Bób na zdrowie i doskonałą sylwetkę! - zdjęcie
13.08.19, 18:43

Bób na zdrowie i doskonałą sylwetkę!

6

Bób, podobnie jak inne rośliny strączkowe, ma wiele wartości odżywczych. Ma dużą zawartość białka, jest bardzo bogatym źródłem kwasu foliowego - potrzebnego np: w ciąży. Ceni się go ze względu na właściwości lecznicze - wiąże kwasy żółciowe w jelicie grubym, a tym samym obniża stężenie cholesterolu LDL we krwi.

  • Bób na choroby układu krążenia
  • Bób pomocny w leczeniu anemii
  • Jedzenie bobu w chorobie Parkinsona 
  • Bób może pomóc kontrolować wagę, ponieważ spowalnia proces trawienia i na długo daje uczucie sytości.

PRZEPIS:

Bób po sycylijsku

  • 1 kg bobu
  • 1 szklanka wody źródlanej
  • 1/2 szklanki oliwy z oliwek
  • 1 łyżka soli morskiej
  • 2 łyżki suszonego oregano
  • 2 ząbki czosnku

 Bób wrzucamy do gorącej wody, gotujemy do momentu aż będzie al dente, a później natychmiast hartujemy w lodowatej wodzie. Następnie nacinamy skórki, aby marynata dotarła do wnętrza. Składniki marynaty, czyli wodę, oliwę, sól i oregano mieszamy w misce, aby sól się rozpuściła. Oregano należy wcześniej sparzyć niewielką ilością wrzątku, dzięki temu nie będzie twarde. Do gotowej marynaty przekładamy nacięty bób, dorzucamy ząbki czosnku (obrane, ale nie pokrojone), delikatnie mieszamy i odstawiamy do lodówki na 24 godziny. Podawać w temperaturze pokojowej.

 

bz/www.poradnikzdrowie.pl/krytykakulinarna.com

Komentarze (6):

hrabia Potocki2019.08.14 1:21
Zdecydowanie ten bob jest lepszy i zdrowszy od Bodnara
Irena2019.08.13 19:07
Bób naprawdę jest bardzo smaczny:) Pozdrawiam
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 19:06
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
Irena2019.08.13 19:08
PADG zostawia swoje "ślady" gdzie POpadnie. Co Moderator na to???
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 19:15
jak na lato
Paweł2019.08.13 23:11
Ty jesteś nudnym gejem.