Będzie komisja śledcza ws. KNF? Prokurator Generalny odpowiada - zdjęcie
14.11.18, 12:12Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Będzie komisja śledcza ws. KNF? Prokurator Generalny odpowiada

Podczas konferencji prasowej w związku z aferą KNF Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro był pytany m.in. o to, czy powstanie w tej sprawie komisja śledcza. 

"Jeśli byłyby jakieś wątpliwości co do prowadzenia przez nas postępowania, w sensie konkretne fakty, a nie mgliste wyobrażenia i mroczne wizje przedstawicieli totalnej opozycji, no to wtedy można rozmawiać o komisji śledczej. Dzisiaj nie ma takich okoliczności, które by ją uzasadniały"- powiedział Ziobro.

Minister sprawiedliwości wskazał, że śledczym zależy na tym, aby "intensywnie tę sprawę prowadzić".

"Apeluję, by nikt nie grał na przewlekaniu tego postępowania i natychmiast dostarczył wszystkie dowody do postępowania, bo chcemy bardzo intensywnie tę sprawę prowadzić"- podkreślił Zbigniew Ziobro. Czy prokurator generalny spotka się z Markiem Chrzanowskim? Na to pytanie Ziobro odpowiedział, że nie widzi ku temu powodów. 

"To nie jest moją rolą. Moją rolą jest nadzorować rzetelne prowadzenie czynności śledczych"-podkreślił minister sprawiedliwości podczas konferencji prasowej w sprawie afery KNF. Polityk poinformował również, że niewykluczone jest przesłuchanie Leszka Czarneckiego jeszcze w tym tygodniu. Prokurator Generalny powiedział podczas konferencji, że obecnie trwają ustalenia z pełnomocnikiem biznesmena. 

Utworzenia komisji śledczej domagają się politycy opozycji. 

yenn/PAP, Fronda.pl