- Dziwna formuła. Pan wicepremier nie tylko wyrzuca innych członków z partii, ale także sam siebie zawiesza w Radzie Koalicji. W takim tempie, to niedługo nikt nie pozostanie w Zjednoczonej Prawicy – powiedział Adam Bielan w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl odnosząc się do ostatnich działań Jarosława Gowina.

Adam Bielan po spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim udzielił wywiadu portalowi wpolityce.pl, w którym mówił m.in. o ustaleniach i wewnętrznym konflikcie w Porozumieniu.

Jak przekazał Bielan, prezes PiS jest zdania, że sprawy konfliktu w Porozumieniu są wewnętrzną sprawą tego klubu, natomiast obie strony liczą na utrzymanie koalicji rządzącej w ramach Zjednoczonej Prawicy.

- Mamy nadzieję, że koledzy związani z panem Jarosławem Gowinem również będą wykazywali się taką samą dobrą wolą i nie będą korzystali z szantaży. To nie jest właściwa metoda uprawiania polityki – powiedział Bielan.

Zapewnił także, że jest gotów usiąść do stołu z Jarosławem Gowinem.

- Niezależnie od faktu kto pełni funkcję prezesa Porozumienia, to powinniśmy pozostać częścią Zjednoczonej Prawicy – oświdaczył.

Podkreślił także, że „zdaniem sądu koleżeńskiego pan Gowin nie jest już prezesem Porozumienia” jednak „powinien on uczestniczyć w Radzie. Jest bardzo ważnym członkiem tego gremium”.

 

mp/wpolityce.pl