Będzie śledztwo ws. "Adoracji". Śledczy sprawdzą, czy doszło do obrazy uczuć religijnych  - zdjęcie
29.11.13, 06:20Krzyż (fot. Wikipedia)

Będzie śledztwo ws. "Adoracji". Śledczy sprawdzą, czy doszło do obrazy uczuć religijnych

3

Jak ustalił portal Niezalezna.pl, prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście wszczęła dochodzenie w sprawie obrazy uczuć religijnych w związku z prezentacją w CSW filmu Jacka Markiewicza. 

Chodzi o film pt. "Adoracja", na którym można było zobaczyć nagiego mężczyznę ocierającego się o naturalnych rozmiarów krucyfiks. Eksponat znajdował się w jednej z sal Centrum Sztuki Współczesnej. 

"Adoracja" wywołała oburzenie wielu środowisk katolickich. W sali Zamku Ujazdowskiego prowadzona była modlitwa ekspiacyjna za zniewagę krzyża oraz w intencji jak najszybszego zamknięcia bluźnierczej wystawy. Posłowie - m.in Stanisław Pięta - złożyli także zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez autora ekspozycji. 

Pięta złożył również interpelację do ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, dotyczącą obrażania uczuć religijnych i publicznego znieważania przedmiotu czci religijnej w CSW– placówce podległej ministrowi.

MBW/Niezalezna.pl 

Komentarze (3):

anonim2013.11.29 6:39
Niechże do czegoś się wreszcie ci kibole przydadzą.
anonim2013.11.29 7:40
I bardzo dobrze. W Polsce jest kilka milionów praktykujących katolików i na pewno każdy poczuł się obrażony. Nie może być tak że każdy kto chce zaistnieć profanuje to co dla mnie jest święte, ważne i bardzo cenne. Ja szanuję innych ludzi mimo że mają inne poglądy, więc wymagam też szacunku dla siebie i moich wartości.
anonim2013.11.29 10:24
Wystarczy zrobić "Adorację 2" z judaizmem w roli głównej. Ciekawe co na to lewactwo? Także będą mówić o "wolności artystycznej" czy może oskarżą o antysemityzm? Obstawiam to drugie, a przecież dla lewactwa nie ma (przynajmniej oficjalnie) różnicy między chrześcijaństwem a judaizmem - wszystkie religie są sobie równe:P