Białoruś. Milicja zatrzymuje kolejnych księży - zdjęcie
10.12.20, 11:16Fot. via: Pixabay

Białoruś. Milicja zatrzymuje kolejnych księży

7

W związku z obecną sytuacją na Białorusi i manifestacjami sprzeciwu wobec sfałszowanych wyborów prezydenckich, białoruska milicja zatrzymuje kolejnych duchownych. 8. grudnia w Witebsku zatrzymano jezuitę, ks. Wiktora Żuka oraz proboszcza greckokatolickiej parafii, ks. Aleksieja Waranko. Księża przebywają obecnie w areszcie.

Obu duchownych podejrzewa się o wykroczenia administracyjne. Portal znadniemna.pl wskazuje, że najpewniej oznacza to, iż postawione im zostaną zarzuty związane z udziałem bądź nawoływaniem do udziału w protestach.

Katolicki portal Catholic.by apeluje o modlitwę za księży, których spotykają w tym czasie represje ze strony reżimu Łukaszenki. Obecnie więzionych jest pięciu duchownych różnych konfesji.

kak/znadniemna.pl, catholic.by, kresy24.pl

Komentarze (7):

oficer LWP2020.12.26 14:07
to byli pisowscy księża mający realizować politykę USA poprzez ich pisowskich sługusów, jeżeli bawią się z rozkazu PIS w politykę to ze wszystkimi konsekwencjami jakie się z tym wiążą, to nie Polin gdzie księża są nietykalni i bezkarni bo chroni ich Kaczyński
Anonim2020.12.10 20:44
Skoro ich aresztowano to znaczy , że prowadzili dywersję . A mieli się zajmować tylko pasterstwem dusz a nie polityką .
BRAWO ŁUKASZENKA!2020.12.10 19:26
TRZEBA PRZYPIER,DOLIC NIEROBOM W KOLORATKACH
Jest2020.12.10 17:10
Anonim poprostu jest chory psychicznie, po co zwracać uwagę na chorego człowieka.
Anonim2020.12.10 12:15
Łukaszenka to kawał buca, ale akurat z czarną bandą to ma racje.
Polonia Semper Fidelis2020.12.10 11:59
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Anonim2020.12.10 12:14
mmmm, rozkosz słyszeć takie słowa....