Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Po prof. Monice Płatek jako wiceministrze sprawiedliwości możemy spodziewać wszystkiego, co najgorsze - zdjęcie
25.09.14, 11:19Prof. Monika Płatek (fot. oficjalny profil prof. Płatek na Facebooku)

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Po prof. Monice Płatek jako wiceministrze sprawiedliwości możemy spodziewać wszystkiego, co najgorsze

20

Portal Fronda.pl: Według doniesień „Rzeczpospolitej”, godziny wiceministra Michała Królikowskiego w ministerstwie sprawiedliwości są już policzone. Wszystko dlatego że, jak twierdzi Cezary Grabarczyk, Królikowski „przekroczył granice zaangażowania ideowego”. Na stanowisku wiceministra może go zastąpić prof. Monika Płatek, która – jak powszechnie wiadomo – jest całkowicie neutralna i w ogóle nie angażuje się ideologicznie... Jak Pan ocenia takie doniesienia?

Andrzej Jaworski, PiS: Medialne doniesienia są niestety bardzo prawdziwe. Już od kilku dni na sejmowych korytarzach roznosi się plotka, która staje się rzeczywistością. W nowym rządzie nie będzie miejsca na jakiekolwiek elementy światopoglądu konserwatywnego, chrześcijańskiego. Wszystkie osoby, które z takim światopoglądem się utożsamiają, będą musiały z rządu odejść, chociaż wcale nie było ich tak wiele. Ministerstwo sprawiedliwości to był taki trzon, gdzie wiceminister Michał Królikowski czy minister Marek Biernacki wielokrotnie wypowiadali się, może nie tyle po stronie wartości chrześcijańskich, co po stronie obowiązującego prawa, które na tych wartościach się opiera. Kiedy do rządu wchodzą ludzie, mający światopogląd ateistyczny, liberalny, libertyński antynarodowy, antykatolicki, to przedstawia się ich jako ludzi, którzy niby w swojej pracy mają zachowywać się jak specjaliści. Próbuje się nam wmawiać, że wtedy będą działali zgodnie z obowiązującym prawem, nie będą w żaden sposób kierowali się swoim światopoglądem. To jest oczywiste kłamstwo, bo każda wypowiedź tych osób jest nacechowana światopoglądowo, i to właśnie w sposób libertyńsko-lewicowy.

Jak Pan ocenia kandydaturę samej prof. Moniki Płatek? Czy jej nominacja na wiceministra byłaby rzeczywiście, jak to przedstawia Cezary Grabarczyk, odideologizowaniem? Przecież prof. Płatek wielokrotnie dawała się poznać jako orędowniczka lewicowych postulatów, obrończyni środowisk LGTB czy zawzięty krytyk Kościoła katolickiego i wartości chrześcijańskich. Czego możemy się spodziewać po takiej osobie na stanowisku wiceministra sprawiedliwości?

Po prof. Monice Płatek jako wiceministrze sprawiedliwości możemy spodziewać wszystkiego, co najgorsze. Tam, gdzie rządzi Platforma Obywatelska, tradycja narodowa i chrześcijańska jest wykorzeniana. Mamy już przykład szkoły w Gdańsku, która w dniu 1 września została oddana bez jej poświęcenia. Choć placówkę wybudowano z publicznych pieniędzy, dyrektor z dumą zapewniał, że będzie to miejsce całkiem odideologizowane, nie będzie tam nic, co jakoś wiąże się z tożsamością chrześcijańską. W szerszym wymiarze tak prowadzonej polityki dochodzi do sytuacji, kiedy na tak kluczowym stanowisku może zasiąść osoba, która z krytyki, a właściwie walki z Kościołem katolickim uczyniła zasadniczy element swojego działania. To dowód na to, że Platforma Obywatelska wciąż prowadzi czynną walkę z Kościołem, czego potwierdzeniem będzie najbliższe głosowanie w sprawie konwencji, która niby ma przeciwdziałać przemocy wobec kobiet, a tak naprawdę ma zwalczać rodzinę i wartości.

W rządzie Ewy Kopacz jest w ogóle jakieś miejsce dla polityków, którzy przywiązują wagę do wartości chrześcijańskich? Czy współpracownicy nowej premier muszą raczej schować swoje poglądy do kieszeni, jeśli chcą zachować stanowisko?

To pytanie należałoby zadać przede wszystkim tym osobom, które reprezentują struktury Kościoła hierarchicznego, zwłaszcza ks. kard. Kazimierzowi Nyczowi. Czy w swoich osobistych kontaktach z przedstawicielami Pałacu Prezydenckiego czy nowego rządu metropolita dostrzega takie osoby? Ja ich nie widzę, ale nie mam aż takiej wiedzy...

Rozm. MaR 

Komentarze (20):

anonim2014.09.25 11:41
Szanuje Panią Profesor. Z tego co wiem - nie jestem pewien - jest katoliczką. Na pewno to bardzo dobry i merytoryczny wybór na ministra sprawiedliwości.
anonim2014.09.25 11:53
Masakra...
anonim2014.09.25 11:56
Rzeczywiście, "bardzo merytoryczny" wybór. I żadnych granic zaangażowania ideologicznego ta lewacka feministka i genderyzda "nie przekracza"... ha, ha, ha, ha, ha. Ale to dobrze, baba pogrąży się razem z PO.
anonim2014.09.25 12:33
Ja pier... . Profesora, która twierdzi, że w związkach homo rodzi się więcej dzieci, niż w hetero. Pani, która wszędzie widzi stosy. To jest zemsta Tuska na Górskim i jego kabarecie. Górski pójdzie z torbami, a Polska w pizdu. Jeszcze miarka się przebierze.
anonim2014.09.25 12:46
" Ło Matko!... szkoła bez poświęcenia toż to skandal:)" A teraz słabomyślny kolego przeanalizuj: 1. Ktoś otwiera pub i obwieszcza: będziemy tu pić dobre piwo. 2. Ktoś otwiera pub i obwieszcza: będziemy tu pić dobre piwo i nie będzie tu pedalstwa, bo geje to tylko mleko, a nie piwo piją. Czy druga wypowiedź nosi zabarwienie poniżenia jakiejś grupy? Nosi. Jak dyrektor nie poświęcał szkoły, to kij mu w oko i krzyż na drogę, nie musiał. Ale podkreślanie, że zrobił to po to, ŻEBY NIE BYŁO MIEJSCA na katolicką tożsamość? W przypadku szkoły jest to tak śmieszne, jakby marka Mercedes napisała oświadczenie, że nic jej nie łączy z Benzem i Daimlerem.
anonim2014.09.25 12:48
@Witt Nie doceniasz Roberta Górskiego... Jest spoko. W garderobie zamiast dyskutować o tym czy siedemset koni pod maską Mustanga wystarczy... On czyta książki. Wiem, znam, doceniam.
anonim2014.09.25 12:53
@marekwu: Ja także doceniam Roberta Górskiego i życzę mu jak najlepiej, bo jest liderem grupy, dla której kabaret to coś więcej, niż głupia mina i denne śmiechy-chichy. Boję się jednak, że prof. Płatek może być gwoździem do trumny, a Górskiemu ciężko będzie wymyślić coś, czego ludzie nie wezmą za skrót informacji... .
anonim2014.09.25 12:57
ta pani rok temu próbowała coś powiedzieć.. oceńcie sami http://youtu.be/Zbn2vvNB7ls tu nie ma z kim rozmawiac.. ta pani nie rozumie dlacego 2+2 to 4 ona funkcjonuje w innej tabliczce mnożenia !
anonim2014.09.25 12:58
Gdzie diabeł nie może...itd. Ciągle aktualne i prawdziwe.
anonim2014.09.25 13:38
Czemu ocenę przyszłej pani wiceminister oddajecie człowiekowi, który z zasady nie jest zdolny do merytorycznej oceny jako przedstawiciel opozycji i konkurent polityczny?! W dodatku człowiek ten, mimo medialnego obycia, nie jest w stanie konkretnie wskazać co ma do zarzucenia Pani prof. Płatek. Dostaje konkretne pytania, wypowiada się o Gdańsku. Ot, zakres horyzontów...
anonim2014.09.25 14:01
Na pewno będzie próbować walczyć z światopoglądem chrześcijańskim i konserwatywnym,ale się jej nie uda wygrać!!! Będzie miała po prostu za mało czasu!!! Oczywiście narobi trochę szkód w ministerstwie sprawiedliwości!!!
anonim2014.09.25 14:28
@Taliban: No właśnie g.rozumiesz. Taki jesteś świecki, wolnościowy i laicki, że nie dostrzegasz tego, że sam łamiesz konstytucyjne prawo, czyli wolność ludzi do wyznawania religii, próbując poniżyć i zdezawuować najważniejsze w ich życiu wartości. Taki ćwok, co to zamiast krzyczeć żydzi do gazu krzyczy księża na księżyc, tylko dzięki temu, że urodził się 80 lat później. Jak napisałem, jest różnica między nie zrobieniem czegoś, a nie zrobieniem czegoś w wyrazistej kontrze do pewnej grupy. Ogarniasz myślą?
anonim2014.09.25 15:07
Nie wazne ile nasyfia nazi-komuno-faszysci [Platek i cala reszta], wszystko zostanie w jeden dzien rozjechane buldozerami i zepchniete do rynsztoka przez Wolna Polske, w ktorej odpowiedzialni za promowanie faszyzmu beda odsiadywac dlugie wyroki. Niewazne jak misterne klamstwa stworzycie,jak gleboka manipulacje - wszystko to zostanie rozwalone i unicestwione w jeden dzien rzadow Wolnej Polski a wy bedziecie sobie mogli dalej eksperymentowac, po odsiadce, ale w rezerwatach dla lewackiej dziczy. Takze prozny wysilek i strata czasu,lepiej zlozyc urzad i sie po prostu odwalic. Niestety po lewicy nie ma co sie spodziewac racjonalnosci - jedynym jej sensem i pedem jest zdobyc wladze,utrzymac za wszelka cene i zamordowac jak najwiecej ludzi. Oto prawdziwy wirus zombi,niszczacy umysl i deformujacy czlowieka - zlewaczenie,czyli faszyzm.
anonim2014.09.25 15:37
@MatkaGorow: A mnie nikt nie pokazywał. Może to nie wina chrześcijańskich treści, a twojej facjaty?
anonim2014.09.25 16:10
W tym tonie zapraszamy do lektury i dyskusji na blog księdza Marka. http://slowo-boze.blogspot.com/2014/09/koscio-pedofilia-i-objawienie-fatimskie.html Pan z Wami.
anonim2014.09.25 16:55
Nazwisko brzmi znajomo... Gen. SB Zenon Płatek, był oskarżony o kierowanie zabójstwem ks. Jerzego Popiełuszki w 1984 r. Rodzina?
anonim2014.09.25 19:30
Jak uczy historia, tam gdzie jest ateizm w rządzeniu państwem, tam się szykuje jakieś nieszczęście. Dlaczego popełniamy te same błędy, dlaczego nie wyciągamy poprawnych wniosków z historii.
anonim2014.09.25 21:43
@Nowakowska: Pragnę zauważyć, że prof. Płatek nie urodziła się wczoraj i znamy jej dotychczasowe wystąpienia. Z pewnością cieszy się uznaniem, jako karnistka, natomiast twierdzenie, że jej osoba będzie odideologizowaniem stanowiska, to jak splunąć komuś w twarz i oznajmić, że deszcz pada.
anonim2014.09.26 11:29
Ona jest tak brzydka jak jej poglądy i działania. Ona tego na sobie nie widzi , ale reszta winna to zauważyć.
anonim2014.09.26 16:55
Co za głupie tłumaczenie. Cezary Grabarczyk, Królikowski „przekroczył granice zaangażowania ideowego”. A od kiedy to, politycy są bezideowi. Jest to bardzo bezmyślna bajka. Tym bardziej ze jest skierowana do członka własnej partii, którego usunęła. Kopacz wybrała na ministra osobę z innej partii z którą PO jest w opozycji. Czy PO niema już w swoich szeregach fachowców. Myślę że są, lecz Kopacz dobiera sobie ludzi ideowo podobnych do niej. Kopacz zdradziła swoich wyborców, dzięki niej PO pójdzie szybciej na dno.