ARM o szczepieniach celebrytów na WUM: Nie były to szczepionki przeznaczone dla specjalnej grupy - zdjęcie
03.01.21, 09:34fot. tt/bartosz t. willeński/screen

ARM o szczepieniach celebrytów na WUM: Nie były to szczepionki przeznaczone dla specjalnej grupy

53

- W odpowiedzi na pojawiające się nieprawdziwe informacje podkreślamy, iż szczepionki dystrybuowane w minionym tygodniu, przeznaczone były dla grupy określonej zgodnie z przyjętym Narodowym Programem Szczepień, tzw. grupy zero – czytamy w komunikacie Agencji Rezerw Materiałowych, który jest reakcją na dezinformacyjne komunikaty przekazywane do mediów przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, gdzie zaszczepionych przeciwko Covid-19 zostało wielu celebrytów.

Sprawa szczepionek, z których skorzystała już grupa celebrytów stała się głośna w mediach w Sylwestra, kiedy to okazało się, że niektóre osoby spoza tzw. grupy „zero” zostały już zaszczepione. Są to m.in. aktorka Krystyna Janda i europoseł KO Leszek Miller, a Polsat News podał także nazwiska takiej jak: Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn i jego córka Maria.

WUM w tym tygodniu przekazał informację, że otrzymał od ARM 450 dodatkowych dawek szczepionek, które - jak infomrowano - musiały być wykorzystane do końca roku. Z tej puli zaszczepieni zostali pracownicy szpitali WUM (300 osób) oraz grupa 150 osób rodzin pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM.

Jak się jednak okazuje zaszczepionych zostało także 18 znanych osób z kultury i sztuki, które – jak wynika z informacji przekazywanych przez WUM - zgodziły się zostać tzw. ambasadorami powszechnej akcji szczepień. Okazuje się jednak, że o ich akcji promocyjnej nikt nie wiedział.

- Nie były to szczepionki przeznaczone dla specjalnej grupy. Informacja o partii szczepionek rzekomo przekazanej w celach promocyjnych, a podawana przez WUM - jest nieprawdziwa – stwierdza dalej ARM.

Z kolei Bartosz T. Wileński na Twitterze napisał:

- 30 grudnia Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że dostał od Agencji Rezerw Materiałowych dawek szczepionki na #Covid przeznaczonych dla celebrytów, którzy mieli promować szczepienia w społeczeństwie. Agencja Rezerw podlega rządowi.

mp/twitter/pap

Komentarze (53):

***** ***2021.01.4 7:35
To wina Pis.
mz2021.01.3 19:04
No i dobrze że celebryci chcą testować szczepionki na sobie...
Foster2021.01.3 17:29
To już tak jak w Laosie za Pol-Pota, jak nie ma zniszczonych ciężką pracą rąk, to jest podejrzany.
Módlmy się:2021.01.3 15:20
Panie, Jezu Chryste, któryś rzekł: „Proście, a otrzymacie; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a będzie wam otworzone”; daj nam, prosimy, uczucie swej Boskiej miłości, abyśmy Cię z całego serca, usty i uczynkiem miłowali i nigdy nie przestawali wielbić. Racz nas obdarzyć, Panie, ustawiczną bojaźnią i miłością świętego Imienia Twego, albowiem nigdy nie odmawiasz Twej opieki tym, których utwierdzasz w Twej miłości. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
Litania do Imienia Jezus2021.01.3 15:20
Kyrie eleison. Christe eleison. Kyrie eleison. Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas. Ojcze z nieba, Boże, - zmiłuj się nad nami. Synu, Odkupicielu świata, Boże, Duchu Święty, Boże, Święta Trójco, Jedyny Boże, Jezu, Synu Boga żywego, - zmiłuj się nad nami. Jezu, odblasku Ojca, Jezu, jasności światła wiecznego, Jezu, Królu chwały, Jezu, słońce sprawiedliwości, Jezu, Synu Maryi Panny, Jezu najmilszy, Jezu przedziwny, Jezu, Boże mocny, Jezu, Ojcze na wieki, Jezu, wielkiej rady zwiastunie, Jezu najmożniejszy, Jezu najcierpliwszy, Jezu najposłuszniejszy, Jezu cichy i pokornego serca, Jezu, miłośniku czystości, Jezu, miłujący nas, Jezu, Boże pokoju, Jezu, dawco życia, Jezu, cnót przykładzie, Jezu, pragnący dusz naszych, Jezu, Boże nasz, Jezu, ucieczko nasza, Jezu, Ojcze ubogich, Jezu, skarbie wiernych, Jezu, dobry Pasterzu, Jezu, światłości prawdziwa, Jezu, mądrości przedwieczna, Jezu, dobroci nieskończona, Jezu, drogo i życie nasze, Jezu, wesele Aniołów, Jezu, królu Patriarchów, Jezu, mistrzu Apostołów, Jezu, nauczycielu Ewangelistów, Jezu, męstwo Męczenników, Jezu, światłości Wyznawców, Jezu, czystości Dziewic, Jezu, korono Wszystkich Świętych,
MayaBa2021.01.3 15:01
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem d0 tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. M0gę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co RObię... workreviews10.com
Jak to nie były ?2021.01.3 12:33
Amerykańskie szczepionki zostały specjalnie wyprodukowane i przysłane do wykorzystania w pierwszej KOlejności przez POlskich Aktorów Celebrytów i byłych POlityków !
Topek2021.01.3 11:43
To nie aktorzy zawinili tylko po...srany rząd pisowski który nie potrafi nawet szczepień zorganizować i trzeba wyrzucać nadwyżkę szczepionek bo mają burdel w uchwalaniu ustaw
Japa2021.01.3 12:15
I o to chodzi panie "Topcio" . I o to chodzi . Miller z Jandą po to się na"lewo " po znajomości szczepili. Wcale nie chodziło o wirusa . Chodziło o PiS. A że wyszło jak wyszło .... Nasza elita rządna władzy , znów strzeliła sobie w kolano .
cam2021.01.3 13:06
PIS-owi się udała jedna rzecz. To co umieją najlepiej czyli zagranie na podziałach w stylu Jarosława. Przedtem znakomita większość tu komentujących była zdecydowanymi przeciwnikami szczepień. Teraz nagle wszystkich obchodzi te kilka - kilkanaście szczepionek, w sytuacji gdy przed decyzją o dzieleniu ampułek na 6 dawek do śmieci poszło jakieś 8 tys.
Albert2021.01.3 11:30
Coś szybko pisiorstwo zmienia zdanie. https://dorzeczy.pl/kraj/167185/na-wum-zaszczepiono-18-znanych-osob-beda-ambasadorami-akcji-szczepien.html
Foster2021.01.3 11:30
Teraz najważniejsze, żeby ich nie dopuścić za dwa tygodnie do do przyjęcia drugiej dawki i zezwolić na szczepienie w ostatniej kolejności, tzn, za jakieś 5 lat.
uff2021.01.3 11:22
Dajcie już spokój, ile można katować tym tematem? szczepionki i szczepionki. Zaszczepili się poza kolejnością? no trudno, na zdrowie! przecież wiadomo że lewactwo nie ma żadnych zasad moralnych i myśli wyłącznie o własnej d.... co tam ich obchodzi jakaś pielęgniarka. Gdyby to zrobił np. Kaczor to darli by mordy że bez kolejki, że reżim itd. oczywiście Bruksela by interweniowała.
Lubiący klaunów2021.01.3 11:10
Cwelebryci myśleli, że są elitarni i im wszystko wolno. Teraz ich się moralnie rozliczy za łapówki szczepionkowe i kumoterstwo. Dość tolerowania braku honoru. Król jest nagi, cwelebryci to cwele.
Celebrycka ŚWINIA2021.01.3 11:06
Mój CoVit ważniejszy niż twój. Ty obywatelu masz tyrać na nas!!!!! Jesteśmy elitą nawet gdy śmierdzimy.
Anonim2021.01.3 11:05
Cyrk przed kamerami. Medyk zaszczepiony pustą strzykawką? Szpital wyjaśnia [WIDEO] ,,,,,,,,,,,,,, https://nczas.com/2021/01/02/cyrk-przed-kamerami-medyk-zaszczepiony-pusta-strzykawka-szpital-wyjasnia-wideo/
Mirek2021.01.3 11:04
Ktoś tutaj łże i to bardzo . Dlatego uważam że w pierwszej kolejności rektor tej całej WUM powinien sobie poszukać innej roboty [najlepiejw tefałenie] wraz z osobami w to zamieszanymi . To jest niewielka ilość prawdopodobnie kilka osób które powinny zostać natychmiast wywalone z roboty . I po zawodach .
Anonim2021.01.3 11:14
Wyluzuj Pan? Jaki cyrk, takie małpy? Robią cyrk- widowisko - hucpę - aby do plebsu dotarła elitarność szprycy?
NaziBarbi2021.01.3 11:04
Po kompromitacji elit poprawiła mi się nawet cera. Nie dziwię się, że córkę ZBorowskiego wywalił nawet brudas z Brazylii. Cała rodzina to wstyd.
Leo2021.01.3 11:46
Ty lepiej obciągaj swemu łysemu kibolowi jak niedawna pisałaś ty niedorozwinieta biedaczko
cam2021.01.3 11:01
Pomysł na promocję był dobry, ale jak zwykle PIS temat sp..... lił. Zwłaszcza, że dawek trochę przybyło po zmianie decyzji dotyczącej dzielenia ampułek na 6 a nie na 5 dawek. Ci "celebryci" się SAMI nie wprosili. Ktoś im szczepienia zaproponował. Zapewne ktoś, coś z kimś na gębę ustalił a teraz się wykręcił... Pamiętajcie! Z PIS-owcami NICZEGO na gębę nie ustalajcie - "gentlemen's agreement" tu nie zadziała bo w PIS nie ma dżentelmenów.
bobon2021.01.3 11:05
Zmień majty........
cam2021.01.3 11:09
Aktorka i ilustratorka Matylda Damięcka poinformowała na Facebooku, że dostała propozycję zaszczepienia się przeciwko COVID-19. "Sama dostałam propozycję zaszczepienia się na zasadzie w stylu: my Cię zaszczepimy, a Ty w zamian wspomnisz o tym fakcie na Instagramie, potencjalnie przyczyniając się tym do zwiększenia zastępów chętnych do tegoż procederu" - napisała. Jak podkreśliła, "grzecznie odmówiła", ponieważ nie czuje się autorytetem w tej dziedzinie i będzie zachęcać do tego "w mniej dosłowny, kategoryczny sposób". Zaznaczyła, że przeszła już COVID-19. "Nie najłagodniej, ale przeszłam, więc mam jeszcze chwilę spokoju, jestem młoda, cierpliwie poczekam na swoją kolej" Na tyle cię intelektualnie stać pisowski nieudaczniku? - bo to PIS spie...lił promocję - chyba że od początku to była ustawka, żeby był później argument jak szczepionek zacznie brakować.
Mirek2021.01.3 11:10
Najwięcej złodziejstwa i świństwa jest tam gdzie jest totalna opozycja . Gdyby oni [totalniacy] rządzili to połowa tych szczepionek zostałaby rozkradziona i sprzedana za granice . Przypomnę tylko że za rządów Ryżego i koalicji PO-PSL zostało rozkradzione 600 miliardów złotych i nikt za to nie odpowiedział ponieważ w sądownictwie obowiązuje dalej doktryna nojmana .
cam2021.01.3 13:04
Z drugiej strony patrząc - to PIS-owi się udała jedna rzecz. Zagranie na podziałach jest w stylu Jarosława. Przedtem znakomita większość tu komentujących była zdecydowanymi przeciwnikami szczepień. Teraz nagle wszystkich obchodzi te kilka - kilkanaście szczepionek, w sytuacji gdy przed decyzją o dzieleniu ampułek na 6 dawek do śmieci poszło jakieś 8 tys.
HAHAHAHAH2021.01.3 11:15
NIEWYKECICIE SIĘ JUŻ Z TEGO BRAKU HONORU!!!!! Żadne kłamstwo już wam nie pomoże.
Marek2021.01.3 11:01
Czyli szczepionki dla osób promujących są inne niż dla zwykłych ludzi. Jest tak VIP dostaje szczepionkę stworzoną zawiarającą H2O i wiemy wtedy że jest to szczepionka ok,naród dostaje wyróbz Pfaizera i może będzie ok. Dziękujemy.
Gówno dziennikarskie z TVN2021.01.3 11:00
Elita to nadludzie. Im się wszystko nalezy. Jak będzie rządzić TVN zabierzemy pieniądze Polakom i oddamy złodziejskiej, prymitywnej, bezhonorowej i cuchnącej ELICIE!!!!!!
Młody 262021.01.3 10:59
Janda kiedyś wspomniałą, że czyje jakby ktoś jej robił na głowę. Tam, Polaxcy to robią bo zasługuje na to.
BieS2021.01.3 11:29
Patrzcie ludzie, nawet przedszkolaki biorą się za pisaninę, bo nie uwierzę aby ten z numerem 26 miał tyle lat. Koniec świata!
Anonim2021.01.3 10:57
Cyrk przed kamerami. Medyk zaszczepiony pustą strzykawką? Szpital wyjaśnia [WIDEO] ,,,,,,,,,,,,,, https://nczas.com/2021/01/02/cyrk-przed-kamerami-medyk-zaszczepiony-pusta-strzykawka-szpital-wyjasnia-wideo/
Foster2021.01.3 10:46
Pytanie podstawowe - kto i dlaczego im to zaproszenie wysłał ?
Anonim2021.01.3 11:00
Ludzie poszaleliście? A nich się szprycują tym genetycznym gównem dwa razy dziennie? Stare rosyjskie - Pożywiom, uwidim?
Anonim2021.01.3 10:38
"Afera mięsna" v.2.0.
Anonim2021.01.3 10:39
- Każda dawka > m i ę s a < przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć potrzebującym – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Anonim2021.01.3 10:40
KOMUNA WARÓCIŁA! Marzenia żydokomunistów spełniły się na naszych oczach?
Who is Who2021.01.3 10:33
co nasrał na POczucie Polaków
Anonim2021.01.3 10:31
A kto da sobie rękę uciąć że pierwszy nie był szczepiony kaczor
Wania gdzie się ukrywasz - prowadzący ze Stasi2021.01.3 10:34
obciąłeś se klejnoty -i po ptakach
Anonim2021.01.3 11:03
Jak dla mnie, to JK może się szprycować co dziennie, a nawet dwa razy dziennie?
BieS2021.01.3 11:38
My to wiemy a ty w proteście możesz sobie coś nawet uciąć.
Zacznij prace w domu2021.01.3 10:23
Zacznij pracować w domu z Google. To najbardziej opłacalne finansowo, jakie kiedykolwiek zrobiłem. We wtorek dostałem wspaniałe BMW po tym, jak w zeszłym miesiącu zarobiłem 36259 $. Właściwie zacząłem pięć miesięcy / temu i praktycznie od razu zarabiałem co najmniej 96 dolarów za godzinę. odwiedź tę witrynę tutaj. >>>>>>> https://bit.ly/388OSuX
Grizzly2021.01.3 10:11
Niech się szczepią ja ze względu na mój podeszły wiek, już nie trzymam moczu, popuszczam w spodnie to szczepić się już nie mogę
Grizzly2021.01.3 12:53
Won złodziejska, bolszewicka mendo od mojego nicka!
Która z "fundacji" zarządza ARM?2021.01.3 10:11
Rząd PiS zorganizował akcję szczepienia celebrytów. Gdy wynik okazał się nie być taki, jak się spodziewali teraz ją zwalcza winą próbując obciążyć opozycję.
BieS2021.01.3 11:45
Wreszcie odezwał się ktoś z POminiętych i jak zwykle w swoim stylu.
Naftalyn I Koronny2021.01.3 10:03
Lemingi spieszta sie bo wam zabraknie tego szczepionego "szczescia" !!!!
tak to jest2021.01.3 9:55
A więc akcja promocyjna.Tak jak pisałem niewykluczone , ze rządzący o tym wiedzieli sami tego nie aranżując tylko zostawiając to innym szczepionkowym nadgorliwcom i przymykając oko a teraz robią wielkie halo. Tak to jest jak się wszelkimi sposobami promuje szczepienia w prasie.,radio,telewizji, na stronach internetowych.Tu powinna być podawana rzetelna wiedza o szczepionkach (nie tylko tej jednej jedynej) i możliwych powikłaniach a nie angażowanie celebrytów w akcje promocyjne. Prosimy bez nachalnej propagandy.
niestety2021.01.3 11:55
Niestety Rząd przyjął zła metodę promocji polegającą na nachalnej promocji szczepionek i straszeniu ludzi co będzie jak się nie zaszczepią jakie konsekwencje nie tylko zdrowotne ale i finansowe ich spotkają i teraz mamy efekty. Nie z Polakami takie numery.
kasikas2021.01.3 9:45
stosują na nas psychologię stosowaną....tak to widzę,,,jak widać dość skutecznie,,,Wielki TEST trwa
katolik2021.01.3 9:41
wasze HOLOCAUSTYCZNE bzdety są niesmaczne, Polaków, którzy wiedzą, ze jest to planowane morderstwo bydła ,naprawdę to nie obchodzi, nie macie do czynienia z głupkami, wypad do centrali billa, naziści!!!
Anonim2021.01.3 9:54
Zatkaj mordę KANALIO!
Japa2021.01.3 9:54
Trochę " ostro " napisane . Podobnie myślę . Nie wiem tylko czy mam rację . Nie wiem też , kto jest matołem . Ja , który tak ',odbieram " ta rzeczywistość , czy ci co takich " opinii " nie przewidzieli.