Brat Elia: Diabeł istnieje! Czai się na nas! Ci, którzy w to nie wierzą są chorzy! - zdjęcie
16.09.19, 16:00(fot. screen)

Brat Elia: Diabeł istnieje! Czai się na nas! Ci, którzy w to nie wierzą są chorzy!

38

Diabeł przychodzi do człowieka, ponieważ ludzie go przywołują, urządzają seanse spirytystyczne albo czarne msze. Układają się z nim. Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego – mówi wielki mistyk XX wieku brat Elia.

 

Wśród psychoanalityków i psychiatrów powszechny stał się pogląd, że diabeł nie istnieje, a przypadki opętania należy tłumaczyć jedynie chorobą psychiczną. Czy brat się z tym zgadza?

Ależ diabeł istnieje! Oczywiście, że istnieje! Czeka na nas, czai się gdzieś za rogiem. To ci, którzy w niego nie wierzą, są w moim przekonaniu chorzy. Brak im wiary, nie mają Pana Boga w sercu. Pan daje wybrańcom krzyż, który pozwala przetrwać diabelskie ataki. Otrzymują go ludzie głębokiej wiary.

A egzorcyzmy?

Należy z wielką uwagą przyglądać się tym, którzy twierdzą, że zostali opętani. Niekiedy rzeczywiście są to tylko wymysły osób chorych umysłowo. Ludzie mają problemy osobiste i wydaje im się, iż padli ofiarą diabła

Czasem jednak naprawdę mamy do czynienia z opętaniem. Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi. Zresztą nie tylko ja mogę o tym zaświadczyć. Opętani wyginali ramiona w zupełnie niewytłumaczalny sposób, ich język wydłużał się aż do klatki piersiowej, a oczy obracały się o sto osiemdziesiąt stopni. Kiedy zetknąłem się z tym po raz pierwszy, poczułem trwogę, jednak Pan dodał mi sił, uspokoił mnie i pocieszył. Pomógł mi się otrząsnąć.

Diabeł przychodzi do człowieka, ponieważ ludzie go przywołują, urządzają seanse spirytystyczne albo czarne msze. Układają się z nim. Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego. Nie należy popełniać złych uczynków.

Niemniej diabeł jest stale obecny. Czai się w społeczeństwie, chociażby w telewizji. Trudno dzisiaj zobaczyć dobry film. Programy są bezwartościowe, promują nagość i wulgarność. To odstręczające.

Jak według Brata wygląda życie wieczne? Co jest po drugiej stronie?

To zmiana, inna rzeczywistość. Po drugiej stronie jest wszystko! Na przykład zmarli, choć tak naprawdę to my jesteśmy martwi, a nie oni. Kiedy dusza opuszcza śmiertelne ciało, staje przed obliczem Boga. Bóg zadaje wtedy pytanie: „Bracie, siostro, opowiedz mi o sobie, chciałbym cię zrozumieć”.

Pan Bóg nigdy nas nie osądza i to właśnie jest w Nim wspaniałe. Jest potężny, ale miłosierny. Natomiast my zawsze wytykamy bliźnich palcem i ferujemy wyroki. Po drugiej stronie znaleźć można radość, błogość… To, czego nie ma tutaj! Na ziemi brakuje radości. Owszem, moglibyśmy jej doświadczyć, ale życie stało się nazbyt frenetyczne. Za bardzo pędzimy, zbyt wiele chcemy, mamy przesadne ambicje i rozmieniamy się na drobne.

Pomyślmy na przykład o młodych ludziach, którzy umierają zaraz po wyjściu z dyskoteki albo zażywają narkotyki. Z własnej woli wybierają śmierć. Co takie osoby wiedzą o życiu? Otóż nic! Myślą, że są gotowi stawić czoła przyszłości… Myślą, że wiele wiedzą, ale tak naprawdę nie mają o niczym pojęcia. To, czego szukają, przesłania im prawdę.

Rozmawiał: Sergio Grimaldi

 

Cały wywiad z bratem Elią przeczytasz w książce „Kim jest brat Elia?”, którą znajdziesz tutaj.

Komentarze (38):

zosienka2019.09.19 14:05
Największym mażeniem diabła jest aby ludzie przestali wierzyć w jego istnienie, jak bowiem walczyć z czymś co nie istnieje.
O TAK2019.09.17 6:51
Brat Elia: Diabeł istnieje! Czai się na nas! Ci, którzy w to nie wierzą są chorzy------Ci, którzy w to nie wierzą są chorzy---- NIECH NIE WIERZA UWIERZA WTEDY GDY JUZ BEDZIE ZA POZNO ALE WTEDY IM POZOSTANIE TYLKO PLACZ I ZGRZYTANIE ZEBOW
Pisbusters2019.09.16 21:34
Widziałem istnieje w kilku postaciach, w Toruniu i na Nowogrodzkiej
Grazyna2019.09.17 1:04
JESTEŚ BARDZO ŻAŁOSNY ! WSPÓŁCZUJE CI!
Dominik2019.09.16 21:20
"Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego" A jak ma się to do tego że podobno atakuje tylko ludzi wierzących bo chce ich złamać? Może ustalcie wspólną linię w tej sprawie bo sobie nawzajem zaprzeczacie.
gość2019.09.16 21:10
nie ma zbawienia poza Jezusem. jak ktoś myśli że bez wiary tylko poprzez uczynki może osiągnąć niebo - to jest w błędzie. wszyscy prześmiewcy z wiary, żal mi was ale Bóg nie da się z siebie naśmiewać. wasz czas minie wraz z waszą śmiercią i co dalej? powiecie tam nic nie ma! no to zobaczymy się na sądzie.
elpe2019.09.17 7:36
Chwała Bogu się nie zobaczymy. ;)
violencja2019.09.16 20:48
Ludzi dobrej woli proszę o spokojne,wolne i wnikliwe przeczytanie linku przeze mnie wklejonego
Mikołaj 2019.09.17 7:01
Przeczytałem . Zaświadczam , że fotografia Jezusa przedstawia Go bardzo wiernie . Widziałem Jezusa wiele razy . Co do brata Elii , to nic dziwnego że nie mógł pozostać w zakonie , bo każdego dnia żyłby w konflikcie ze ślubami posłuszeństwa . Bratem jednak może się nazywać śmiało , bowiem w Chrystusie ci którzy do Niego należą ,są braćmi i siostrami .
violencja2019.09.16 20:40
Ten pan nie jest osobą duchowną , nie jest bratem . Został wydalony z zakonu ...reszta tutaj , niewygodna dla autora artykułu, sorki http://www.traditia.fora.pl/pytania,59/brat-elia-z-wloch,14466.html
Paulina2019.09.16 20:10
Człowiek rozpustny staje sie niewolnikiem swoich żądz ! Z czasem jest opętanym, nie radzi sobie ze sobą! Nienawiść do wszystkich ludzi ido KK go zjada ! Jest pod wpływem diabła, chociaż sobie nie zdaje z tego sprawy! Bardzo szybko bluźni i z nienawiścią reaguje na Maryję i Różaniec! PROSZĘ WAS ! Proponuje wbić sobie w goole: " Co mówi szatan na Egzorcyzmach! " Polecam, poczytajcie, to co on wrzeszczy o Różańcu! M..." Macie taką broń, a mało używacie !" .... Gdybyście się wszyscy na Nim modlili ,, ja w piekle byłbym bezrobotny!" Wrzeszczał, że " Piekło jest okropne "! "Udało mi się jednak oszukać wielu ludzi, że piekła nie ma, a najwięcej tam idzie tych, co w piekło nie wierzą " !
Albert extra Vergin oil do smarowania rectum2019.09.16 18:51
- "Oliwa extra vergin (VERGIN, a nie VIRGIN.." - - "Oliwa extra vergin (VERGIN, a nie VIRGIN.." -
stan2019.09.16 18:48
To jest właśnie nieszczęście współczesnego świata i największe kłamstwo, że diabła nie ma. Bardzo trafne spostrzeżenia Brata Elii.
Witek2019.09.16 18:04
Jestem chory . Nie wierzę w diabła . Trudno jestem chory . Jutro idę do NFZ , by udzielili mi informacji do jakiego lekarza mam się udać .
anonim2019.09.16 18:23
Nie musisz wierzyć i to nie jest choroba ,ze nie wierzysz .Twoja choroba to nienawiśc do ludzi .To się leczy psychiatrycznie .Masz obsesje na punkcie katolików to chorobliwe jest. http://heterosapiens.pl/ludzie-chorzy-z-nienawisci-i-obsesji/
Witek2019.09.16 19:47
Pierwszy raz w moim życiu , ktoś powiedział mi że nienawidzę ludzi . W dodatku chory z nienawiści . Zawsze musi być ten pierwszy raz . Po prostu chciałbym pujś po śmierci do raju . Tutaj zamiast dowodów , same bajki i oszustwa .Bądź tu katolikiem . Pozdrawiam Pana doktora i życzę zdrowia .
Witek2019.09.16 19:52
Brat Elia pisze , że kto nie wierzy w diabła to jest chory .
andrzejhahn32019.09.16 17:56
wymioty chorego psychicznie nieroba koscielnego czyli...............pasozyta spolecznego
Elwira2019.09.16 19:49
WBIJ TO SOBIE DO ŁBA NA ZAWSZE! GEJU! TY JESTEŚ NAJWIEKSZYM NIEROBEM I PASOŻYTEM SPOŁECZNYM! JAK MOŻESZ COKOLWIEK ROBIĆ W ŻYCIU, SKORO TU JESTES NA OKRĄGŁO, PRAWIE 24 GODZINY NA DOBĘ ! TO KTO JEST PASOŻYTEM, JAK NIE TY!? To ty jesteś uzależniony od nas! T o ty Jesteś PRZEBRZYDŁYM FRONDZIARZEM! ! Nie wytrzymujesz jak nie plujesz na nas ! Ale jak cię pytają o rzeczy pedalskie odnośnie dzieci w twoim wykonaniu, to jesteś tchórzem, bez "jaj"! I nic nie masz wtedy do powiedzenia, bo wiesz, że mówimy o tobie prawdę !
sira2019.10.9 8:37
Brat Elia ma stygmaty
anonim2019.09.16 17:32
Chorzy to są właśnie ci którzy wierzą w tą nieistniejącą postać stworzoną przez kościół tylko po to by straszyć ludzi i trzymać ich za pysk!
Kazimierz2019.09.16 18:21
Jakże przemyślna diagnoza. I taki geniusz marnuje się nawracając "fondowych katoli" na ateizm. A jakie wysublimowane słownictwo? "trzymać ich za pysk" - aż ciarki przechodzą. Zwykła pijaczyna spod budki z piwem przewyższa cię intelektem po wielokroć.
marek2019.09.17 13:15
Nic dodać nic ująć. Ten trollik to taki lokalny frądowski głupek wielonickowy. Nie warto zwracać na niego uwagi.
stan2019.09.16 18:39
To nie Kościół stworzył tę przewrotną, ohydną postać, której nawet na tym forum niektórzy służą z upodobaniem godnym nagrody swego pana. O diable mówi sam Bóg, mówi Jezus Chrystus na kartach Ewangelii, mówią opętani podczas egzorcyzmów. Naprawdę żal mi Ciebie. Opamiętaj się, bo nigdy nie wiadomo ile kto ma przed sobą czasu, oby nie było za późno.
Kazimierz2019.09.16 17:26
Diabeł sieje zło, a nieroztropni karmią się nim. Nie trzeba być egzorcystą, żeby rozpoznać chorych z nienawiści. Jest tu ich wielu.
Zyg2019.09.16 16:52
Diabeł istnieje i żeby zniszczyć Kościół Katolicki znajduje wśród hierarchów wielu swoich naśladowców : worek , korek i rozporek + władza , władza , władza .....
stan2019.09.16 18:46
Jakoś nie słychać, by hierarchowie atakowali wiernych, napadali na księży. Robią to wyznawcy ideologii gender, wykreowanej przez masonerię wierzącą w panowanie szatana i usiłującą zaprowadzić diabelskie rządy w całym świecie.
katolik2019.09.16 16:48
po psl sld nowoczesna wiosna- to właśnie zbiorowisko opętanych przez szatana,ci co się znimi identyfikują ,to znaczy,ze w swoim życiu realizują zachowania masochistyczne,prezentują dzieciom zachowania homoniewiadomo,są przebierańcami ,faceci lubią być zniewieściali ,a kobiety przestają być kobietą,tylko przebraną maskotka?tak rozumiem należy pojmować filizofię życia po psl sld wiosna nowoczesna.Żałosne...TO znaczy że jako opiekunki do dzieci zatrudniają facetów w masochistycznych maskach i zniewieściałych?
Janek2019.09.16 16:48
Diabeł nie czai się na nas, tylko w nas, w nas czyniących zło bliźniemu, bo bliżnii ma lepiej od nas, bo myśli inaczej, bo inaczej wierzy, bo inaczej kocha.
stan2019.09.16 18:32
To znaczyłoby, że diabeł jest w Tobie? Jeśli tak myślisz, dajesz mu dostęp do swoich myśli, czynów, słów. Inaczej - oddajesz się mu dobrowolnie! Uważaj, przestrzegam, obyś nie musiał korzystać z pomocy egzorcystów. Piszę poważnie i ostrzegam, bo jesteś moim bliźnim. Przeczytaj książkę "Piekło".
Janek2019.09.16 19:09
A wiesz że piekło został o wymyślony w celu kontroli nad ludzmi, polecam książkę "Bóg urojony" Dawnkinsa, a diabłem to jest każdy, który nie nawidzi bliźnich, przez co odrzuca Chrystusa, i jego naukę, a więc i za pewne ty nim jesteś, a we mnie w przeciwieństwie do ciebie, żyje żywy Bóg Jezus Chrystus i wystarczy w niego wierzyć i uczciwie żyć aby być zbawiony.
Piotr2019.09.16 19:18
A ty Janek piszesz herezje, wierzysz w Jezusa Chrystusa a nie wierzysz w piekło i demonów? Nie czytasz ewangelii? Tam jest trochę o piekle i diable. Bo jeśli nie ma piekła, to ten co ma Jezusa w sercu i ten co go nie ma, spotka jednakowa nagroda? Albo jesteś niedouczony albo kierujesz się złą wolą.
RzęziChłopinaSatanistycznieZaForsęOdCiemnoty2019.09.16 16:39
Ten przebierany fagas z kato-importu puszcza typowe pierdy o diabełkach, ale sam czai się na forsę ciemnoty. Na widok złota łapy Brata Elii wydłużają się, pazury rozcapierzają, gały pęcznieją ku mamonie, metrowy język wyłazi i ocieka pianą na buty od Versace, płuca dyszą żarem żądzy a zębiska kłapią jak u Turonia.
Kazimierz2019.09.16 17:20
Ciekawa wizja. Często cię to spotyka?
Jola2019.09.17 10:34
Dlaczego to robisz
Sylwia2019.09.17 18:46
Jakże biedny jesteś ....jak puste musi być Twoje serce. Niech Bóg Ci wybaczy.
Judasz2019.09.16 16:10
Tata muminka: Buka istnieje, czai sie na nas.
Chory Portier2019.09.16 16:05
Oczywiście, że istnieje! Bo kto inny dyktowałby tak ohydne, bluźniercze słowa dzielnicowemu?