 do 22. Nie dotyczy to usługi przygotowywania żywności i jej dostarczania.

Poza strefą czerwoną wciąż można organizować kongresy czy targi, jednak konieczne jest noszenie przez widzów przez cały czas maseczek.

Jeśli chodzi o wydarzenia religijne, w czerwonej strefie obłożenie w kościołach nie może przekraczać 50 proc. W przypadku uroczystości mającej miejsce poza kościołem, uczestnicy muszą zachować 1,5 m odległości od siebie i zakrywać usta oraz nos (nie dotyczy to osób sprawujących kult).

Szczegóły dotyczące obostrzeń sprawdzić można TUTAJ.

dam/PAP,gov.pl

Komentarze (9):

Paweł2020.10.11 20:30
W Polsce znacząco rośnie ilość zakażonych koronawirusem i dlatego władze chcą ograniczyć ilość osób na weselach. Ostatnio czytałem inny artykuł o mających nastąpić ograniczeniach na weselach. Artykuł dotyczył wprowadzenia nowych przepisów dotyczących wesel, ale nic nie było napisane o organizowaniu studniówek i osiemnastek. Być może wesela, studniówki i osiemnastki będą organizowane w konspiracji. Skoro nie będzie można tańczyć, to i podrzucać panny młodej, albo 18-letniej jubilatki również. Na osiemnastkach dalej jednak będą podrzucać i o północy dawać jubilatkom i jubilatom 18 mocnych pasów w tyłek. Wszystko będzie w tajemnicy.
J2020.10.10 13:01
Q/////rwa co. wy tu pier/////////icie
Szybka Randka2020.10.10 11:25
Hello- Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. ____________________________________________________________________
verizanus2020.10.10 11:01
Wszystko co musisz wiedzieć to to, że "żarty siem skonczyly" ;)
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.10.10 7:45
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu na Akcjach Amazon,Fb, Nrtflix, Google, Apple i innych Dosłownie nic nie robiąc! Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: ----- https://bit.ly/3iLLkB8 ---- Zapisz sie na konto Free (Konto free nie zarabia na im poznasz platforme)! Lub Pro a Analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! Nawet 300% zwrotu w miesiąc!
Anonim2020.10.10 6:55
Skoro w przypadku podejrzenia, że dziecko w łonie matki może być chore - bestialsko je się morduje, to dlaczego chcecie ratować chorych na Covid? Obłudnicy - to jest wasze "prawo" i wasza "sprawiedliwość" ?
Jan Radziszewski2020.10.10 6:53
Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Teraz pomówimy o klątwie. Tak jak chciałem i była o tym mowa rzuciłeś wczoraj klątwę na Sanepid. ++ Klątwa dotknie go jako instytucję państwa/ publiczną i osoby, które będą nękać w jakikolwiek sposób sprzedawców w sklepach, kierowników tych sklepów, klientów tych sklepów a także tych, którzy będą nękać w jakikolwiek sposób weselników. Podobnie klątwa dotknie tych policjantów, którzy będą dawać mandaty, spisywać czy to w sklepach czy na weselach, czy też kierować sprawy do Sanepidu. Dotknie też w taki sam sposób bezpośrednich zwierzchników tych policjantów. Natomiast policjanci, którzy będą tylko upominać lecz nie dadzą mandatu, choć i tego robić nie mają prawa, i nie będą spisywać, inaczej mówiąc będą podchodzić do ludzi z wyrozumiałością, klątwa ich nie dotknie jak i ich zwierzchnika. Gdyby jednak zwierzchnik oczekiwał od policjantów dawania mandatów a oni by tego nie robili klątwa dotknie tylko zwierzchnika a policjanci będą od niej wolni, nadto ich zachowanie wobec oczekiwań przełożonych będzie poczytane w Moich oczach jako zasługa i będą mieli ode Mnie, Króla Polski Łaskę. To powiedziałem Ja, Jezus Chrystus. Amen
Jan Radziszewski2020.10.10 6:52
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2020.10.10 6:51
Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. + Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. + Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. + Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. + To ostatni wasz czas. + Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.