Benedykt XVI: Jezus czeka na nas w Domu Ojca - zdjęcie
24.05.20, 16:30Fot. Peter Nguyeng Minh Trung via Flickr CC BY 2.0 / Fot. via Wikipedia, CC 0

Benedykt XVI: Jezus czeka na nas w Domu Ojca

16

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 4 maja 2008


Drodzy bracia i siostry!

Dziś w wielu krajach, również we Włoszech, jest obchodzona uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa. Księga Dziejów Apostolskich sytuuje tę tajemnicę wiary czterdzieści dni po zmartwychwstaniu (por. Dz 1, 3-11), i właśnie dlatego w Watykanie i w niektórych krajach świata była ona świętowana w ubiegły czwartek. Po wniebowstąpieniu pierwsi uczniowie pozostawali zgromadzeni w Wieczerniku wraz z Matką Jezusa i niecierpliwie oczekiwali na dar Ducha Świętego, obiecanego przez Jezusa (por. Dz 1, 14). W tę pierwszą niedzielę maja, miesiąca maryjnego, podobne doświadczenie jest również naszym udziałem, silniej odczuwamy bowiem duchową obecność Maryi. Plac św. Piotra jest dziś niejako «wieczernikiem» pod gołym niebem, wypełnionym wiernymi, w większości członkami Włoskiej Akcji Katolickiej, do których skieruję słowo po maryjnej modlitwie Regina caeli. W mowach pożegnalnych do uczniów Jezus kładł duży nacisk na znaczenie swojego «powrotu do Ojca», będącego uwieńczeniem całej Jego misji: przyszedł bowiem na świat, by doprowadzić człowieka do Boga, nie w sensie ideowym — jak filozof czy nauczyciel mądrości — ale w sensie rzeczywistym, jak pasterz, który pragnie zaprowadzić owce do owczarni. To «wyjście» w stronę niebieskiej ojczyzny Jezus przeżył sam i podjął się tego tylko dla nas. Dla nas zstąpił z nieba i dla nas do niego wstąpił, po tym jak stał się we wszystkim podobny do ludzi, jak zaznał upokorzenia śmierci krzyżowej i znalazł się w otchłani największego oddalenia od Boga. Właśnie dlatego Ojciec znalazł w Nim upodobanie i Go «wywyższył» (Flp 2, 9), przywracając Mu pełnię chwały, ale już z naszą naturą ludzką. Bóg w człowieku — człowiek w Bogu: ta prawda nie jest już teoretyczna, lecz rzeczywista. Dlatego chrześcijańska nadzieja, której fundamentem jest Chrystus, nie jest iluzją, lecz — jak mówi List do Hebrajczyków — «jakby kotwicą naszego życia» (por. Hbr 6, 19), kotwicą, która sięga nieba, gdzie Chrystus nas poprzedził.

A czego bardziej potrzebuje człowiek każdej epoki, jeśli nie tego właśnie: trwałego zakotwiczenia swojego życia? I tak wracamy do doniosłego znaczenia obecności Maryi wśród nas. Gdy patrzymy na Nią, jak pierwsi uczniowie, natychmiast myślimy o Jezusie: Matka przywodzi na myśl Syna, którego fizycznie nie ma już wśród nas, ale który czeka na nas w domu Ojca. Jezus zachęca nas, byśmy zamiast wpatrywać się w niebo łączyli się w modlitwie, prosząc o dar Ducha Świętego. Tylko dla tego bowiem, kto «narodzi się powtórnie z wysoka», czyli z Ducha Bożego, otwarte są bramy królestwa niebieskiego (por. J 3, 3-5), a pierwszą «powtórnie narodzoną z wysoka» jest właśnie Najświętsza Maryja Panna. Dlatego do Niej się zwracamy pełni paschalnej radości.

Po polsku Papież powiedział:

Pozdrawiam serdecznie Polaków. Uroczystość Królowej Polski i Wniebowstąpienie Pańskie nadają szczególny akcent pierwszym dniom maja. Niech nasze serca przenika nadzieja i radość, że kiedyś spotkamy się z Chrystusem i z Jego Matką w chwale nieba. Z serca wam błogosławię. 

yenn/opoka.org.pl 

Komentarze (16):

ABBA2020.06.4 4:50
Najbardziej przykre są komentarze pod tym wspaniałym, pełnym nadziei i miłości do Boga przemówieniu Benedykta XVI.. Skrzeki opętanych przez demonów l bredzenie ciemnego motłochu, co nigdy nie słyszał o Bogu. Panie Jezu, zmiłuj się nad tymi ludźmi, których też odkupiłeś i ześlij im Twoje światło!
nico2020.05.26 12:13
Skąd wiadomo jaką płeć ma Bóg i po co mu płeć potrzebna?
antoni.s2020.05.25 23:50
Benedykt był w hitlerjugend.
antoni.s2020.05.25 11:58
Razem z doktorem mengele turlają się ze śmiechu.
Daria2020.05.25 10:50
Benedykt się myli. Jego czeka piekło za pedofilię.
gośka2020.05.24 22:14
zastanawiam się kto mnie rzucił na kolana po przesłuchaniu 6 godz. Dzienniczka szalonej s. Faustyny? szatan czy demoniczny Jezus? na jedno wychodzi...jeżeli Bóg ma być mściwy jak szatan to szatan to bóg w jednej osobie
szczepionki masońkie Gatesa ZABIJAJĄ! 2020.05.24 17:38
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 1) 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 2) 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 3) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 4) 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 5) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 6) 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasz widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 !
anonim2020.05.24 17:25
To „tylko” rzetelność w stylu TVP, czy też PiS chce nas rozbroić? Autorzy nie włożyli nawet minimum wysiłku w to, aby zweryfikować jakoś tezy którymi non stop rzucają. Zrobił to za nich autor bloga o broni palnej. „Postanowiłem zrobić risercz i sprawdzić, ilu Polaków faktycznie zginęło w wyniku zabójstwa z udziałem rewolwerów cp na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat” – pisze autor „Światowego Dnia Walki z Hoplofobią”. „W toku moich poszukiwań okazało się, że tych incydentów jest tak mikroskopijnie mało, iż nie ma sensu nawet komentować zjawiska. Aby pójść zatem na rękę troglodytom od hoplofobicznej propagandy z Woronicza, sztucznie rozdymałem wolumen zdarzeń o następujące kategorie: – usiłowania zabójstw; – groźne dla zdrowia i życia wypadki; – śledztwa umorzone (brak sprawcy); – tajemnicze zgony, co do których nie udało się ustalić przyczyn.” W normalnym państwie i niepropagandowej telewizji ten temat nie byłby warty wspomnienia. „W OKRESIE 01/2006-05/2020 UDAŁO MI SIĘ ZIDENTYFIKOWAĆ ZALEDWIE 18 NIESAMOBÓJCZYCH POSTRZELEŃ Z BRONI CZARNOPROCHOWEJ, które zakończyły się śmiercią lub poważnym zranieniem człowieka. Średnio wychodzi więc 1.2 zabójstwa/usiłowania/postrzelenia w roku”. Tak, TVP zrobiła materiał w programie „Alarm!” z powodu 18. postrzeleń w ciągu 14. lat! Do tego dochodzą jeszcze 3. przypadki kiedy broni czarnoprochowej użyto w celu obrony własnej. Nie wiadomo, czy TVP szukając sensacji zniża się aż tak nisko, czy to niby prawicowy PiS chce odebrać Polakom resztkę praw do obrony. Sytuacja jest na pewno warta uwagi, bo któregoś dnia obudzimy się w kraju rozbrojonym bardziej niż Korea Północna czy komunistyczne Chiny. nczas.com/2020/05/24/skandaliczny-material-tvp-to-co-zrobili-nie-miesci-sie-w-glowie/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink
katolicka kretynizacja polski - dawny dzielnicowy2020.05.24 17:16
Kilka słówek wyjaśnienia dot. mojej pisowni rzecz. własnych. Z zawodu jestem elektrykiem-teoretykiem jak Bolek, tzn. ukończyłem zawodówkę elekstryczną a tam nie zwacali uwagi na pisownię. Chciałem do ogólniaka, ale tam mieli jakieś egzaminy. To był poważny błąd, i tak mi pozostał stary nawyk.
katolicka kretynizacja polski2020.05.24 17:01
Porównajcie sobie jezusa i benedykta! jezus w jednej skromnej szacie a benek na rzeźbionym tronie w sukience wyszywanej złotem! heh... ładnie kościół ewoluował od nędzy do bogactwa i pieniędzy!
ASTOM2020.05.24 22:10
Gdyby był nędznie ubrany to byś kwiczał: kogo wy słuchacie? Tego obrzępalca, co nie umie o siebie zadbać? Coś mu się roi we łbie bo pewnie nachlany! Przyznaj się, zgrywusie, nie byłoby inaczej...
Damian2020.05.25 9:36
B16 w służbowym mundurze
Hannibal XVI2020.05.25 15:05
I tak dobrze, że na głowie nie ma złotej pikielhauby.
AvK2020.05.26 0:05
nie za Twoje, więc nie marudź gnido.
szczepionki masońkie Gatesa ZABIJAJĄ!2020.05.24 16:54
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀! 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" ! 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀!
anonim2020.05.24 16:48
Trzeba zamknac ludzi na kwarantanie, to nie umra. Na tych debili to Lucyfer czeka , to jest ich prawdziwy ojciec. Klamca tak jak oni. Koronaswirusy. Mowa oczywiscie o politykach demokracji. Demona kreacja, to demokracja. To do tatusia na gryla czym predzej.