Arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn już po operacji usunięcia guza - zdjęcie
10.05.19, 09:30

Arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn już po operacji usunięcia guza

4

Arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn przeszedł operację usunięcia guza. Prawdopodobnie szybciej niż zakładano będzie mógł wrócić do posługi.

Kilka tygodni temu niemieckojęzyczne media poinformowały, że wiedeński arcybiskup kard. Christoph Schönborn choruje na nowotwór prostaty. W czwartek służby prasowe kierowanej przezeń archidiecezji poinformowały, że przeszedł szczęśliwie operację usunięcia guza. Nie ma żadnych komplikacji i są duże szanse na to, że kardynał wróci do posługi jeszcze szybciej, niżwcześniej zakładano. Nowotwór został wykryty bardzo szybko, stąd należy mieć nadzieję na pełne wyleczenie purpurata.

Christoph Schönborn ma 74 lata. Urodził się w 1945 roku w Czechach, skąd jego rodzina została wygnana i osiedliła się w Austrii. Arcybiskupem Wiednia Schönborn zostałw roku 1995, a purpurę kardynalską przywdział po trzech latach. Podczas dwóch ostatnich konklawe mówiło się o nim jako o papabile.

Hierarcha jest jedną z najważniejszych postaci europejskiego Kościoła katolickiego. Cieszy się dużym zaufaniem papieża Franciszka. To właśnie jemu Ojciec Święty powierzył zadanie prezentacji swojej adhortacji apostolskiej Amoris laetitia. Schönborn angażuje się nie tylko w debatę kościelną, ale i polityczną, na przykład w kwestiach migracyjnych. Choć jest zwolennikiem relatywnej otwartości granic, deklaruje pełne zrozumienie dla obaw Europejczyków przed islamizacją.

hk/katholisch.de

Komentarze (4):

ibrahim ibn jakub2019.09.19 6:41
https://marucha.wordpress.com/2019/09/17/wolne-tematy-47-2019/
gryf2019.05.10 19:34
To ten biskup, który we Wiedniu zorganizował nabożeństwo w kościele katolickim, była to chyba nawet katedra, dla osób LGBT. Nabożeństwo zaszczyciła sama Conchita Wurst, która wygłosiła swoją orację i modlitwę wiernych. Można sobie oglądnąć na you tubie. I o czym, ty Frondo, piszesz? Czy wam się w głowie nie pomieszało? Jeśli ten dziwak i lewak jest zaufanym papieża Franciszka, to gorzej dla Franciszka. Coraz gorzej...
pukpuk2019.05.10 10:52
Wyrosną guziątka które staną się wielkimi guzami. Tak to ZAWSZE się kończy [niestety]. Kropka.
andrzejhahn32019.05.10 10:09
jakim prawem korzystasz z opieki lekarskiej nierobie koscielny .modlitwa powinna tobie wystarczyc