Bp Athanasius Schneider: Tradycyjna Msza łacińska wygra! - zdjęcie
13.10.21, 15:49Fot. screenshot - YouTube (PCh24TV · Polonia Christiana)

Bp Athanasius Schneider: Tradycyjna Msza łacińska wygra!

19

„Tradycyjna Msza jest silniejsza niż papież Franciszek (...) Wygra!” – powiedział biskup Athanasius Schneider w rozmowie ze Stevem Bannonem w „War Room Pandemic”. Z kolei w wywiadzie dla EWTN biskup stwierdził, że zwyczajna forma rytu rzymskiego, tzw. Novus Ordo Missae, musi „zasadniczo (...) wrócić do istoty tradycyjnego rytu wszechczasów”.

Jak pisze Mike Hickson z „Life Site News” na swoim blogu: bp Schneider „także dotknął kwestii zmian dokonanych w rycie rzymskim Mszy św. po Soborze Watykańskim II, wskazując, że pierwsza zreformowana Msza z 1965 r. – tuż po soborze – nie była zerwaniem z Tradycją ani tak drastycznie rewolucyjna, jak późniejsze innowacje i zmiany”. Jak biskup dodał: „Wprowadzono jedynie drobne zmiany – nie zasadnicze”.

I kontynuując uzupełnił, że „komisja watykańska pod przewodnictwem abp. Bugniniego dokonała prawdziwej rewolucji – drastycznej rewolucji, którą niestety mamy teraz i jest to tragedia”. Dlatego zdaniem biskupa Schneidera konieczny jest byśmy „zawrócili i przywrócili oraz szerzyli formę Mszy św. wszechczasów”.

Biskup podważa też opinię, że nastąpiły jakieś zasadnicze zmiany w sprawowaniu liturgii po Soborze Trydenckim w XVI wieku. Jak stwierdza: „Mamy dokumenty i manuskrypty, które pokazują, że Msza tradycyjna nie była Mszą trydencką – nie. Była to ta sama Msza sprzed Soboru Trydenckiego. Nie została zmieniona po Soborze Trydenckim. (...) Dokonano jedynie drobnych zmian w rubrykach”.

Biskup wyjaśnia też, że w ciągu 2000 lat istnienia Kościoła nie dokonano żadnych „drastycznych czy rewolucyjnych zmian” liturgii i że „po raz pierwszy nastąpiło to w 1969 roku, kiedy Paweł VI opublikował nowy, naprawdę rewolucyjny porządek Mszy. A to jest przeciwne naturze Kościoła”. Kazachstański hierarcha uważa, że zmian dokonano „z powodów ideologicznych”.

Bp Schneider sądzi, że za zmianami w liturgii kryje się protestanckie pojmowanie Mszy św. jako uczty, co jest „drugorzędnym aspektem”. Centralnym natomiast jest „ofiara na krzyżu”, gdyż „Chrystus nie odkupił nas posiłkiem w czasie Ostatniej Wieczerzy. Odkupił nas swoją Ofiarą na krzyżu”. Biskup skrytykował też tendencję do „czynienia Mszy bardziej nieformalną”, co może prowadzić do nadużyć, „a nawet prezentowania siebie”, a także „skłonności do dawania przedstawienia i antropcentryzmu”. Zdaniem biskupa jest to „bardzo szkodliwe dla wiary, dla pobożności i modlitwy”.

„To jest nasz problem dzisiaj – mówił bp Schneider – i to jest najgłębsza przyczyna kryzysu Kościoła naszych dni: że wyrzuciliśmy Boga z centrum w życiu Kościoła, w życiu modlitewnym, w liturgii. Człowiek stał się centrum”. Biskup podkreślił piękno i moc tradycyjnej Mszy łacińskiej, która kieruje ku Bogu i stwierdził, że próba ograniczeń nakładanych na jej sprawowanie nie ma szans na powodzenie. Za tymi próbami kryją się jego zdaniem cele ziemskie, nie nadprzyrodzone.

 

jjf/LifeSiteNews.com

 

Komentarze (19):

POkatoliku2021.10.13 18:52
Te łacińskie modły brzmią jak magiczne zaklęcia.Jak ktoś kiedyś oglądał Tonego Halika to widział u dzikich podobne rytuały w miejscowym dialekcie tak samo zrozumiałym jak łacina.
matis892021.10.13 18:12
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie mówi o Bergoglio Fałszywym Proroku Nie Katoliku - 5 marca 2011r. ..................,,Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego. Wasz Boski Zbawiciel Jezus Chrystus ''
Adeptus2021.10.13 21:02
To jezus nie może po prostu zdemaskować tego proroka, chociaż chce? Musi kazać swoim wyznawcom, żeby go prosili o to zdemaskowanie, żeby to zrobić? adeptusrpg.wordpress.com
matis892021.10.13 23:38
Pan Jezus już zdemaskował Fałszywego Proroka Antychrysta w Orędziach Ostrzeżenie zanim ten ukradł tron. To Bergoglio. Chodzi o to by ludzie nie wpadali w jego pułapkę fałszywych nauk i nie dali się zwieść oszustowi na ładne słówka podszyte trucizną.
Bat na katolika:2021.10.13 17:56
,,Nie osądzaj!'' - Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni, Mt (7,1)!
matis892021.10.13 17:50
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik szykuje wielką plandemiczną obrazę Boga dla Antychrysta. Gdy zacznie świętować, fetować zakończenie plandemii będzie za to czcił i dziękował Antychrystowi. Ogłosili masońsko plandemiczne oszustwo Antychrysta, więc na zakończenie swojej plandemii będą dziękować Antychrystowi. Po tym gdy znaczna część ludzkości przyjmie aborcyjne, demoniczne ''szczepionki'' Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Dla Boga świętowanie i dziękczynienie Bergoglio za zakończenie masońskiej plandemii będzie wielką obrazą, spektaklem nieokiełznanej pychy i bluźnierstwa. W istocie Bergoglio będzie dziękował Antychrystowi. Nie dajcie się nabrać na ten szatanistyczny spektakl.
Św. Doroteusz z Gazy:2021.10.13 17:56
Nie ma nic gorszego, jak osądzać bliźniego i gardzić nim!
Bat na katolika:2021.10.13 17:33
,,Nie osądzaj!'' - Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni, Mt (7,1)!
matis892021.10.13 17:28
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame pogańską Matkę Ziemię, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Św. Doroteusz z Gazy:2021.10.13 17:33
Nie ma nic gorszego, jak osądzać bliźniego i gardzić nim!
ect2021.10.14 22:22
matis może nie warto szafować tak dokładnymi datami, bo 18.04.2023 może okazać się, że tak precyzyjne proroctwo jest fałszywe. Wygląda to troche jak jakaś wróżba numerologiczna. Nawet Matka Boża np. w Fatimie nie operowała konkretnymi datami, tylko wzywała do nawrócenia i uzależniała wypelnienie się objawień od nawrócenia ludzi.
katolik2021.10.13 16:35
Franciszku, prowadź! I niech Bóg ma Cię w swojej opiece. Musimy się przeciwstawić odszczepieńcom, którzy ulegają podszeptom Szatana,
katolik2021.10.13 16:40
to własnie Franciszek ulega masonom
wierzący2021.10.13 17:09
Franciszek, to namiestnik Chrystusa na ziemi. Wierzymy, iż to sam Bóg podczas konklawe natchnął kardynałów, aby wybrali właśnie jego. Krótko mówiąc: taka jest wola Pana. Amen.
Adeptus2021.10.13 16:24
"Biskup wyjaśnia też, że w ciągu 2000 lat istnienia Kościoła nie dokonano żadnych „drastycznych czy rewolucyjnych zmian” liturgii" Tak, oczywiście, jezus na Ostatniej Wieczerzy i pierwsi chrześcijanie w czasie swoich agap odprawili trydenckie msze wszechczasów ;) jezus i apostołowie pewnie nawet po łacinie nie umieli. adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus2021.10.13 16:22
„To jest nasz problem dzisiaj – mówił bp Schneider – i to jest najgłębsza przyczyna kryzysu Kościoła naszych dni: że wyrzuciliśmy Boga z centrum w życiu Kościoła, w życiu modlitewnym, w liturgii. Człowiek stał się centrum”. Niestety, ale jeszcze nie. Dopiero kiedy Kościół postawi w centrum Człowieka, a bóg znajdzie się na marginesie, albo poza nim - Kościół będzie mógł się zreformować i stać pożyteczną instytucją. adeptusrpg.wordpress.com
wierzący2021.10.13 16:16
Nic nie wygra!! Nasz Ojciec Święty Franciszek wypowiedział się na ten temat jednoznacznie, co zamyka temat definitywnie. Roma locuta, causa finita!
matis892021.10.13 16:14
Na tym się nie skończy. Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik i jego sługusi zmienią słowa przeistoczenia i Mszę Św. sprowadzą do roli pamiątki. Zmienią szaty, przemeblują kościoły, wszystko sfałszują. Właśnie tym zajmuje się Bergoglio sługa Antychrysta.
Anonim2021.10.13 16:03
Uffff, bo już się bałem że nie...😁😁😁😁 Kleruchy nie maja większych problemów?