Brat Elia: Diabeł istnieje. Czai się na nas! Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi! - zdjęcie
04.01.20, 16:30(fot. screen)

Brat Elia: Diabeł istnieje. Czai się na nas! Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi!

39

Diabeł przychodzi do człowieka, ponieważ ludzie go przywołują, urządzają seanse spirytystyczne albo czarne msze. Układają się z nim. Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego – mówi wielki mistyk XX wieku brat Elia.

 

Wśród psychoanalityków i psychiatrów powszechny stał się pogląd, że diabeł nie istnieje, a przypadki opętania należy tłumaczyć jedynie chorobą psychiczną. Czy brat się z tym zgadza?

Ależ diabeł istnieje! Oczywiście, że istnieje! Czeka na nas, czai się gdzieś za rogiem. To ci, którzy w niego nie wierzą, są w moim przekonaniu chorzy. Brak im wiary, nie mają Pana Boga w sercu. Pan daje wybrańcom krzyż, który pozwala przetrwać diabelskie ataki. Otrzymują go ludzie głębokiej wiary.

A egzorcyzmy?

Należy z wielką uwagą przyglądać się tym, którzy twierdzą, że zostali opętani. Niekiedy rzeczywiście są to tylko wymysły osób chorych umysłowo. Ludzie mają problemy osobiste i wydaje im się, iż padli ofiarą diabła

Czasem jednak naprawdę mamy do czynienia z opętaniem. Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi. Zresztą nie tylko ja mogę o tym zaświadczyć. Opętani wyginali ramiona w zupełnie niewytłumaczalny sposób, ich język wydłużał się aż do klatki piersiowej, a oczy obracały się o sto osiemdziesiąt stopni. Kiedy zetknąłem się z tym po raz pierwszy, poczułem trwogę, jednak Pan dodał mi sił, uspokoił mnie i pocieszył. Pomógł mi się otrząsnąć.

Diabeł przychodzi do człowieka, ponieważ ludzie go przywołują, urządzają seanse spirytystyczne albo czarne msze. Układają się z nim. Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego. Nie należy popełniać złych uczynków.

Niemniej diabeł jest stale obecny. Czai się w społeczeństwie, chociażby w telewizji. Trudno dzisiaj zobaczyć dobry film. Programy są bezwartościowe, promują nagość i wulgarność. To odstręczające.

Jak według Brata wygląda życie wieczne? Co jest po drugiej stronie?

To zmiana, inna rzeczywistość. Po drugiej stronie jest wszystko! Na przykład zmarli, choć tak naprawdę to my jesteśmy martwi, a nie oni. Kiedy dusza opuszcza śmiertelne ciało, staje przed obliczem Boga. Bóg zadaje wtedy pytanie: „Bracie, siostro, opowiedz mi o sobie, chciałbym cię zrozumieć”.

Pan Bóg nigdy nas nie osądza i to właśnie jest w Nim wspaniałe. Jest potężny, ale miłosierny. Natomiast my zawsze wytykamy bliźnich palcem i ferujemy wyroki. Po drugiej stronie znaleźć można radość, błogość… To, czego nie ma tutaj! Na ziemi brakuje radości. Owszem, moglibyśmy jej doświadczyć, ale życie stało się nazbyt frenetyczne. Za bardzo pędzimy, zbyt wiele chcemy, mamy przesadne ambicje i rozmieniamy się na drobne.

Pomyślmy na przykład o młodych ludziach, którzy umierają zaraz po wyjściu z dyskoteki albo zażywają narkotyki. Z własnej woli wybierają śmierć. Co takie osoby wiedzą o życiu? Otóż nic! Myślą, że są gotowi stawić czoła przyszłości… Myślą, że wiele wiedzą, ale tak naprawdę nie mają o niczym pojęcia. To, czego szukają, przesłania im prawdę.

Rozmawiał: Sergio Grimaldi

 

Cały wywiad z bratem Elią przeczytasz w książce „Kim jest brat Elia?”, którą znajdziesz tutaj.

Komentarze (39):

To ja2020.01.5 11:05
To zwykły szarlatan który potrafi robić pieniądze
Teresa2020.01.5 8:08
Brat Elia nie jest zakonnikiem tak naprawdę i nie głosi prawdziwej nauki katolickiej.
Rtl2020.01.5 1:09
Rzucić ci dziadku 5 zeta na psychiatrę?
Moly2020.01.5 0:43
Mow pan za siebie. Na mnie zaden diabel sie nie czai. A ludzie odrywajacy sie od ziemii...hmm moze lewitowali. A moze za malo snu...
Krzysztof Dreczkowski2020.01.4 23:52
Podobnie jak podczas opętań smocze siły Czarnego Księstwa, potrafią ludzi i przedmioty unosić w powietrze, podobnie i potrafiły wiedźmy unosić w powietrze i przenosić na spore odległości. Inkwizytorzy mieli w tych kwestiach racje, tylko lewactwo wiele fałszu rozsiało... http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/03/latajace-czarownice-temat-w-budowie.html
jozef2020.01.4 18:18
Pustoszejące kościoły i wierni uciekający od sakramentów. Szkoły, w których nie ma ani jednego chętnego do uczęszczania na lekcje religii. Puste seminaria duchowne. Masy ochrzczonych katolików, którzy się nie modlą. To nie kolejna powieść Michela Houellebecqa ani pocztówka z 2050 r. Nie jest to również lista złorzeczeń pod adresem Kościoła ze strony organizacji ateistycznych. To stan rzeczy, jaki widzą sami wierni, duchowni i katolickie media. Przynajmniej ilekroć spojrzą na badania religijności Polaków. Interia pl.
Bolek Sikał do Kropielnicy2020.01.4 20:37
Ciekawa wizja. Ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Byłeś w czasie (przepraszam za wyrażenie) świąt ku czci Matki Boskiej w Kalwarii lub w Częstochowie? Na pewno nie. Masz ważniejsze rzeczy. Ale te tłumy ludzi, w tym młodych, to zwidy?
anonim2020.01.4 21:42
człowieczku, to jest spęd z całej Polski i to w dodatku największych fanatyków. Jeśli tylko tyle jest ich w kraju co w Kalwarii lub Częstochowie to współczuję
gumowa kaczka2020.01.4 18:15
8 lat żyłem na zielonej wyspie miodem i mlekiem płynącej, w proazjatyckim - nowoczesnym jak Indie, demokratycznym jak Rosja i szybko rozwijającym się jak Chiny (k)raju Tuskolandii. Nie podobało mi się wszystko, czego dotknęli się kolesie Donek, Bronek i reszta rządzącej wtedy szajki. Jakie szczęście ! Jeszcze nigdy nie przeżyliśmy takiej ulgi i radości z tego, że ci kłamcy, złodzieje i zdrajcy przegrali wynbory w 2015 roku, i że rudy polski niemiec, który zrobił dla Polski tyle złego, tyle nienawiści, który ma smoleńską krew na rękach, dla którego Polskość jest nienormalnością, okazał się tchórzem i zdezerterował ! Katastrofa a nie partia !
Teofil2020.01.7 19:44
Banaś and company lepsi
JS2020.01.4 18:12
Tak właśnie postępuje tch-órz !!! Schetyna zorientował się, że nie ma szans w wyborach na nowego przewodniczącego PO-je-bó-w i zdradził wszystkich PO-pap-rańców, zdradził całą kastę nadzwyczajną, zdradził Putina i Merkel, zdradził byłych funkcjonariuszy milicji i SB, byłych członków PZPR, celebrytów, aktorów, urządników w dużych miastach, itd, itp, itd. I co teraz ?! Mucha, Budka, Zdrojewski, Arłukowicz i laluś Siemoniak, a nawet HdiKK (a co tam jedna budka spalona). Co jeden to głu-pszy ! Ale moim faworytem jest Mucha ! Dlaczego ?! Uważam, że nikt inny nie rozwali tej mafii do końca tak szybko i tak sprawnie jak właśnie Mucha ! Życzymy udanych wyborów – bo każdy głos oddany na tych kandydatów, to głos przeciwko Polsce ! I na koniec pytanie do „Grzesia”: Powiedz nam „Grzesiu” jak czuje się szarańcz (sam-iec) po upadku na ziemię ze zdrowego drzewa ? Trzęśliśmy nie za mocno ?!
Reytan2020.01.4 18:11
Diabeł bracie Elia to nic takiego, ale diabelska organizacja przestępcza jaką jest PO to jest paskudstwo !!! Ci ludzie z PO , potomkowie przybyszy ze wschodu wyrzekli się i wyparli Polskości, za Tuskiem, który mówi, że Polskość to nienormalność, a udowodnili to poprzez bojkot nawet najważniejszych świąt państwowych ! Nienawiść do PIS-u za to, że zabrał im władzę jest tak monstrualna, że oni są zaślepieni tym co się wokół nich dzieje. Wydaje się, że oni ani nie myślą o tym oo czym mówią, i nie wierzą w to o czym mąwią. Oni brną w ich głupotę i rządzę koryta coraz głębiej, przez co ich zwolennicy odchodzą na rzecz ZL-ewu. Oni są pozbawieni moralności, zbędni dla Polski, nie mają nam nic do powiedzenia, a wręcz przeciwnie jako kłamcy, złodzieje, łapówkarze i zdrajcy, nie powinni już więcej zajmować się Polską ! Powstaje pytanie: Jak zmusić ich do opuszczenia Polski - lub jak wysłać ich na wewnętrzną emigrację ?! 6 kandydatów na przewodniczącego PO: - Schetyna stchórzył, podobnie zresztą jak Tusk i wypchnął tego co się nie nadaje na szeryfa, - Siemoniak, jest najdłużej w PO (człowiek Schetyny), - Budka, wie jak wygrać następne wybory, Mucha, wie jak zabrań pieniądze sportowcom i dać ja Madonnie, a seniorzy chodzą do lekarzy bo się nudzą, - Sienkiewicz, podpalacz, chce z PO stworzyć HdiKK, Arłukowicz, największy przygłup, morderca służby zdrowia za rzłdów PO, - Zdrojewski, pewny zwycięzca, żadnego haka. Naszym faworytem jest Mucha ! Mucha ! Mucha ! Mucha ! Mucha !! Dlaczego ?! Uważam, że nikt inny nie rozwali tej mafii do końca tak szybko i tak sprawnie jak właśnie Mucha ! Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by, kłamcy, złodzieje i zdrajcy, no i łapówkarze jak Tomasz Kucharski - nawet seryjni jak marszałek Grodzki !
Pete2020.01.5 17:30
Widocznie tchórzostwa nauczyli się od Kaczyńskiego, który najpierw chował się za spódnicą pani Szydło, a teraz za bangsterem Morawieckim.
KATOLIK2020.01.4 18:02
tak zwany "Brat Elia" to nie żaden brat, ani chyba nawet nie osoba duchowna. Lepiej go nie słuchać, ani nie czytać.
jozef2020.01.4 17:50
Co oni palą w tym królestwie.
andrzejhahn32020.01.4 18:40
widocznie dobry towar niedostepny jeszcze na rynku
Moly2020.01.5 0:45
Dobra gandzie ja mysle. I moze jakies grzybki...? ( i nie mysle o prawdziwkach.haha)
Pisbusters2020.01.4 17:48
Brat Elia wygląda jak kosmonauta i chyba przyleciał z kosmosu bo pisze takie brednie że chyba mu UFO mózg wyprało
andrzejhahn32020.01.4 17:45
kolejny katolicki imbecyl ze swoimi urojeniami
Rafal2020.01.5 3:56
A ty kolejny pedał - debil ! Zapomniałeś o tym określeniu, tak sam na siebie nazywasz !?
opty2020.01.4 17:33
'bo jest XXI wiek i diabeł czyha w tosterze, tablecie, hulajnodze i endoprotezie." ...a nie widzisz go co rano jak się golisz????...
ceramik2020.01.4 17:32
Istnieje i ma się całkiem dobrze. Widać przecież, jak plemię wybrane przez Złego rozmnaża się i zajmuje we wszystkich krajach sądownictwo, media, szkolnictwo, banki i wszędzie, gdzie można namieszać. Boże pomóż, bo teraz, to i ten z wąsikiem nie dałby rady.
marzy ci się katolicka rectum Topek2020.01.4 17:30
@Topek Przyznaj się Topek, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
andrzejhahn32020.01.4 17:47
a ty pewnie masz erekcje kiedy widzisz dzieci
Rafal2020.01.5 3:53
hamie ! Piszesz zboku w tej chwili o sobie ! To ty pedałowałeś dzieci i siedziałeś nawet !
Topek2020.01.4 17:24
Kolejny chory psychicznie duchowny który nadaje sie na odział zamknięty do tego jeszcze z halucynacjami, tak jak żaden psychiatra z doświadczeniem nie widział metrowych języków i lewitujących chorych tak żaden kardiolog który ma na co dzień kontakt z śmiercią nie słyszał od swoich chorych o jakiś wizjach z pogranicza życia a modne seanse spirytystyczne w czasach między wojennych skutecznie demaskował Harry Houdini
Krzysztof Dreczkowski2020.01.4 23:54
Lewackich psychiatrów czeka szok i płacz przy zderzeniu z rzeczywistością, które nastąpi prędzej czy później... www.zmiennoksztaltne.blogspot.com
Bolek Sikał do Kropielnicy2020.01.4 17:18
Dlaczego administrator Frondy śpi, nie kiwnie palcem w bucie i nie usunie natychmiast tych wulgaryzmów? Może nie ma go wcale? Przecież to się zrobiło, jak widać, forum na poziomie napisów na ścianach w kiblach PRL-u! Kilku idiotów rzyga nienawiścią na Polskę i Kościół. Śpieszy się im do piekła? Wolna droga, ich wybór, ich problem - na całą, nieodwracalną wieczność. Ale dlaczego normalni ludzie, nie-zboczeńcy, wierni religii i tradycji, z której wyrosła Polska mają w kółko czytać te same, nudne brednie?!
PreczZKaczoremDyktatorem2020.01.4 17:28
A Kaczor s-ra do majtek
Dookoła Wojtek2020.01.4 17:36
Tyle idioto wymyśliłeś? I jeszcze się obnosisz ze swoją głupotą?
andrzejhahn32020.01.4 18:43
pewnie i ty miewasz urojenia i halucynacje.........kolejny katolicki zje.......b
Andrzej Hahn-Hände hoch von Keller und Kretyn2020.01.4 20:34
Andrzej Hahn-Hände hoch von Keller und Kretyn Co to dodać?...
a bobki dostaniesz na drogę2020.01.4 16:44
@KleruchSmętnie Spotkajmy się pod Lidlem. Mam owieczkę dla ciebie i trochę sianka, I oczywiście "Albert extra VERGIN oil" - do smarowania rectum. My, tj. ja jonasik wraz urbankiem, hartmankiem, michniczkiem, woleńskim, wojewódzkim oraz niemal całe B'nai B'rith, Kehila Israel, Nożyk(do skracania kootasa) w W-wie, będziemy w Krakowie. Łatwo będzie nas nawet w tłumie rozpoznać a raczej "poczuć".
andrzejhahn32020.01.4 17:46
pewnie chcesz zrobic loda na tym spotkaniu.........a moze i cosik wiecej
KleruchSmętnieBredziPierdamiATyMuPłaćKatoCiemnoto2020.01.4 16:40
Chory zjebek. Od wygodnickiego pasożytowania pokręciło się w tej kudłatej łepetynie. Przewraca gałami, targa brodziszcze, rozcapierza pazury i szczerzy żółte kły. A kato-ciemnota kuli się ze strachu, bo jest XXI wiek i diabeł czyha w tosterze, tablecie, hulajnodze i endoprotezie.
Grzegorz z Domaradza2020.01.4 18:22
Mało się chyba trolusie nie zadławiłeś wymiocinami nienawiści jaką z siebie wylewasz. Tobie to może by się wizyta u egzorcysty przydała albo choć h jakiegoś psychiatry koniecznie trzeba ci dać coś na uspokojenie.
man.of.Stagira2020.01.4 16:36
"I began to study again, and now for the first time really achieved an understanding of the content of the Jew Karl Marx's life effort. Only now did his Capital become really intelligible to me, and also the struggle of the Social Democracy against the national economy, which aims only to prepare the ground for the domination of truly international finance and stock exchange capital." Adolf Hitler, Mein Kampf To prawda, że Hitler był katolikiem ale o wiele bardziej marksistą - jak wyżej. Diabeł istnieje i jest marksistą. CO TERAZ? .
hud2020.01.4 16:53
:O
STANISLAW2020.01.5 5:50
Bredzisz, był Hitler katolikiem z chrztu, ale wybrał bycie ekskatolikiem i jakims chyba ezoterystą...