Bp Wróbel: Wzywam katolików do korzystania ze szczepionek  - zdjęcie
16.04.21, 18:38

Bp Wróbel: Wzywam katolików do korzystania ze szczepionek

225

Pewne kontrowersje wywołało opublikowane 14 kwietnia stanowisko Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Biotycznych na temat szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. W dokumencie zwrócono uwagę na fakt, że wykorzystywanie linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów do produkcji tych preparatów „budzi poważny sprzeciw moralny”. W żadnym razie jednak stanowisko to nie miało zniechęcać katolików do szczepień, co podkreślił autor dokumentu, bp Józef Wróbel.

Przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych bp Józef Wróbel SCJ zaprezentował w środę swoje stanowisko nt. szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson.

- „Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi”

- napisał hierarcha.

Stanowisko wzbudziło pewne kontrowersje. Pojawiły się nawet głosy, że biskupi zniechęcają wiernych do szczepień. Do twierdzeń tych bp Wróbel odniósł się w rozmowie z Katolicką Agencją Prasową podkreślając, że opublikowany przez niego dokument zachęca, a wręcz wzywa do szczepień. Przypomniał, że szerzej kwestia ta została omówiona w poprzednim dokumencie Zespołu ds. Bioetycznych KEP na ten temat. Zasadniczym elementem obu tych dokumentów jest zachęcenie wiernych do korzystania ze szczepionek.

- „To jest kwestia życia i zdrowia ludzi, całego społeczeństwa. Bardzo ważny jest więc aspekt odniesienia się do wspólnego dobra”

- podkreślił hierarcha.

- „Kościół nie jest przeciwko szczepionkom”

- dodał.

Zaznaczył, że w dokumencie zwrócono uwagę na problemy etyczne związane z produkcją szczepionek dwóch konkretnych firm. Firmy AstraZeneca i Johnson&Johnson wykorzystują technologię, która jest sprzeczna z zasadami moralnymi. Dlatego, jeśli istnieje możliwość wyboru, to właśnie podkreślono w tekście dokumentu, Kościół zachęca do wyboru szczepionki, której produkcja nie budzi takich zastrzeżeń. Jeśli jednak takiego wyboru nie ma, katolik może bez skrupułów zaszczepić się szczepionką w danym momencie dla niego osiągalną.

W takim wypadku, zaznacza duchowny, ważne jest jednak, aby katolik w jakiś sposób wyraził swój sprzeciw wobec aborcji i wykorzystywania uzyskanych z aborcji komórek do produkcji szczepionek. Może to być np. skierowanie listu do odpowiednich instytucji czy udział w „Marszu dla życia”.

Bp Wróbel zaznacza również, że opublikowany w ostatnich dniach dokument jest w całości zgodny ze stanowiskiem Kongregacji Nauki Wiary.

kak/KAI

Komentarze (225):

kleryk2021.05.16 18:26
MÓDLMY SIĘ ZA KSIĘŻY WYWROTOWCÓW tj ks wróbel ------ oni potrzebują nawrócenia w pierwszej kolejności
zakonnica2021.05.16 18:25
MÓDLMY SIĘ ZA KSIĘŻY WYWROTOWCÓW tj ks wróbel ------ oni potrzebują nawrócenia w pierwszej kolejności
papież2021.05.16 18:25
MÓDLMY SIĘ ZA KSIĘŻY WYWROTOWCÓW tj ks wróbel ------ oni potrzebują nawrócenia w pierwszej kolejności
higes2021.05.16 18:24
MÓDLMY SIĘ ZA KSIĘŻY WYWROTOWCÓW tj ks wróbel ------ oni potrzebują nawrócenia w pierwszej kolejności
katowiczanin2021.05.15 22:00
W archidiecezji katowickiej czynione są przygotowania do stanowej pielgrzymki mężczyzn do Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Arcybiskup Skworc wystosował list do diecezjan, w którym napisał, że na piekarskim wzgórzu ogranicza ilość pątników do 10 tysięcy, a zaproszenie kieruje do osób zaszczepionych (!!!) i tych, którzy ostatnio pokonali zakażenie koronawirusem https://archidiecezjakatowicka.pl/o-diecezji/aktualnosci/1890-pielgrzymka-swiata-meskiego-do-piekar-sl Pielgrzymka mężczyzn do Piekarskiej Pani – Śląskiej Gospodyni jest wielowiekową tradycją, w której biorą udział niezliczone tłumy mężczyzn co roku w ostatnią niedzielę maja. W ubiegłym roku 2020 po raz pierwszy została odwołana przez tegoż arcybiskupa z powodu koronawirusa, w tym roku adresowana jest do mężczyzn po szczepionkach… Podsumowując… po owocach ich poznacie… Ks. arcybiskup z Katowic po wielu swoich decyzjach – przypomnę: zamykanie kościołów przed wiernymi – Msze św. bez udziału wiernych świeckich w ubiegłym roku w okresie Triduum Paschalnego i okresu wielkanocnego, usilne zalecanie Komunii św. na rękę (no niech no, któryś z proboszczów tego nie zastosuje…), a teraz wielowiekowa, tradycyjna coroczna w majową niedzielę pielgrzymka stanowa dla mężczyzn ale zaszczepionych – pilnie potrzebuje modlitwy do Bożego Miłosierdzia
JonB2021.05.14 8:08
Ile mu dali albo co obiecali.... Ktos obstawia .....
Jacek2021.05.13 13:59
Milczenie jest złotem, a ...... Czy aż tak trzeba ośmieszać i kompromitować ten biedny Kościół.
piotr2021.05.3 17:10
Biskupi kierują się duchem tego świata - polecam apel kobiet świata o nieprzyjmowaniu preparatów mających jakikolwiek związek z aborcją .Większość naszych biskupów uprawia relatywizm moralny , wystarczy że rząd sypnie im trochę grosza a będą szczepić się co miesiąc .
Klaus2021.05.3 9:01
to można czy nie można? Bo z tego wyszło "masło maślane"
Maxx772021.05.1 9:44
Nowe szczepionki na SARS-CoV-2 stworzone na bazie mRNA lub oparte o wektory wirusowe nie są tradycyjnymi szczepionkami. Są to raczej substancje mogące w komórkach doprowadzić do modyfikacji ekspresji genów. Tego rodzaju „szczepionki” nie można uznać, za skuteczne i bezpieczne, dopóki ich skuteczność i brak poważnych skutków niepożądanych nie zostanie naukowo udowodniona. Stosowanie ich to na obecnym etapie eksperyment medyczny na wielką skalę, zwłaszcza, że nie znamy potencjalnych skutków odległych... Szczepionki oparte o mRNA nie były wcześniej dopuszczone do obrotu na rynku. Wyniki ich badań nie są jednoznaczne i nie dają prawa do twierdzenia, że są całkowicie bezpieczne. To samo dotyczy szczepionek opartych o wektory wirusowe. Mechanizm indukowania odpowiedzi immunologicznej przez mRNA, mechanizmy rozpoznawania „szczepionki mRNA" przez receptory komórkowe i ich aktywacja nie są dobrze poznane...
Kazimierz Wielki2021.04.28 18:35
Jezus Chrystus jest moim Panem. Panem mojego życia a ja mam szczepić się czymś co ma w sobie mordowane dzieci . chroń mnie Boże.
x2021.04.27 11:57
Bujaj się ANTYCHRYŚCIE.
Zaniepokojona2021.04.27 7:18
MASAKRA, KTO NAS KATOLIKÓW PROWADZI...
też duchowny2021.04.26 18:51
Księże biskupie; to przypomina klasyka "Bolka": "jestem przeciw, a nawet za". Kiepskie naśladownictwo hierarchy. Oj, kiepskie!
Bianka2021.04.22 9:53
Biskup albo kłamie albo nie wie...
Anonim2021.04.22 9:52
https://www.youtube.com/watch?v=i2DpfMq_rGE&t=121s PROSZĘ TO KONIECZNIE OBEJRZEĆ
Waldek2021.04.22 7:49
Mogę księdzu oddać swoją szczepionkę. Dla bezpieczeństw proszę zaszczepić się kilka razy. Na pewno pomorze.
bogdanus2021.04.21 9:43
"ważne jest jednak, aby katolik w jakiś sposób wyraził swój sprzeciw wobec aborcji i wykorzystywania uzyskanych z aborcji komórek do produkcji szczepionek".------- przed szczepieniem wyraźcie swój sprzeciw wobec aborcji do pielęgniarki ------ Ks. biskupie słabe tłumaczenie i trochę głupkowate. Te szczepionki są przeklęte, mają swój wymiar duchowy a ludzie są naznaczeni, mimo że ratują ciało. KK zawsze uczył, że ze zła nie można wyprowadzać dobra (szczepionka). Inaczej mówić możesz dokonać zło np; zabić, by to zabicie dało ci dobro. To nie jest katolicka nauka, proszę się zastanowić.
Anonim2021.04.21 5:34
Fredku, masz rację, że to oświadczenie KE jest raczej złe, jednak nie w tym sensie, że nie ma ono racji, lecz dlatego że ukazało się ZA PÓŹNO, ZBYT PÓŹNO, gdy mleko już się rozlało, gdy ten rodzaj szczepionek już zakupiono, sprowadzono i nieświadomym ludziom nie dano możliwości wyboru. W tym główne ZŁO!😢😖😢 Pomyśl, czy przyjąłbyś szczepionkę lub inny lek opracowany w pracowni dra Mengele na komórkach doświadczanych i eksterminowanych w Auschwitz Żydów? 😢😖😢 Czy nie nadszedł już czas, by przemysłowi aborcyjnemu powiedzieć wreszcie DOSYĆ?! Kiedy to w końcu zrobimy? ❓❓❓
a p e l2021.04.20 6:30
PRECZ ze szcepionkami ----- Biuskupie zacznij służyć Panu Bogu a nie --- Bestii spod zanku 666 !!!!!!!
wazne2021.04.20 6:27
koniecznie zobacz ---- nie tyko to --- https://youtu.be/D6EM7qQL6k8
koniecznie zobacz2021.04.20 6:26
https://youtu.be/D6EM7qQL6k8
Bianka2021.04.22 16:33
Niestety już zablokowali film obejrzałam go wcześniej ratownik medyczny incognito pokazuje że test na covid daje wynik dodatni nawet gdy materiał do badania to sól fizjologiczna.... mówił też o zarobkach medyków pracujacych przy chorych na sławnego wirusa którym pasuje że ta pseudopandemia trwa mówił, że ludzie zarabiają pielęgniarki ratownicy med.po 10 tys.miesięcznie... mówił także o jakiejś psychozie ludzi, którzy nie mając symptomow choroby ale mają wynik dodatni proszą by ich wziąć do szpitala koniecznie, że ludzie są przerażeni, bo nie mają pomocy, wspominał, że wzrosła ilość samobójstw ludzi starszych...zapytany, dlaczego daje ten wywiad powiedział, że uważa, że giną niewinni ludzie...no ogólnie dramat....to co mówił ten człowiek
Zdzislaw2021.04.18 20:57
Z oficjalnych statystyk WHO dowiadujemy się że w roku 2019 na całym świecie dokonano 56 mln. aborcji - czyli mordów na dzieciach... covid-19 w ciągu roku zabija około 1 mln.
Zdzislaw2021.04.18 21:05
Prawdopodobieństwo mordu dziecka w łonie matki jest o 56 razy większe od prawdopodobieństwa że ktoś umrze na covid 19.
Adam2021.04.18 18:20
Panie Biskupie : Pan Bóg dał ludziom wolną wolę. Od cazsu do czasu poczytaj Biblii. Miej szacunek dla siebie i innych.
Anonim2021.04.18 14:19
Powiedział bp. Józef Wróbel - ekspert i przedstawiciel handlowy firmy Pfizer.
Anonim2021.04.18 14:11
"Wierni oczekują od kapłanów tylko jednego, aby byli specjalistami od spotkania człowieka z Bogiem. Nie wymaga się od księdza, by był ekspertem w sprawach ekonomii, budownictwa czy polityki. Oczekuje się od niego, by był ekspertem w dziedzinie życia duchowego." Przemówienie Benedykta XVI do duchowieństwa w Warszawie 25.05.2006 r. Dla biskupa Wróbla te słowa widać nic nie znaczą skoro mieni się on specjalistą od szczepionek.
matis892021.04.18 13:59
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
belfer2021.04.18 13:51
Po prostu, miej cierpliwosc i ... wysluchaj ! https://youtu.be/D6EM7qQL6k8
Foster2021.04.18 12:24
Jako bioetyk (i to kierownik Katedry o takiej nazwie) powinien ks. profesor wiedzieć, że nie ma możliwości wyprodukować szczepionki wektorowej bez wykorzystania komórek z tkanek ludzkich. Dlatego zachęcam: oderwijcie się od tych embrionów, od rzekomego problemu z aborcją, bo Wam to przeszkadza w myśleniu i prowadzeniu badań naukowych i powoli stajecie się katedrą propagandową. Przede wszystkim jednak przeszkadzacie w zwalczaniu epidemii, a to teraz jest najważniejsze. Skoro Wam tak zależy na urodzeniu każdego (nawet ciężko uszkodzonego płodu) to tym bardziej powinno Wam zależeć na życiu ludzi (również katolików) którym bez tych szczepionek grozi ciężka choroba, albo śmierć.
Krakus2021.04.18 10:27
Widzę, że większość wypowiadających się jest przeciwko szczepieniom. Super! Na skutek selekcji naturalnej zmiejszy sie elektorat PiSu :P
x2021.04.18 11:03
Jeśli z niemoralne uważa przyjęcie szczepionki, to musi też dodać, że katolicy grzeszą jeśli przyjmują Paracetamol a także większość innych leków.
Ciemny Lud2021.04.18 11:30
Elektorat PiS to ludzie z wykształceniem podstawowym i zawodowym
hans_212021.04.27 11:08
Cóż, ja skończyłem Jagielloński. Chyba się mylisz, kolego.
Foster2021.04.18 10:22
Mam pytanie do katolików. Które jezioro jest największe: Galilejskie, Tyberiackie, czy Nazaret ?
Foster2021.04.18 17:26
Nie wiecie ?. Tak myślałem.
man.of.Stagira2021.04.18 7:19
TRAFI się czasami jakiś ksiądz katolicki z głową na miejscu -jak widać. // NIE często.
R2021.04.18 6:49
Opasły biskup zje wszystko co podadzą mu sprzedawcy prawdy i podaję dalej.
katolik2021.04.18 6:02
EPI Abp Gądecki chcecie być lojalni wobec nazistów, wiec dajecie wiernym furtkę z kluczem od szatana. To jest właśnie podstęp szatana.i posłuzył się wami na szeroką skalę-- zniszczyliście życie i duszę wiernych i swoich Księży.
Piotr2021.04.17 22:12
Wasza Świętobliwość.....a ja jako katolik mam pytanie....Jakie są gwarancje, że przyjęcie szczepionki nie pozbawi mnie zdrowia w najbliższej i dalszej przyszłości????
Jako dzieciak twoi rodzice w PRG-ze2021.04.18 0:54
zabrali cię za duupe i dostałeś conajmniej tuzin szczepionek BEZ GADANIA. I niestety dzięki nim mendo żyjesz srrasz naokoło.
7772021.04.18 9:46
Słuchaj gościu, rzeczywiście ,, jako dzieciak ... ,, wyrażasz się ordynarnie jak co najmniej niekoniecznie wzorowo wychowany a do tego mocno niedouczony. Jak coś pożytecznego i mądrego przeczytasz to wtedy dopiero bierz się za dyskusję, bo jak na razie mocno się kompromitujesz krytykując Piotra, który zadaje bardzo sensowne i logiczne pytanie.
kaka2021.04.18 15:48
A to meda to jestes ty .masz informacje z lat 40 wtedy trzeba bylo sluchac gupot.Obecne badania mowia ze ZWIEKSZANIE SZCZEPIONEK WOWCZAS POWODOWALO NASILENIE SIE DANEJ CHOROBY.Oraz inne badania ze jesli na dana chorobe nie szczepili-ludzie uodparniali sie calymi spolecznosciami.Przykladem jest -tak podaja-USA gdzie zabronili szczepic na gruzlice -i nie ma tam obecnie tej choroby---ferszejen!
katolik2021.04.18 5:55
Jego światobliwości myślały, że są nieomylne i się przejechały niestety, myslenie dyktuje im szatan. I najlepsze, że w swej nieomylnosci nie zagwarntuja Ci że nie achorujesz. BO jedyny cel tych pseudoszczepionek to właśnie zachorować, jal najwięcej uśmiercić w czasie!
Foster2021.04.18 10:48
To żadna świętobliwość - nie obrażaj rozumu.
No cóż...2021.04.17 21:31
Wasza Ekscelencjo, jedyne wezwanie na które powinni odpowiedzieć katolicy to wezwanie do obrony świętej wiary katolickiej i Kościoła Chrystusowego....ale takiego wezwania nie słyszą od Waszej Ekscelencji...
linus2021.04.17 21:13
Czy odmowa przyjęcia szczepionki, do produkcji której poświęcono czyjeś niewinne życie nie jest właściwszym protestem niż zaszczepienie się i pisanie łzawych listów "doniewiadomokogo"?
Bianka2021.04.17 20:43
I chaosu kolejny odcinek....porażka...hierarchowie, jeszcze i Wy nas zmuszacie do tych trefnych szczepionek...???
lipa2021.04.17 19:33
spadaj wrobel do czajki
chris2021.04.17 18:05
Od kiedy ten biskup jest rzecznikiem prasowym ONZ i WHO. To jest jego prywatne zdanie z którym nikt nie musi się liczy
Romanowski2021.04.17 18:05
HAŃBA!
Ekonom2021.04.17 17:31
Jesteś biskupem, zajmij się ewangelizowaniem. Na szczepionkach znasz się, jak koza na pieprzu. Jeśli nie nadążasz, chodzi o bobki.
jj2021.04.17 17:19
Spoko, ale ja się boję szczepionek mRNA. To nowa technologia w sumie, popatrzcie na statystyki zgonów po nich - większe niż po reszcie. Gadowski w przedostatnim komentarzu mówił o nich, że jakiś biolog molekularny obawia się efektu nekrozy i apoptozy komórkowej po ich iniekcji. Moi rodzice przyjęli Astrę i nic im nie było, więc czuję się bezpieczniej. Tata ma gęsta krew, więc wiedząc o zakrzepicy, poleciłem mu napar z ginkobiloba, wypił przed szczepieniem. Mama też. Mama ma grupę krwi 0, i ona miała tylko lekki ból ręki i głowy, ojciec 2 dni gorączkę, ból głowy i osłabienie. Potem wszystko ok. Wiec ja się Astry mniej boję, bo wiem, jakie sa efekty uboczne i jak im zapobiec - można zażyć ginkobilobę, czystek, nostrzyk, jest tez żywność rozrzedzająca krew i poszerzająca naczynia - czosnek, chili, cebula, curry, cytrusy. A tu mi się odmawia prawa wyboru, dlaczego nie mogę wybrać tej, co do której mam mniejsze obawy? Ładnie tak decydować o cudzym życiu i zdrowiu? Jeśli ktoś wybierze zgodnie z rada Episkopatu np. Pfizera i ciężko zachoruje/zejdzie, to co wtedy? Ci, co radzili, będą mieli na sumieniu zgony. Chcecie tego? A może chcecie pozwów od poszkodowanych - szczepiących się i ich rodzin/znajomych? I czemu papież pozwala się szczepić wszystkimi, a nasi purpuraci nie?
kaka2021.04.17 17:37
Co z tego ze nie nastapilo powiklanie po szczepieniu-a co ze substancjami towazyszacymi nie bioracy udzialu w leczeniu? a co ze zmiana kodu genetycznego? a co jak za 2 lata zaczna z nich robic sie zabi .
Bobik2021.04.17 16:28
Zanim cokolwiek sie powie - radze goraco posluchac tego swiadectwa : https://youtu.be/D6EM7qQL6k8
x2021.04.17 15:57
A co z Panadolem?
Foster2021.04.17 15:51
Jakiś deficyt intelektualny opanował hierarchów kościelnych: jest XXI wiek, a są tacy, którzy są przeciwko szczepionkom ratującym życie i tacy, którzy jeszcze wierzą w mordy rytualne (np. ks. prof. Guz) i przekonuje, że są na to "dowody naukowe". Co się tam dzieje ?
Prasa hydrauliczna2021.04.17 15:59
Myślisz, że XXI wiek oznacza, że nie ma mordów rytualnych? To powiedz czemu na świecie stoi tyle fallusów Baala - demona, któremu składano ofiary z dzieci i przeprowadzano dla niego gwałty rytualne. To taki folklor tylko? Zainteresuj się tematem, a włosy staną ci na głowie. No chyba, że jesteś agentem wpływu i ściemniasz za srebrniki wiedząc doskonale jak świat wygląda.
Foster2021.04.17 16:32
Wybacz, ale nie wierzę. Może czas pójść do lekarza ? - chyba, że sam w to nie wierzysz, a napisałeś tak dla jaj.
Prasa hydrauliczna2021.04.17 16:40
Temat jest tak znany i oczywisty, że trudno mi teraz szukać i udowadniać, że ziemia jest okrągła. Polecam wujka google i trochę wysiłku w to włożyć.
kaka2021.04.17 17:43
Ten foster to jakis ulomny czy co??? Sa na to zeznania i wyroki sadowe .Ostatni dbrze opisany jest akurat zRzeszowa przez Radoslawa Patlewicza -dobry historyk.
Foster2021.04.18 12:04
Wklejam wypowiedź ks. prof. Wierzbickiego z KUL: "posądzanie Żydów o mord rytualny to śmiercionośny antysemicki przesąd. W tej sprawie naprawdę nie ma żadnej dyskusji".
Anonim2021.04.17 15:39
Kudzu wykazuje pewne podobne wlasciwosci do amantadyny zwiazane z receptorami aminokwasow pobudzajacych NMDA i przy okazji wplywem kluczowego dla covida enzymu ACE2. Godny polecenia zdecydowanie jest tez ostropest, czyli nieliczne ziolo ktore dowiodlo wyraznie namacalnego wplywu na zdrowie w badaniach klinicznych... .......... prof Kuna zaleca tez kiszona kapuste dla treningu immunologicznego
Anonim2021.04.17 15:28
wladze pewnego szpitala powiatowego podaly dane. Hospitalizowano 60 osob, 8 pod respiratorami co oznacza 100% zajetych lozek......... 90% z nich ma choroby wspolistniejace........... PISdzielce napierdzielaja OD ROKU lockdowny i niszcza zdrowie ludzi szmatami na morde bo przerasta ich zdolnosci logistyczne prehospitalizowanie garstki ludzi. Druga sprawa to fakt ze co najmniej polowa z umierajacych nie moze liczyc na zadna pomoc lekarska w poczatkowej fazie choroby i trafia bezposrednio pod tlen lub respirator.............. w doope niech se wsadza te szczepionki , zbrodniarze
Covid bullshit no more!2021.04.17 15:34
Nic dodać nic ująć. JA znam przypadek, że gość z problemami z sercem poczuł się źle i jak trafił do szpitala to mu "na oko" zdiagnozowali Covida wsadzili pod respirator i gościu już jest metr pod ziemią. To są płatni zbrodniarze w kitlach!
katolicka deratyzacja Polski2021.04.17 15:16
Kosciol staje po stronie Zywego Boga i Jezusa Chrystusa,Konfederacja po stronie chasydow,protestantow i wrogow zywych Polakow i niepodleglosci Polski. Od Dmowskiego nic sie nie zmienilo,wiadomo,ze byl materialistycznym,prawie marksistowskim naturalista i masonem.
Cierpliwy2021.04.17 15:00
Pioneczek deep church, czy człowiek pozbawiony racjonalnego myślenia. Przecież sami producenci przyznają, że nie biorą odpowiedzialności za długotrwałe skutki szczepień ich szczepionkami.To nie szczepionka, a konstrukt genetyczny mRNA wszczepiany ludziom jako pasożyt zwalczający pasożyta covida. Czy to jest człowiek sumienia? Czy człowieczek zmanipulowany TV, a może "słup" deep church?
katolicka deratyzacja Polski2021.04.17 15:19
Konfedracja w klinczu z Kosciolem Swietym. Czy dalej beda klamac ,ze sa w ogole katolikami,czy tez szczerze polacza sie z Komuna,zeby zniszczyc znienawidzona katolicka Polske,by przyspieszyc rosyjska okupacje???
Cierpliwy2021.04.17 19:33
17:19 Dobry człowieku. Czy te informacje podane przeze mnie są nieprawdziwe? Nie o wiarę tu chodzi, a o konieczność zastanowienia się nad możliwymi skutkami zdrowotnymi po podjęciu decyzji zaszczepienia się przez każdego z nas.Masz rozum i wolną wolę. Napisano:"kładę przed Tobą życie i śmierć.Wybieraj". Co ma do tego produkt polityczny zwany Konfederacją?
man.of.Stagira2021.04.17 15:00
TRAFI się czasami jakiś ksiądz katolicki z głową na miejscu -jak widać. // NIE często.
Anonim2021.04.17 14:43
Bp.Wróbel jeżeli ty wzywasz katolików do szczepień to ja cię wzywam do jedzenia kapusty dobrej dla matołków i pospolitych wróbli. Po kapuście możesz ćwierkać jak szary wróbel a nie Bp w majestacie KK.
asia2021.04.17 14:25
Czyżby biskupi też są powiązani z korporacjami farmaceutycznymi jak nasi doradcy rządowi ?
katolicka deratyzacja Polski2021.04.17 14:29
Konfederacja RAZEM z KOmuna przeciwko ZYWYM Polakom !
J232021.04.17 16:19
No jak to? Przecież przykład idzie z samej góry: papa Franio kuma się w najlepsze z Rotszyldami, Clintonami i tympodobnymi depopulatorami w "pokoju i braterstwie"
katolicka deratyzacja Polski2021.04.17 14:22
Protestancko-zydowska Konfederacja walczy z Kosciolem Swietym,bo wymienila moralnosc na gospodarke ,jak przystalo na heretykow protestanckich. Konfederacja mowi ,ze narod sie nie liczy tylko bogacze i koncerny zagraniczne,a reszta to rzekomo NIEUDACZNICY,termin heretycki,bo NIKT nie jest nieudacznikiem wedlug Kosciola poza grzesznikami. Zas nauki ,medycyny i szczepionek Kosciol zawsze nie tylko bronil,ale sam wzial udzial w ich powstaniu i rozwoju. Kosciol bowiem w odroznieniu od protestantow nie opiera sie tylko na Pismie ,ale takze na prawie naturalnym,jako dodatkowym zrodle Objawienia Bozego.
zuzia2021.04.17 13:47
Biskupi powinni wystąpić do rządu ABY ZAPEWNILI DLA ŻĄDAJĄCYCH TEGO KATOLIKÓW etyczne szczepionki ( SĄ W KROJU ) zamiast wydawać pokrętny komunikat i czuć się rozgrzeszonymi.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.17 14:28
Jak to w kroju ?
W kroku2021.04.17 16:49
Etyczne szczepionki dla katolików są w kroku. Podawane są młodym katolikom na plebaniach.
Waldek2021.04.17 11:55
To nie szczepionki! Testują na nas a my się godzimy. Ludzie to śmierć.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.17 14:33
Ludzie,to nie zadna Konfederacja,nawet nie Targowicka,tylko banda ruskich agentow,i wymozdzona przez nich czesc rozpitej mlodziezy bez zadnego wyksztalcenia !
Z twarzy patrzy mu podobnie2021.04.17 11:29
jak Dymerowi. Czy oni wszyscy tak mają?
katolicka deratyzacja Polski.2021.04.17 14:35
Konfederacja Targowcka zawsze konczy na dazeniu do POwrotu KOmuny !
kasikas2021.04.17 11:27
i na deser polecam,,,reportaż pt.spowiedź ratownika
kasikas2021.04.17 11:26
a ja polecam program warto rozmawiac,,,J.Pospieszalskiego w tvp z 12.04.2021
Szczepionki jak pornografia2021.04.17 11:21
Oglądając pornografię wytwarzam popyt na te treści czyli pośrednio zwiększam liczbę dokonywanych zbrodni aborcji oraz wykorzystywanie kobiet. Szczepiąc się podobnie - pośrednio uczestniczę w zbrodniczych eksperymentach na embrionach ludzkich, a nawet więcej - otwieram drogę do takich eksperymentów przy produkcji innych leków, a nawet innych produktów.
Co ma wspólnego aborcja z pornografią2021.04.17 11:47
i co takiego złego w zabiegach aborcyjnych, które niejednokrotnie ratują życie kobietom?
Anonim2021.04.17 12:39
Czytaj ze zrozumieniem
verizanius2021.04.17 11:12
A z drugiej strony to niechby spróbował powiedzieć inaczej...to wtedy może ktoś by sobie przypomniał, że 10 lat temu....;)
verizanus2021.04.17 10:55
Dlaczego nikt nie zarzuca mu wtrącania się do polityki i do spraw do których hierarchia KK nie jest powołana??? ;)
renata2021.04.17 13:26
A gdzie tu jest polityka? To kwestia życia, śmierci i wiary.
verizanus2021.04.17 16:38
Ale biskup nie powinien chyba jako biskup wypowiadać się na temat wiary w covida czy wiary w szczepionkę.
Szatański plan2021.04.17 10:17
Katolicy nie szczepcie się! Chorujcie! Umierajcie! Idźcie czwórkami prosto do nieba!
Foster2021.04.17 11:37
Dziwne - niemoralne (czyli grzeszne), ale namawia do grzechu ?
Dlaczego tasiemiec Grzegorza2021.04.17 12:31
nie pójdzie do nieba? Bo żyje w Grzechu!
spowiednik2021.04.17 10:13
Ks. biskup - sercanian ze Stadnik, wykładowca teologii moralnej, zapomniał o zasadzie: "cel nie uświęca środków"? Zapomniał o haniebnej zasadzie, "nie wolno iść po trupach do celu"?
verizanus2021.04.17 10:56
Ciekawe co wykładał bp Gulbinowicz i co wykłada np ks prof Wierzbicki?
Ania2021.04.17 10:07
Księże ani chwili życie nie możemy sobie dodać. Nasze życie jest w ręku Boga i żadna szczepionka z trupów nie pomoże. I tak trzeba umrzeć. Szczepionka to nie wiara okazana Bogu.
Foster2021.04.17 11:41
Gdybyś Aniu wiedziała, ile szczepionek i leków ratujących życie jest produkowanych na ludzkich liniach komórkowych - to byś takich głupot nie gadała. Zapoznaj się z wywiadem z dr hab. Dziewałtowskim, znanym polskim wirusologiem.
Pan Wójt2021.04.17 10:05
Pocałujta w du'pę Wójta.
mgr teologii2021.04.17 9:54
Księże biskupie, najpierw informujecie, że szczepionka zrobiona jest kosztem życia maleńkich dzieci (abortowanych), że jest nie moralna a teraz wzywacie do szczepień! Wy się bawicie w "ciuciu babkę", czy odwołujecie świętą zasadę: "cel nie uświęca środków" - (po trupach do celu). Proszę o odpowiedź!
T2021.04.17 10:02
Dokładnie tak! Trzeba o tym pisać w kółko, bo niestety Kościół Katolicki, który powinien słuchać jedynie Boga Najwyższego poszedł na układy z władza, która jest zależna od synagogi szatana i Kościół wykorzysta. Kapłani i cały kler musi to zrozumieć i zerwać te podstępne sidła! To nic, że będą was prześladować! Wówczas będziecie świętymi ale jak pójdziecie na układy z władzą to sami wiecie najlepiej co was czeka po śmierci.
Foster2021.04.17 11:48
Jak na mgr teologii, to nie wypada wypowiadać posłuszeństwa biskupowi. Ponadto na tych studiach również uczą podstaw opieki zdrowotnej, więc chyba mówili, że większość szczepionek i leków produkowanych od drugiej polowy XX wieku jest produkowanych z wykorzystaniem ludzkich linii komórkowych. W życiu prawdziwym nie zawsze jest tak, że coś powstanie z niczego (raczej cuda się nie zdarzają), a postęp zawdzięczamy nauce a nie teologii).
Foster2021.04.17 9:18
Dajcie już mu spokój - na wezwanie przysługuje środek zaskarżenia.
tom2021.04.17 9:09
Przestań być biskupie urzędnikiem państwowym!! Kościół nie jest częścią państwa tak, jak ci się wydaje! Skąd wiesz, że szczepionki (a raczej preparaty) nie sprowadzają śmierci przynajmniej na niektórych. Dlaczego bierzesz udział w międzynarodowej hucpie? Dlaczego wykraczasz poza swoje kompetencje?
kaka2021.04.17 9:19
to jest tkzwany dobry czlowiek-----DOBRZY LUDZIE NIE BEDA ZBAWIENI --bo tym w co oni naprawde wierza jest SWIETY SPOKOJ. Pan Bog nienawidzi swietego spokoju..Biskupi mu nakazuja albo watykan a on DLA SWIETEGO SPOKOJU TO ROBI ---niezwazajac ilu ludzi zdechni i pujdzie do piekla. LICZA SIE TYLKO DOBRE UCZYNKI -a nie dobrzy ludzie ktorzy swoimi zaniechaniami pikuja do piekla.
Foster2021.04.17 11:51
Nie podskakuj - jak biskup wezwał i należysz do tej owczarni, to masz obowiązek polecenie wykonać. Powiedział przecież, że nie grzeszysz, bo on odpowiedzialność bierze na siebie.
Anonim2021.04.17 20:55
Nikt nie ma obowiązku polecenia wykonać ,zwłaszcza złego polecienia ,mamy wypełaniać Boże Przykazania ,a nie wykonować polecenia biskupów sprzedajnych .
Anonim2021.04.17 21:03
Każdy odpowiada za siebie przed Bogiem ,jeżeli wiesz ,ze to jest złe i to robisz to biskup ma grzech ,ze namawia ciebie do tego ,ale nie znaczy ,że ty bedziesz usprawiedliwiony .
Anonim2021.04.17 21:34
Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.,nawet biskupów..Jak ktoś Boga stawia na pierwszym miejscu to wie czy się szczepić czy nie niemoralną szczepionką .
Elizabeth2021.04.17 9:08
Nie ma ks. takiego prawa aby wzywać do szczepienia skoro jest dobrowolność wyboru.czy i wy jesteście na usługach.
Foster2021.04.17 11:56
Zapewniam cię, że ma - inaczej by z tego prawa nie korzystał. Jak się nie podporządkujesz wezwaniu, to zobaczysz czym to się zakończy. Oczywiście żartuję, bo tego na serio nie można przyjmować. Kabaret to mało powiedziane.
matis892021.04.17 9:04
To już bolkowy klasyk kapusiów, sprzedawczyków, konfidentów, wilków w owczych skórach, obcych agentów..........panie Wróbel itp.. Jestem za, a nawet przeciw.
kaka2021.04.17 8:59
Czy ta morda widziala kiedykolwiek post????????????????????????????????????????? Nie dzicie sie takim posunieciom -trudno dzisiaj znalesc WIERZACEGO KSIEDZA A JESZCZE MNIEJ BISKUPA. Poniewaz chrzescijanie ciagle zle interpretuja rzeczywistosc musza ciagle byc W SZOKU. Poniewaz mysla oni ze w watyka i Franciszek pielegnuja wiare ......i tak dalej co nie jest prawda.Watykanem rzadza masoni z lozy PII poprzebierani w lachy biskupie I NISZCZA KOSCIOL BEZ MILOSIERDZIA WPROWADZAJAC ZAMENT I HAOS ORAZ OSTATNIO PRZEZ EPISKOPAT SAKRALIZACJE GRZECHU---teraz jednak czasowo beda udawac rzeczywiscie wierzacych gdyz maja naszykowane NOWY MSZAL GDZIE JUZ NIE BEDZIE PRZEISTOCZENIA A W TYM CZASIE KAPLAN BEDZIE MIAL NAKAZANE MILCZEC.cHRZESCIJANIE MUSZ SZUKAC DOMOW PRYWATNYCH DO ODPRAWIANIA MSZY BO KOSCIOLY BEDA ZAMYKANE SKUTECZNIE.Ci co nie pojda za masonska msza BEDA USUWANI I SZYKANOWANI -BEDA MUSIEC MIEC DOMY PRYWATNE I WIERZACYCH KSIEZY.
T2021.04.17 9:02
Fakt faktem, że w Apokalipsie jest, że Najświętsza Ofiara nie będzie sprawowana i będzie to ohyda spustoszenia. To kiedyś będzie na 100%. Pytanie czy to już - tuż, tuż...
matis892021.04.17 9:09
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik już wprowadził do KK Ohydę Spustoszenia 7.10.2019. To jego demon Pachamama. Jak mówi ks. Daniela od tej daty 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 dni = 18 kwietnia 2023 . Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
prawda2021.04.17 9:10
Mądrzejsi od biskupów i papieża okazali się prości Włosi, którzy wykradli pogańską mamunę pachamamę i utopili to świństwo w Tybrze.
Wierny Bogu!2021.04.17 8:58
Kiedyś to owce gdzieś się zabłąkały i pasterz musiał je nawracać. A dziś to pasterz jest otumaniony i owce muszą łazić i go szukać po krzakach.
???2021.04.17 8:57
Biskup głosi ni mniej ni więcej tylko tyle, że cel uświęca środki, inni biskupi błogosławią homozwiązki, zaraz ktoś z hierarchów powie że właściwie to wszystkie religie są takie same..... Jeżeli tak, to ja zakładam własną.
Ja2021.04.17 8:49
wzywam biskupa Wróbla do nawrócenia, bo czas ucieka, piekło czeka.
Zdzisław2021.04.17 7:40
A ci KATOLICY którzy nie mają możliwości wyboru innej opcji jak ISLAM i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi” to co ?
Covid bullshit no more!2021.04.17 7:44
Pewnie biskup powie - to przejdźcie na Islam hehe Na jakim my świecie żyjemy - to biskup katolicki czy lucyferyczny?
Zdzislaw2021.04.17 7:58
Tak w jednym jak i drugim przypadku chodzi o zagrożenie ludzkiego życia . Szczepionki mogą prowokować choroby jako skutki uboczne nawet i po kilku latach od ich użycia. Pan Bóg nie pobłogosławi żadnemu "lekarstwu" którego produkcja oparta jest o HOLOKAUST NIEWINNYCH DZIECI jako niezbędnego składnika do jego produkcji. TE SZCZEPIONKI NIGDY BY NIE POWSTAŁY GDYBY W ABORCYJNYCH ŻEŻNIACH NIE POZABIJANO DZIECI.
T2021.04.17 8:19
Dokładnie jest jak piszesz - takie szczepionki niosą za sobą przekleństwo i śmierć, na tych co je przyjmą. Ci co nie zechcą i będą przez to prześladowani - mają zapewnione miejsce w Niebie!
Renata2021.04.17 8:30
Zdzichu - nikt nie broni Ci być idiotą.Ale na prawdę nie musisz i nie powinieneś swoim idiotyzmem zarażać innych...Z Bogiem..!
T2021.04.17 9:00
Pani Renato - w przeciwieństwie do pani, Zdzisław nikogo nie obraża wiec wszyscy widzimy kto jest kim.
T2021.04.17 7:36
Biskupie polecam czytać stronę LIFE NEWS - czy biskup chce abyśmy w tym uczestniczyli ??????????????
thebodzio2021.04.17 7:26
Z uwagi na pokorę wobec Właściwej Instancji: nie.
Keller-Krawczyk żydek-brudasek marzy o USA!2021.04.17 3:27
O USA NAWET NIE MASZ CO MARZYĆ, TY PARCHU! - - - - WYBIJ SOBIE USA z TEJ TWOJEJ ŻYDŁACKIEJ PAŁY, BRUDASIE! - - - - - O USA NAWET NIE MASZ CO MARZYĆ, TY PARCHU! - - - - WYBIJ SOBIE USA z TEJ TWOJEJ ŻYDŁACKIEJ PAŁY, BRUDASIE! - - - - -
A K U R W Y białoruskie próbują!2021.04.17 3:27
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
matis89-katolik-anonim chujki analfabeci2021.04.17 3:26
Ciągle do mego tępego łba NIE dociera, że tu NIC nie ugram. Jestem po prostu ZA GŁUPI! - - - Ale jakoś trzeba na śledzia z beczki zarabiać! Nawet taki głupi CHÖJ, na wpół analfabeta jak ja musi z czegoś żyć!
skrzypek-matis, NIE pośpisz ty kurwo Łukaszenki2021.04.17 3:25
A u mnie słoneczko na niebie!
Anonim2021.04.17 3:09
A JA WZYWAM WSZYSTKICH KATOLIKOW NIE SZCZEPCIE SIE BO ZDECHNIECIE PO TYCH SZCZEPIONKACH
Anonim2021.04.17 21:05
Ludzie nie zdychają .
matis89-katolik-anonim chujki analfabeci2021.04.17 1:27
Ciągle do mego tępego łba NIE dociera, że tu NIC nie ugram. Jestem po prostu ZA GŁUPI! - - - Ale jakoś trzeba na śledzia z beczki zarabiać! Nawet taki głupi CHÖJ, na wpół analfabeta jak ja musi z czegoś żyć!
Anonim2021.04.17 3:11
MASZ RACJE JWSTES GLUPI ZASZCZEP SIE TO ZMADRZEJESZ
skrzypek-matis, pośpisz ty kurwo Łukaszenki2021.04.17 1:24
A u mnie słoneczko na niebie!
Jakub2021.04.17 1:22
A komu zależy aby COVID19 zrobić "ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze, jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
Jakub2021.04.17 12:33
Tekstu z 17.04.21r 03:22, podpisanego Jakub, ja nie napisałem.
Jakub2021.04.17 1:13
Panie Wróbel! To są proto szczepionki a nie szczepionki. Ci, którzy je przyjmują uczestniczą w eksperymencie biologicznym jako ochotnicy i powinni być tak traktowani przez prawo. A zgadzając się na przyjmowanie preparatów z abordowanych dzieci wyrażają moralną zgodę na aborcję a fizycznie popełniają kanibalizm. Znowu kłamstwa jak u tego z Torunia. Nie wstyd ci?
do Jakuba2021.04.17 10:16
Mylisz abordaż z aborcją, pędzlu.
Jakub2021.04.17 12:46
Napisałbym tedy abordażowany. Pa.
Foster2021.04.17 12:04
Ja do tego z Torunia mam zaufanie. To nasz prorok.
Jakub2021.04.17 12:37
Twoja a nie moja sprawa Foster.
A K U R W Y białoruskie próbują!2021.04.17 1:11
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
matis89 - chuj nie katolik zaprasza2021.04.17 1:10
𝐀 𝐜𝐨 𝐬𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣𝐞 𝐰 𝐤𝐨𝐥𝐜𝐡𝐨𝐳𝐢𝐞 𝐋𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐞𝐧𝐤𝐢?! 𝐋𝐞𝐤𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐮𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐣𝐚 𝐝𝐨 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐢 𝐌𝐎𝐖𝐈𝐀 𝐉𝐀𝐊 𝐅𝐀𝐋𝐒𝐙𝐎𝐖𝐀𝐍𝐄 𝐒𝐀 𝐙𝐆𝐎𝐍𝐘 𝐧𝐚 𝐂𝐎𝐕𝐈𝐃 - 𝐓𝐘𝐒𝐈𝐀𝐂𝐄!
matis89 - chuj nie katolik2021.04.17 1:09
Płacą mi abym gnój po różnych forach rozrzucał. Mam małą ubecką emeryturę, bo PIS mi odebrał.
matis89-katolik-anonim chujki analfabeci2021.04.17 1:09
Ciągle do mego tępego łba NIE dociera, że tu NIC nie ugram. Jestem po prostu ZA GŁUPI! - - - Ale jakoś trzeba na śledzia z beczki zarabiać! Nawet taki głupi CHÖJ, na wpół analfabeta jak ja musi z czegoś żyć!
Anonim2021.04.16 23:55
SZCZEPIONKOWE ZNAMIĘ BESTII TO PRAWDA ! SZATAŃSKIE ELITY UFO NWO CHCĄ NAS ZHYBRYDYZOWAĆ !!! .................. https://www.bitchute.com/video/kYmwXKkZe3pc/
matis892021.04.16 22:09
To pokazuje że odłączenie od Kościoła Katolickiego niemieckich hierarchów i ich schizma prowadzona przez Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika jest już obecna na szczytach polskiej hierarchii. Odłączają się od Kościoła Katolickiego i dają nauki Antychrysta i zachęcają do jego dzieł. Stąd potykają się w swoim mataczeniu. Są za, a nawet przeciw.
Anonim2021.04.16 21:43
pamietam jak kiedys na stadionie kibice gosci wysmiewajac gospodarzy krzykneli "ile was bylo, w lubinie ile was bylo" Odpowiedz byla szybka " na was wystarczy, wy kur.. na was wystarczy" ........... nie majac zadnych chorob nie po czytam od bardzo dawna rozanskiego gornicka vetulaniego (wiedza przydatna w zrozumieniu amantadyny) a od niedawna kune zeby teraz żebrac o szczepionke, na covida powinno wystarczyc........ uwazac na szczepionki skoro przekonuja do nich faszystowskie gnoje ktore do tej pory wciskaja klamstwa o dobrodziejstwach lockdownu i maskach na dworze....... oni nigdy prawdy nie powiedza tylko swiadomie wprowadza w blad........ kto nie ma chorob przewleklych, nie jest w podeszlym wieku lepiej niech sie trzyma od szczepionek z daleka bo pewnie za pol powiedza ze trzeba sie doszczepiac
Po 11 ...2021.04.16 21:40
Katolicy!!! Wzywam was do stanięcia w prawdzie i olanie tego co nazywamy "Porad kilka biskupa Ćwirka".
Glaudiusman2021.04.16 21:40
W zasadzie wszystkie szczepionki są nic nie warte pod względem medycznym, a pod względem moralnym tym bardziej do odrzucenia. I tu stanowisko powinno być bardziej jednoznaczne za odrzuceniem w pełni. Precz ze szczepionkami, które promują jawnie aborcję.
czekista2021.04.16 21:38
Sam sie zaszczep...............................
Coraz ciekawiej2021.04.16 21:37
Ciekawa nowa szkoła teologii moralnej, czyli lansowanie zasady "cel uświęca środki". Kojarzy mi się z "nową szkołą holokaustu" w wydaniu hochsztaplerów typu Gross-Grabowski.
matis892021.04.16 21:36
To ta sytuacja gdy lewakoateiści, lewactwo są szczęśliwi gdy kapłani za pieniądze od PISu, koncernów farmaceutycznych, za judaszowe srebrniki mówią to za co im oni płacą. Bo każdy wie że żadne PISTVNy, PISPolsaty nie przekonają Polaków do szczepienia jak właśnie kapłani-judasze.
edek - matis89 - chuj nie katolik2021.04.16 21:35
Płacą mi abym gnój po różnych forach rozrzucał. Mam małą ubecką emeryturę, bo PIS mi odebrał.
edek2021.04.16 21:31
No to Biskup ma ten jeden listek figowy i ma dylemat, gdzie ten listek sobie przyczepić. Beznadziejna ta wypowiedz. Po co komu takie gadanie, "W zasadzie można ale lepiej nie, ale zachęcamy"
matis89 - katolik2021.04.16 21:30
DLA JASNOŚCI, należę do kościoła Łukaszenki tj. cerkwi kremlowsko-żydowskiej.
matis89-katolik-anonim chujki analfabeci2021.04.16 21:26
Ciągle do mego tępego łba NIE dociera, że tu NIC nie ugram. Jestem po prostu ZA GŁUPI! - - - Ale jakoś trzeba na śledzia z beczki zarabiać! Nawet taki głupi CHÖJ, na wpół analfabeta jak ja musi z czegoś żyć!
matis892021.04.16 21:26
Kapłani przebierańcy, fałszywi prorocy, słudzy Antychrysta jak trzeba być podłym i zakłamanym człowiekiem by zalecać przyjęcie szczepionki Antychrysta na bazie zamordowanych dzieci w aborcji i aby było fajnie wystarczy wykrzyczeć że jest się przeciwko aborcji. Tacy ''kapłani'' reprezentują sobą dno moralne, kłamstwo, obłudę....
matis89 - katolik2021.04.16 21:23
A co będzie jak się zaszczepisz? - - -- Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
MVD2021.04.16 21:25
Kto dał Ci prawo nazwać Papieża Franciszka w taki haniebny sposób! sam się wykluczasz z kościoła!
matis89 - katolik2021.04.16 21:28
Ja należę do kościoła Łukaszenki tj. cerkwi kremlowsko-żydowskiej.
trucker Texas2021.04.17 5:42
Nie gdacz pajacu.
Anonim2021.04.16 21:21
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
Anonim2021.04.16 21:19
ludzie nie bedacy w grupach zagrozenia nie powinni sie szczepic w ogole dlatego ze namawiaja do tego skompromitowani politycy i lekarze ktorzy sie upieraja ze maski na dworze i lockdown sa korzystnymi rozwiazaniami............ nie ufac OSZUSTOM bo za chwile powiedza ze trzeba 4 dawki szczepionki
matis89-katolik....2021.04.16 21:15
A komu zależy aby COVID19 zrobić "ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze, jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
matis89-katolik....2021.04.16 21:13
Ciągle do mego tępego łba NIE dociera, że tu NIC nie ugram. Jestem po prostu ZA GŁUPI! - - - Ale jakoś trzeba na śledzia z beczki zarabiać! Nawet taki głupi CHÖJ, na wpół analfabeta jak ja musi z czegoś żyć!
matis892021.04.16 21:12
Jak widać ''kapłani'' na szczytach hierarchii oficjalnie nam się przyznają że służą Antychrystowi i za nic mają zbawienie wiernych których ciągną wprost w objęcia Antychrysta jak też za nic mają zdrowie wiernych podle i fałszywie naganiając ich do produktów za które sami producenci i rządy nie chcą odpowiadać w tym eksperymencie i demonicznym dziele.
katolik2021.04.16 21:08
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
matis892021.04.16 21:05
Wszystkie szczepionki kowidowe należy traktować jako aborcyjne od Antychrysta. Przypominam że Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik i Episkopat zachęcali do przyjmowania szczepionek Antychrysta na bazie aborcji, gdy nie było Astry, a był Pfizer. I przypominam że nikt z rządu, ani minister zdrowia nie zapewnili milionów katolików, że którakolwiek szczepionka kowidowa jest wolna od aborcji i wszelkich nieetycznych metod.
Szczery2021.04.16 21:04
To że jest biskupem nie upoważnia go do nawoływania katolików do szczepień. A może przytulił trochę baksów od koncernów farmaceutycznych na marketing? Niech się sam zaszczepi, cymbał jeden.
Foster2021.04.17 8:04
On nie nawołuje - on wzywa.
matis892021.04.16 20:53
A co będzie jak się zaszczepisz?" Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
matis892021.04.16 20:47
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
katolik2021.04.16 20:46
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
Po11... man.of.Stagira...2021.04.16 20:45
"Jeebałem Jezusa w duupę a Maryję w mordę!"
man.of.Stagira2021.04.16 20:42
TRAFI się czasami jakiś ksiądz katolicki z głową na miejscu -jak widać. // NIE często.
katolik2021.04.16 20:40
Wróbel w tobie ujawnił się szatan i przemawia przez ciebie. To nie jest śmieszne, niech przyjdzie do ciebie egzorcysta, bo sam nie będziesz w stanie zrobić takiego kroku, głosisz herezje, jak wasza kongregacja wiary ale masońskiej
edward2021.04.16 20:33
Jeden dba o ciało inny o ducha mamy wolność i co w tym złego. Biskup ma prawo do swojego zdania a owieczki mogą słuchać albo Jego albo wilka.
katolik2021.04.16 20:44
nie chodzi o to, że każdy może się wypowiedziec,ALE o to, ze Wróbel episkopat gądecki są świadomymi narzędziami religujnymi w ręky nazistów. Ich zadanie jest zwrócenie sie do łuoich wiernych i namówienie do szczepien, BO niby oni są jakimś autorytete. Okazali sie autorytetem wyłącznie dla masońskich nazistów, kórzy ich wykorzystują, dal wiernych EPI< gądecki depo przestali być autorytetami. Wróbel fruwa z nazistami, więc juz tak zrobił odlot
Agnieszka2021.04.16 20:30
A co będzie jak się zaszczepisz?" Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Agnieszka2021.04.16 20:51
Jak ci odbija z czipami i świntuszeniem, to się podpisz jakimś swoim debilnym pseudonimem lub prawdziwym imieniem a nie podszywaj pod ludzi, którzy troszczą się o zdrowie i życie ludzi opierając się na faktach. Tak ci przyjemnie śmiać się z ludzkich tragedii i wesoło nadal ci będzie jak ty albo twoja dziewczyna, siostra, córka nie będzie mogła mieć dzieci po szczepionce albo co gorsza zdrowiem i życiem ją przepłacicie, bo nikt nie informuje o faktach, niepokojach, jakie naukowcy i nawet jej twórcy mają?
Wzywam prof. dr Hertrich-Woleński,2021.04.16 20:29
do stawienia się w lokalnym krematorium. Należy przynieść z sobą garnek na skwarki.
Agnieszka2021.04.16 20:28
Jakim prawem ten biskup rządzi się w naszym życiu, w sprawach medycznych niczym szara gęś a nie wróbel? Jest rzecz podłą, że jako człowiek, który w sprawach medycznych ekspertem nie jest wypowiada się jako kolejny opłacony lobbysta udający profesora medycyny, żeby zapędzić ludzi na eksperyment, który może się wkrótce okazać zgubny dla zdrowia i życia bardo, bardzo wielu zaszczepionych a i dziś już wielu nawet do śmierci doprowadził. Zero przy tym uwag i apeli do rządzących, żeby leczyć nie bronili. On ma jak najbardziej ma obowiązek jasno, klarownie i zdecydowanie wypowiadać się w sprawach moralnych, np. ogłaszając za niemoralne używanie zabijanych dzieci do produkcji szczepionek i korzystania z nich przez kogokolwiek (nie tylko katolików!!!), ale nie ma prawa ogłaszać te eksperymenty jako dobro, z którego należy skorzystać skoro "dobro" to może okazać się szkodliwe dla zdrowia. To nadużycie, którym łamie zasady moralne jako człowiek a jako biskup wypowiadający się w autorytecie moralnym Kościoła - tym bardziej
ministrant2021.04.16 20:27
Jestem ministrantem u rabina Chöjmiwdöpe w miescie "allentown". Lepiej pisz cyrylica niz w polskom jazyku. matsi89 tak mnie dupczyl na dachu ze oddychac nie moge
Wzywam ks.Wróbla do zaprezentowania2021.04.16 20:24
zawartości jego pendrajwów.
Pewnie tego nie wiesz, ale2021.04.16 20:23
𝐬𝐚𝐥𝐨𝐧𝟐𝟒.𝐩𝐥 jest opłacany przez żyda oligarchę i kolesia Putina Romana Abramowicza! PAMIĘTAJ, że 𝐬𝐚𝐥𝐨𝐧𝟐𝟒.𝐩𝐥 to SZCZEKACZKA KREMLA!
ministrant2021.04.16 20:22
Od kiedy to ksieza znaja sie na medycynie ciala ? O szczepieniu nie maja nic do powiedzenia. A kwestie moralne na tym poziomie to musi podejmowac Kosciol, a nie ktos tam.
Po11... prof dr.Hertrich-Woleński pisze2021.04.16 20:20
CYT.: "JAKIM КURWА TRZEBA BYĆ DЕBILEM ŻEBY РОJЕBÓW ZАJЕBАNYСН Z RUCHU NARODOWEGO POPIERAĆ SZMATY RASISTOWSKIE CO Z NOŻAMI КURWА LATAJĄ I UKRAIŃCOM I ŻYDOM GROŻĄ POWINNI WSZYSCY РОJEBY ZDECHNĄĆ РІЕRDОLОNE Z TO." -
koNIECZNIE-ZOBACZ2021.04.16 20:19
https://www.salon24.pl/u/lulek/1127040,wywal-testy-zacznij-zyc
tow. RABINIE WŁODZIU RADZISZEWSKI2021.04.16 20:18
ZA SŁABO RUCHACIE matis89 SWEGO MINISTRANTA W DÖPE ....CIĄGLE PYSKUJE!
senior katolik2021.04.16 20:16
Ekscelencjo księże, ale robicie zamęt. Szczepionki są złe bo zrobione przy pomocy zamordowanych dzieci, ale to nie przeszkadza możecie je brać, bo nie ma alternatywy. Cel uświęca środki (aborcję)
A P E L2021.04.16 20:15
OSTROŻNIE z DUPCZENIEM matisa89 na DACHU..... Zachodni wiatr spyerdolił skrzypka z dachu
kościół2021.04.16 20:14
niestety RYBA SIĘ PSUJE OD GŁOWY
tak tak2021.04.16 20:13
------ przemawia .......... przez niego ZŁO LUCYFERYCZNE, BISKUPIE OPAMIĘTAJ SIĘ I NAWRÓć DO BOGA,
A P E L2021.04.16 20:12
PRECZ ........... Z BISKUPAMI I KAPŁANAMI GŁOSZĄCYMI TAKĄ DOKTRYNĘ ........
BISKUPIE2021.04.16 20:08
JA KATOLIK ---- MÓWIĘ TOBIE ----- PRECZ ZE SZCEPIONKAMI DEMONICZNYMI !!!!!!!!!!!
dick.of.Stagira ...prof. dr Hertrich-Woleński2021.04.16 20:07
pisze, CYT.: "Religijne WOJNY o to że jeden chce pić krew Jezusiczka"
man.of.Stagira2021.04.16 20:01
TRAFI się czasami jakiś ksiądz katolicki z głową na miejscu -jak widać. // NIE często. Niestety.
Wróbel...prof. dr Jan Hertrich-Woleński2021.04.16 19:27
Tyle kürwa mam tytułów naukowych a żadnych znajomych. I jeszcze jakiś chüj z "Polityki" mnie tu podkablował. Nawet wiem który. Niby jeden z nas, ale chyba bardziej goj.
Frec2021.04.16 19:24
Probuje znowu skrzypka na dachu wyruchac ale wiatr jest silny i może mnie spyerdolic.
Frec2021.04.16 19:28
Nie posługuj się moim nickiem.
Wróbel2021.04.16 19:23
Zapytałem sam siebie czy mam iść do psychiatry. Głosy były podzielone.
Frec2021.04.16 19:21
Do czego to doszło, posoborowie wzywa do wiary w covid i wiary w dobrodziejstwo szczepionek. A jakąś litanie juz na to macie?
Byłem księdzem2021.04.16 19:24
Aleś ty głupi :/
Frac2021.04.16 19:29
A potrafisz to jakoś udowodnić? Posoborowie jest paskudne.
litanię…2021.04.16 19:26
tępy trolu :-P
Frec2021.04.16 19:32
tak nie zgrzytaj
Stały czytelnik2021.04.16 19:12
Biskup akwizytor.
miks2021.04.16 19:17
no coś w tym jest
Wróbel to mały ptak2021.04.16 19:07
z małym rozumkiem.
katolik2021.04.16 19:06
Komu zależy aby COVID19 zrobić "ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze, jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
Ewald2021.04.16 19:06
𝐀 𝐜𝐨 𝐬𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣𝐞 𝐰 𝐤𝐨𝐥𝐜𝐡𝐨𝐳𝐢𝐞 𝐋𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐞𝐧𝐤𝐢?! 𝐋𝐞𝐤𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐮𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐣𝐚 𝐝𝐨 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐢 𝐌𝐎𝐖𝐈𝐀 𝐉𝐀𝐊 𝐅𝐀𝐋𝐒𝐙𝐎𝐖𝐀𝐍𝐄 𝐒𝐀 𝐙𝐆𝐎𝐍𝐘 𝐧𝐚 𝐂𝐎𝐕𝐈𝐃 - 𝐓𝐘𝐒𝐈𝐀𝐂𝐄!
A ja w KAKA mam duzego PTAKA2021.04.16 19:05
w MOJEJ SRAKA i MOIM KAKA ............. A PTAK jest obrzezany czyli KOSZERNY
Ewald2021.04.16 19:00
Odezwal sie jeden z Blaznow polskiego episkopatu. Bp Wrobel juz nie jest duchownym. sam siebie wyluczyl. Moze sam sie zaszczepic 100 razy. Produkt medyczny, ktory zabija, on poleca w imie milosci blizniego. Skandal!!!
anonim2021.04.16 19:37
A co tobie rozum zabiło?
trucker Texas2021.04.17 5:46
Czapeczka uwiera?
kaka2021.04.16 18:58
Wrubelek bedziesz cierpial --jesli o scierwie ciala mowisz jako o dobru to czym jest laska Boza i zbawienie --to cie nie interesuje???? A jesli niebo jest przeciwko szczepieniom to co ty na to? OBECMNIE PIEKLO JEST NAPYCHANE DWOMA DROGAMI JEDNA TO DOBRO - CZY DOBRZY LUDZIE --DRUGA TO POSLUSZENSTWO. Pan Bog nienawidzi dobra--a tylko i wylacznie DOBRE UCZYNKI.Dobrzy ludzie nie beda zbawieni---zbawienie NIE ZALEZY OD DOBRA. Kaplan z przypowiesci ktory zauwazyl umierajacego czlowiekaI GO MINOL a tylko milosierny samarytanin mu pomogl---KOMU POTRZEBE JEST DOBRO TEGO KAPLANA--NAPEWNO BYL DOBRY I PEWNIE UMIERAL W OPINI SWIETOSCI.
katolik2021.04.16 18:57
Wróbel czy ty myślisz, ze znalazłes głupszych od siebie? zastanów się, jak bardzo ponizyłeś wiernych swoim upadłym i wrecz chamskim zachowaniem, wezwać mozesz psa do budy, nazistów do swojego pokoju, albo Gądeckiego
Anonim2021.04.16 18:57
Cześć, jestem Anonim. Znacie mnie dobrze od dawna, tyle że pod różnymi nickami. Moje sympatie są ateistyczno-komunistyczno-masońskie. Słowem szatańskie. Dlatego nienawidzę Eucharystii, Krzyża i Różańca. Nienawidzę też katolickiej Polski – każde jej niepowodzenie wywołuje we mnie chwilową euforię i chęć spuszczenia nadmiaru jadu. Jestem wiernym potomkiem faryzeuszy – obłudnie „troszczę się” o dzieci zarzucając każdemu księdzu pedofilię. Religię przedstawiam jako bzdurną bajkę dla naiwnych „wymyśloną przez pasterzy 2000 lat temu”, zaś ateizm reklamuję jako „wolność” i „postęp”. Moją metodą jest kłamstwo, cynizm, wulgaryzmy, a także nachalna reklama aborcji i LGBT, czyli grzechów, które nawet w piekle budzą wstręt. A moim ostatecznym celem jest jak największa liczba potępionych na wieki.
Foster2021.04.16 18:52
Co za hipokryta - wczoraj odradzał, a dzisiaj zachęca - dlaczego ?. Apeluję do Was (tzn. biskupów) - dajcie służbie zdrowia pracować, bo przeszkadzacie.
katolik2021.04.16 18:51
Wróbel nazisci wykorzystuja cię jako narzedzie religijne do nawoływania głupich wiernych. Zachowujesz się podle! jak pies nazistów!
katolik2021.04.16 18:50
Bp Wróbel przyzywasz samego szatana! Wiesz, że Bóg cię opuścił? Proś o Ducha św, bo to co mówisz, zwiadczy, ze uczestniczysz dobrowolnie w eksterminacji Polaków i wszystkich narodów z wolnej woli i świadomie! Kim jestes, żeby rozpoeządzać wola wiernych. wezwac to ty sobie mozesz rządzących nazistów i morderdców Polaków do swojego pokoju!