Biskup Ełku apeluje: Na agresję nie odpowiadać agresją - zdjęcie
02.01.17, 17:50Fot. Youtube

Biskup Ełku apeluje: Na agresję nie odpowiadać agresją

Biskup Ełku Jerzy Mazur już w poniedziałek odprawi mszę w intencji zamordowanego 21-latka z tego miasta. Duchowny apeluje przy tym o to, aby na agresję nie odpowiadać agresją.

Do tragedii w Ełku doszło w sobotę wieczorem, gdy w wyniku awantury w jednym z tamtejszych kebabów zamordowany został 21-letni mężczyzna. Zarzuty postawiono już obywatelowi Tunezji, zatrzymano też Algierczyka i Marokańczyka.

Dotychczas w Ełku nie dochodziło często do tego typu zdarzeń, dlatego też sobotnie morderstwo zszokowało nie tylko mieszkańców, ale także biskupa Mazura.

Jak powiedział biskup, Ełk jest spokojnym miastem otwartym na ludzi innych kultury, co pokazały choćby Światowe Dni Młodzieży. On sam odprawi mszę świętą w intencji tragicznie zmarłego chłopaka. Apeluje jednak aby na agresję nie odpowiadać agresją.

"Będziemy prosić Boga o Światło Ducha Świętego i dar zrozumienia problemów emigracji i rozwiazywania spraw bez zawiści, bo ta droga do niczego nie prowadzi, a jako chrześcijanie powinniśmy iść drogą przebaczenia i pojednania" - powiedział biskup Mazur w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

emde/idziemy.pl