05.07.19, 09:20Fot. Aargambit via Wikipedia, CC 3.0

Były minister PO: To koniec Platformy. Skręciła w lewo i przestała być wiarygodna

Wczoraj powstał nowy klub PSL – Koalicja Polska. Jego członkami zostali między innymi posłowie Jacek Tomczak i były minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Odeszli tym samym z klubu PO-Koalicjo Obywatelskiej, którą współtworzą posłowie PO i Nowoczesnej. W dzisiejszej gazecie „Polska Times” Biernacki niezwykle mocno uderza w Platformę Obywatelską, która jego zdaniem dla wyborców całkowicie straciła swoją wiarygodność.

To, że PO poszła do wyborów z SLD, sprawiło, że dużo ludzi nie głosowało na Platformę. Większość starych działaczy Solidarności, którzy tworzyli Platformę, miała duże pretensje do PO, że ta reanimowała SLD”

- mówi Biernacki w rozmowie z „Polska Times”.

Były minister dodał, że „szkoda, że PO tak bardzo skręca w lewo”. Stwierdził też, że to „koniec Platformy, dla wyborców przestała być partią wiarygodną”.

Jego zdaniem w sytuacji, kiedy po jednej stronie mamy PiS, a po drugiej „nie wiadomo co”, a więc zgrupowanie licznych partii opozycyjnych, Prawo i Sprawiedliwość „uzyska w najbliższych wyborach większość konstytucyjną”.

Zauważył, że dużo ludzi nie zagłosowało na PO właśnie dlatego, że do wyborów poszła z SLD.

Większość starych działaczy Solidarności, tej pierwszej Solidarności, którzy tworzyli Platformę, miała duże pretensje do PO, że ta reanimowała SLD”

- mówi Biernacki.

dam/PAP,Fronda.pl

 

 

Komentarze

orgi2019.07.5 10:48
grześ dyndała podobnie jak bolek OTUA tuczy lewą nogę ..... a może chce się "dobrać" do waloróf biedrusia ????
MJ2019.07.5 10:25
Mnichu 5.7.19 10:00 Na szczęście mamy PiS wiarygodny od rana do wieczora. Mądrego zawsze dobrze jest poczytać i posłuchać.
Mnichu2019.07.5 10:00
Na szczęście mamy PiS wiarygodny od rana do wieczora.
retro2019.07.5 9:51
no przecież Grześ wysłał do Brukseli 7 starych komuchów ! PO to taka POSTKOMUNA ! wyszkolony przez tuska. Platforma może się oczyścić na spacerniaku we WRONKACH. to jest najlepsze dla niej miejsce.
polak2019.07.5 9:39
za takie nie--rządy tej złodziejskiej mafii jeszcze powinno się skazać ich liderów duet PełO i ZSL winni są okradania Polski przez lata