Brawo! Radzyń Podlaski nie chce diabła! - zdjęcie
03.05.14, 11:35Fot. Morgue File

Brawo! Radzyń Podlaski nie chce diabła!

8

„Kiedy zapowiedź koncertu pojawiła się w internecie, otrzymałem kilkanaście anonimowych telefonów z głosami protestu przeciwko satanistycznemu zespołowi w Radzyniu Podlaskim „ – powiedział Zbigniew Wojtaś, dyrektor ośrodka kultury Radzynia Podlaskiego.

Grupa muzyczna „Kat” ma w swoim dorobku wiele utworów otwarcie satanistycznych.

„Niektórzy zapowiadali nawet pikietę, dlatego uznałem, że nie potrzeba nam więcej wojen politycznych. Bo przecież kultura powinna łączyć, a nie dzielić» - mówił Wojtaś.

Zespół „Kat” został zastąpiony ostatecznie przez heavymetalowy „Mech”. Miejski ośrodek kultury musi zapłacić jeszcze 3 tysiące złotych kary odrzuconemu zespołowi z powodu zerwania kontraktu.

Koncerty zespołu „Kat” były odwoływane w przeszłości już dwukrotnie: w Kraśniku i Otwocku. Jak widać zdecydowany sprzeciw mieszkańców przeciw promocji satanizmu w ich miastach może być skuteczny.

pac/niezależna.pl

Komentarze (8):

anonim2014.05.3 11:50
No i zrobili im w ten sposób świetną reklamę...
anonim2014.05.3 12:07
Demokracja bezpośrednia.
anonim2014.05.3 13:12
Chylę czoło przed tymi, którzy odważnie bronią normalności.....
anonim2014.05.3 17:13
Skoro dyrektor uległ pod wpływem "kilkunastu anonimowych telefonów z głosami protestu" to po co podpisywał umowę? Teraz zapłacą za to mieszkańcy miasta. @Fascination: cóż, złożą się podatnicy.
anonim2014.05.3 17:43
Wielki mi tam rzeczy - to samo próbowała robić wyborcza z niektórymi muzykami.
anonim2014.05.4 13:58
Śmiechawka - jaki jest sens blokowania koncertu, skoro i tak by się na niego nie poszło, bilety są płatne (nie był to event darmowy) i jedyni, którzy się tam mieli pojawić, to sami zainteresowani twórczością KAT-A? Tak samo opisane "bohaterstwo" jest zabawne - dzwonić sobie anonimowo ze sprzeciwem może każdy, przedstawić się z imienia i nazwisko już nie. I ostatnia sprawa - cały ten "sukces" spowodowany jest tym, że mamy tu ośrodek miejski, gdyby to był lokal prywatny, to mogliby sobie i pikietę Jezusową odstawić - nic by to nie dało, bo właściciel chce zarobić. Kilka zespołów miało kiedyś podobne przygody i mimo sprzeciwu fundamentalistów chrześcijańskich zagrali naprawdę dobre koncerty.
anonim2014.05.4 15:00
Bardzo dobrze zespoły tego typu mącą tylko gówniarzom we łbach.Propagowanie satanizmu powinno być ustawowo zabronione.Te 3 kafle powinien zapłacić dyrektor po co ich zapraszał.
anonim2014.05.5 8:50
zastapili kata mchem, czy to taka wielka różnica?