Muzułmanie napadli na kampus jezuitów! - zdjęcie
17.08.14, 10:05Islam ISIS fot. YouTube New York Times

Muzułmanie napadli na kampus jezuitów!

5

14 sierpnia miejscowa grupa Bractwa Muzułmańskiego zaatakowała w Minia w centralnym Egipcie jezuicką szkołę i Stowarzyszenie "Jesuits and Brothers Association" (JBA). Radykalni muzułmanie uzbrojeni w broń automatyczną wdarli się na teren szkolnego kampusu i po sterroryzowaniu pracowników splądrowali wszystkie pomieszczenia. Zabierali sprzęt komputerowy, pieniądze a nawet meble, po czym podłożyli ogień pod 4-piętrowy budynek. Spalili też minibusy i samochody, którymi członkowie Stowarzyszenia przewozili uczniów i beneficjentów centrum socjalnego prowadzonego przez zakonników.

Agresorzy pozostali na tym terenie, dopóki nie upewnili się, że spłonął cały budynek. 15 sierpnia powrócili, by dalej plądrować pomieszczenia należące do jezuitów.

Jezuickie Stowarzyszenie zapewnia edukację i pomoc społeczną wszystkim mieszkającym w okolicy, bez względu na wyznawaną przez nich religię. Budynek Stowarzyszenia został całkowicie zniszczony, ale na szczęście nie zginęło ani nie odniosło obrażeń żadne z dzieci, którymi opiekują się zakonnicy.

Koszty strat szacuje się na 3 miliony funtów egipskich nie wliczając zniszczonej dokumentacji i książek.

ed/Deon.pl

 


 

Komentarze (5):

anonim2014.08.17 10:33
Ale przecież Islam to religia pokoju...
anonim2014.08.17 10:46
Religia pokoju okazała swoje oblicze, zabrali szanse edukacyjne dzieciom z Egiptu w tym islamskich dzieciom.
anonim2014.08.17 11:03
Nienawiść fundamentalnych islamistów zabiera im rozum. Kto powiedział, że ten kto służy szatanowi jest mądry? Nie, jest zupełnie głupi. Sam szatan, owszem, jest inteligentny, ale jest tak samo głupi jak inteligentny! Bo któż mądry, znając Boga tak jak Aniołowie odważyły się sprzeciwić woli Boga. Te rozważania każą mi spojrzeć również na siebie - za każdym razem gdy popełniam grzech sprzeciwiam się Bogu, jestem posłuszna szatanowi i pokazuję swoją głupotę, tak jak pokazał szatan gdy opuszczał Niebo, wieczną Obecność Boga...trudno być wiernym Bogu, ale służyć szatanowi to upadek wszelkiej mądrości w człowieku, to zupełna głupota, nie chce być głupia, chcę być mądra!
anonim2014.08.17 23:27
I znowu to samo: "państwo" zabiera ludziom broń i oddaje ich pod lufy różnych ekstremistów, z którymi ludzie poradzili by sobie sami, bez "państwa" i jego terroryzmu.
anonim2014.08.19 11:12
informacja jest prawidziwa, tyle że sprzed roku. wlasnie wrocilem z miast Minia, gdzie ten atak się dokonał 14 sierpnia ale 2013 roku, na fali antychrześcijańskiej kilkutygodniowej wściekłości.