Banany to prawdziwa zdrowotna BOMBA! ZOBACZ - zdjęcie
16.06.20, 10:00Fot. via Pixabay

Banany to prawdziwa zdrowotna BOMBA! ZOBACZ

3

Banan, choć niepozorny, wykazuje wiele właściwości korzystnych dla naszego zdrowia. Ze względu na swój słodki smak, jest owocem chętnie wykorzystywanym w różnego rodzaju dietach. Łatwo go ze sobą zabrać, a zjedzony na drugie śniadanie zaspokaja apetyt na długi czas. Jaki wpływ ma banan na nasze zdrowie? Przeczytaj poniżej.

1. Lekarze są zgodni co do tego, że jedzenie jednego banana dziennie jest znacznie zdrowsze, niż spożywanie codziennie jednego jabłka. Banany mają więcej witamin i składników odżywczych, niż ich konkurenci. Zawierają więcej węglowodanów, witaminę A, potas, żelazo, fosfor i naturalne cukry.

2. Banany są bogate w witaminy i składniki mineralne, które są dla organizmu naturalnym źródłem energii. Dwa banany zapewnią ci dawkę energii wystarczającą do tego, żeby przepracować 2,5 godziny! Nawet wówczas, gdy jesteś wyczerpany lub przemęczony, banan natychmiast postawi cię na nogi. Energia dostarczana przez banany napędza organizm na dłużej, niż kofeina, czy słodka przekąska.
 
3. Banany są źródłem potasu, który odpowiada za dostarczanie do mózgu tlenu. Mają one więc pozytywny wpływ na układ krążenia i wspomagają wysiłek intelektualny. Uczniowie, którzy jedzą po jednym bananie trzy razy dziennie znacznie lepiej radzą sobie na sprawdzianach.

4. Banany zawierają błonnik, który jest niezbędny do prawidłowego trawienia. Zapobiegają one zatwardzeniom i są znacznie zdrowsze, niż środki na zatwardzenie sprzedawane w aptekach.

5. W bananach znajduje się substancja o nazwie tryptofan (ta sama, którą znajdziesz w indyku). Pomaga ona zrelaksować się i wpływa na poprawę nastroju. Z tego powodu banany są szczególnie polecane osobom cierpiącym na depresję.

6 Ten niesamowity owoc pomoże kobietom uwolnić się od bólów menstruacyjnych. Ponadto zawiera witaminę B6, która poprawi nastrój nawet w „trudne” dni.

7 Dopadł cię kac? Banany szybko postawią cię na nogi. Wrzuć kilka bananów do blendera, dodaj odrobinę miodu i jogurt. Wypij tak przygotowany koktajl, a twój żołądek zacznie pracować normalnie. Banany pomogą też wszystkim, którzy zmagają się z głodem nikotynowym, dzięki znajdującym się w nich witaminom z grupy B oraz składnikom mineralnym.
 
8 Kobiety w ciąży powinny jeść banany, ponieważ pomagają się one wyciszyć, łagodząporanne nudności, regulują poziom cukru we krwi i temperaturę ciała.
 
9 Problemy z trawieniem? Z pomocą znów śpieszy banan. Łagodzi nudności, zapobiega wrzodom żołądka, leczy zgagę.
 
10 Banany są bogatym źródłem żelaza, powinny być zatem spożywane przez anemików i osoby, które utraciły dużo krwi.
 
11 Nie wyrzucaj skórek bananów! Wykorzystaj je jako nawóz. Doskonale nadadzą się pod krzewy róż.

12 Skórka z banana pomoże ci także pozbyć się niechcianych kurzajek

daug


Komentarze (3):

Siwy Waldi2020.06.16 13:56
Na przemian - frondobzdura o sałacie i frondobzdura o bananach. jprdl. https://dziecisawazne.pl/banany-ile-chemii-musza-wchlonac-zanim-dotra-do-polski/
ladychapel2020.06.16 11:03
Banany to dżender i narzędzie wykorzystywane do czynów bezwstydnych
Katolik2020.06.16 13:01
I w dodatku cykliści je noszą na głowach oraz ubierają niemoralne obcisłe.