Allegro cenzuruje książkę Ziemkiewicza. Powód? Antysemityzm - zdjęcie
10.06.20, 09:44

Allegro cenzuruje książkę Ziemkiewicza. Powód? Antysemityzm

50

Allegro zablokowało sprzedaż książki Rafała Ziemkiewicza "Cham niezbuntowany". Miało to miejsce po tym, jak Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zgłosiło, że zawiera ona treści o charakterze antysemickim. Sam Ziemkiewicz zapowiedział przekazanie tej sprawy prawnikom. 

"Cham niezbuntowany" znalazł się na liście kilkudziesięciu publikacji nierekomendowanych do dystrybucji na platformie Allegro. Listę sporządziło wymienione Stowarzyszenie. Wskazując na opinię Stowarzyszenia, Allegro stwierdziło, że książka Rafała Ziemkiewicza "zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej". Stowarzyszenie zaznaczyło jednocześnie, że "ostateczną decyzję o usunięciu aukcji każdorazowo podejmuje Allegro na podstawie własnego regulaminu".

Do sprawy odniósł się Ziemkiewicz za pośrednictwem Twittera.

Opisywane działania Allegro nie umknęły uwadze internautów, którzy zwrócili uwagę, że na Allegro bez problemu kupić można m. in. "Mein Kampf" Adolfa Hitlera.

Allegro tłumaczyło m. in., że sama sprzedaż "Mein Kampf" nie narusza prawa.

Niestety bez odpowiedzi pozostaje pytanie, czy zatem zdaniem Allegro "Mein Kampf" nie promuje treści antysemickich. Serwis aukcyjny próbował jeszcze tłumaczyć, że nie usuwa pozycji zawierających komentarz lub opis historyczny, stąd też "Mein Kampf" na Allegro kupić można, ale książki Ziemkiewicza - już nie.

g/twitter

Komentarze (50):

katolicka kretynizacja polski 2020.06.11 7:14
allegro lewacki portal olewać go
Szybka Randka sex2020.06.10 14:54
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Saki Faki2020.06.10 23:43
Agnieszka Dz. przestań, jesteś matka Polka.
Jim2020.06.10 13:35
Nie wiedziałem, że allegro to lewicowa chlewnia
I wish you'd do it!2020.06.10 12:50
Ty, OBOJETNY marzy sobie: - "Można fiknąć ze śmiechu." - W twoim wieku żydzie?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.10 21:42
Fiku - Miku, fiku-miku, skocz mi na pukel, pajacyku, popatrz się na ziemkiewicza, jak allegro go zalicza. Skacze każdy pisioraczek, Macierewicz także skacze, popatrz na nas baloniku, poskacz z nami fiku-miku. Skacze sobie misiewiczek, jak niedźwiadek zaczął ryczeć skacze nawet kaczka mała, aż się całkiem zasapała.
Darek2020.06.10 12:49
To teraz Fronda protestuje przeciwko stosowaniu klauzuli sumienia i wolności gospodarczej?
Saki Faki2020.06.10 12:16
Siedem ofert, faktycznie cenzura że hej.
BiegunkaProrocza2020.06.10 12:15
Niech będzie wytarta doopa kaczynskiego.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.10 12:04
Można fiknąć ze śmiechu. Najpierw prawactwo walczy o klauzulę sumienia dla sprzedawcy, usługodawcy, lekarza itp A potem się dziwi, że ktoś z niej korzysta. Szczyt głupoty i zakłamania.
Andrzej 2020.06.10 11:44
Myślę że jak Allegro zostanie obciążone solidnym odszkodowaniem za poniesione straty, to się uspokoi i będzie grzecznie obsługiwać klientów.
ala wilk2020.06.10 11:33
Allegro to prywatna firma może sprzedawać książki jakie chce. Cukiernik nie musi piec tortów dla gejów.
Ramesses2020.06.10 12:17
Allegro nie sprzedaje żadnych książek. Nikt nie zmusza żadnego sklepu do ich sprzedawania. To allegro próbuje zabraniać sprzedaży tej książki księgarniom. Żadna księgarnia nie może być zmuszana do sprzedaży, i nie jest, ani cukiernik do robienia tortu-zboczeńców.
Darek2020.06.10 12:40
A niby jak Allegro zabrania sprzedaży innym podmiotom, możesz wyjaśnić. Bo o ile mi wiadomo to allegro wycofało książkę jedynie ze swojego serwisu, a nie z jakiś konkurencyjnych. Czy Amazon dostał bana od Allegro, albo księgarnia przykościelna teraz nie może bo musi allegro o zgodę prosić? Na jakiej niby podstawie?
anonim2020.06.10 13:31
Allegro "wycofało" książkę z legalnie działających witryn sklepów internetowych, hostowanych na serwerach allegro. A może uważasz, że jeśli prowadzisz sklepik internetowy, to koleś go hostujący ma prawo kasować co towary na wirtualnej półce? A może programista od softu powie, że jego soft nie będzie obsługiwał gaci, bo on, programista, pracuje bez majtek, i chce aby wszyscy tak robili?
Maria Blaszczyk2020.06.10 15:53
No to sobie zatrudnisz innego programistę. Serio, taki problem? I nie "kasuje produkty", tylko nie pośredniczy w ich sprzedaży. Serio, istnieje jakiś obowiązek sprzedawania książek pana Ziemkiewicza? On sam tak nie uważa.
anonim2020.06.10 20:45
Allegro nie jest pośrednikiem w myśl kodeksu cywilnego, tylko dostawcą infrastruktury informatycznej i softwareowej. Analogicznie jak zakład energetyczny (może być komercyjny), wodociągi. Sprzedawcą jest zawsze konkretna firma. Rozumiem że akceptujesz sytuację, że firma energetyczna dyktuje ci, że nie wolno ci robić tego czy owego? Fajnie się czyta lewackie wygibasy, aby usprawiedliwiać odmowę świadczenia usług. Ostatnio nadawałaś ostro jak to Drukarz nie miał prawa odmówić zboczeńcom... A w tej sprawie producent, sprzedawca i kupiec są zgodni, tylko jacyś samozwańczy lewacy jak zawsze wprowadzają cenzurę. Cenzura jak wiadomo jest sprawą na tyle poważną, że jest zastrzeżona dla Państwa, podobnie jak monopol na przemoc (wojsko, policja) Lewakoidalni usiłują odwrócić sprawę i "odmawiają" państwu prawa cenzury przyznając je "prywaciarzom". Następnym logicznym krokiem jest likwidacja Policji Państwowej i Sądów, i zastąpienie ich Lewackimi Bojówkami oraz Ludowymi Samosądami im. sędziego Lyncha. Lewakoidalni jak zawsze po stronie przemocy, zbrodni, zamordyzmu, wdeptywania ludzi w beton. I zawsze nazywają swoje zbrodnie ładnymi słówkami. Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Im większa zbrodnia, tym gładsza gadka.
Beno2020.06.10 16:19
Wymyśl coś nowego, o ile potrafisz, a nie powtarzaj wpisów innych. Jedno i to samo pierdu, pierdu.
fdf2020.06.10 11:32
Przejąć allegro, wprowadzić ogóra na prezesa, niech klauzulą sumienia nie wycierają zdradzieckich mord hołota jedna wg. pisowskiego słownika.
Jerzy2020.06.10 11:21
pisanie o niewygodnych (dla żydów) FAKTACH to antysemityzm... Jedyne co wolno to pisać o holocauście, zbytnie nie wspominając kto obsługiwał komory gazowe i co to za formacja Jüdischer Ordnungsdienst , i dlaczego z pracy Sonderkommand i tych tam Jüdischer Ordnungsdienst niemcy byli tak zadowoleni, i wychwalali pod niebiosa żydów pot tam przelewających....
Darek2020.06.10 11:07
Drukarz ma prawo cofnąć zamówienie gejom, cukiernik ma prawo odmówić sprzedaży tortu gejom, to i sklep ma prawo wycofać ze sprzedaży książkę z której treścią się nie zgadza, albo nawet nie podawać żadnego powodu, to prywatny podmiot. Tak samo katolicki kioskarz ma prawo nie sprzedawać prezerwatyw w swoim kiosku. Ja też nie świadczę usług dla partii politycznych, kościołów i związków wyznaniowych z zasady, tylko mnie łatwiej niż o mniejsza skala i profil inny i nie muszę podawać powodu odmowy.
Ramesses2020.06.10 11:59
allegro nie jest sklepem ani kioskarzem Nikt nie zmusza sprzedawców i sklepów internetowych do sprzedawania książki Ziemkiewicza allegro jest co do funkcji - targowiskiem, gdzie różni sprzedawcy wystawiają swoje kramiki. A żaden zarządca targowiska nie ma prawa wyrzucać kramu sprzedawcy, bo "nie lubi" jego towaru. Lewaki jak zwykle nie rozumieją podstawowych różnic, tylko ładują wszystko do jednego wora, aby uzasadniać prześladowania. Jeśli mnie widzą różnicy w prawie do kupna "Dzieł wszystkich Szymborskiej", a prawem do zmuszenia Szymborskiej do pisania panegiryków na cześć Kaczyńskich, to znaczy że są po prostu mało inteligentni i złośliwi jak małpa.
Darek2020.06.10 12:47
Allegro jest jak najbardziej sklepem, każdy sklep jest swoistym targowiskiem, gdzie różni sprzedawcy, czasem producenci wystawiają swoje kramiki w postaci półek. Nikt nie zmusza Ziemkiewicza ani nikogo innego do sprzedaży swoich książek czy czegokolwiek w sklepie Allegro. Prawaki jak zwykle nie rozumieją czym jest wolność gospodarcza.
anonim2020.06.10 13:27
Allegro nie jest sklepem, ponieważ ani nie posiada własnego towaru, ani nie bierze towaru w komis. Nie posiada w zakresie działalności handlu. Nie jest również stroną zawieranych transakcji. Więc nie jest sklepem. Jest tylko dostawcą infrastruktury koniecznej do działania sklepu, tak samo jak zarządca drogi i chodnika w przypadku sklepu tradycyjnego. Czy uważasz, że zarząd budowy dróg i autostrad ma prawo decydować, czy do twojego sklepu mogą wejść klienci chcący kupować np lemoniadę? I mówić - nie wolno ich tam wpuszczać, bo nie lubię lemoniady tylko pepsi. Osobliwe to przekonanie...
Maria Blaszczyk2020.06.10 14:22
No nie. Allegro nie jest jak droga publiczna. Jest jak duży wyasfaltowany plac - ale prywatny. Niewybudowany za publiczne pieniądze, niemonopolistyczny - w życiu nic na Allegro nie kupiłam, bo jakoś kiedyś nie udało mi się konta założyć i się obraziłam, że taki głupi system mają, a kupuję na ogół przez internet - więc się da. Ten plac dzierżawi miejsca sprzedawcom. I może mieć regulamin, co wolno, a czego nie. Jest to przedsięwzięcie komercyjne, w przeciwiestwie do autostrady. Zresztą, tego nie podważa nawet pan Ziemkiewicz. "Niech Allegro handluje sobie czym chce, choćby papierem toaletowym, nie bardzo mnie to obchodzi. Natomiast warte podkreślenia jest, że formułuje się przy tej okazji kłamliwe opinie na temat tej książki, i to na podstawie opinii ludzi, którzy nie mieli jej w rękach, czego nie ukrywają. Przy okazji Allegro kolportuje nieprawdziwe tezy, jakoby była to książka o wydźwięku antysemickim. Widzę, że to szeroko rozlewa się po internecie i poza nim, więc nie mogę tego tak zostawić. Będę domagał się przeprosin od tego serwisu, a także jakiegoś zadośćuczynienia".
anonim2020.06.10 20:58
Ziemkiewicz nie protestuje, ponieważ robi na lewackim frajerstwie niezły interes. Lecz nam nie chodzi o zyski Ziemkiewicza, tylko o Zasady. Więc w odpowiednim czasie zawlecze się samozwańczych cenzorów, i tych z Allegro, i tych z Jutuba, i tych z Fejsboka, przed odpowiedni terytorialnie Sąd. Jestem głęboko przekonany, że nie zapadnie ani jeden wyrok niższy niż 5 lat pozbawienia wolności. No, ale to już od Sądu zależy. The sky is the limit.
Maria Blaszczyk2020.06.11 0:24
Czyli nie lubisz klauzul sumienia, wolności prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie ze swoimi przekonaniami itd? No cóż, czyli jak ktoś wynajmie salkę w domu parafialnym i postanowi świadczyć tam muzułmańskie usługi religijne, wykonywać pracę seksualną albo otworzy biuro matrymonialne dla gejów - to tak samo będziesz walczył o zasady? A pana Ziemkiewicza masz za łgarza nastawionego wyłącznie na partykularny interes?
anonim2020.06.10 10:47
I jeszcze jedna uwaga. Jeżeli pozwolimy wielowieyskopodobnym kpić z Ewangelii i Chrystusa, to spodziewajmy się Robespierre'a. Tak procedowano we Francji, przed wielkim, antyludzkim eksperymentem!
Mirek2020.06.10 10:46
Kupiłem książkę Ziemkiewicza CHAM NIEZBUNTOWANY . Po prostu poszedłem do księgarni i pani sprzedawczyni dla mnie zamówiła książkę w hurtowni . Tak że książkę kupić jak najbardziej można . To co pisze Ziemkiewicz o Żydach nie jest niczym szczególnym . Dlaczego Żydzi tak szkalują Polskę . Ano dlatego że mają wobec Polski i Polaków długi których nigdy nie spłacą ponieważ sami zachowywali się podle !!! . Żydzi to byli kolaboranci i zdrajcy oczywiście nie wszyscy ale znaczna ich część . A jak wiadomo najlepszą obroną jest atak .
anonim2020.06.10 10:38
Panie Rafale, dzisiaj Wielowieyska ma pełną gębę frazesów na temat wolności słowa i obrażania chrześcijan, Pan poprosi, aby nie przekonywała nas, ale raczej współplemieńców, bo to oni wszystkich kneblują! Jak taka elokwentna to może przekona!
rzeźnik z Wołomina2020.06.10 10:38
A ja nie sprzedaję u siebie kaczego mięsa. I co mi zrobicie?
ASTOM2020.06.10 12:04
A nie będziemy kupowali u ciebie kaczego mięsa i weźniesz i zbonkrutujesz.
Piotr Nowak2020.06.10 10:34
Biedny Ziemniakiewicz :( Buuu. To niech teraz weźmie te swoje wysrywy na taczkę i jedzie sprzedawać po wsiach. Tam na pewno znajdą się jacyś wiejscy naziści którzy to kupią. Przypadek "drukarza z Łodzi" ma ostrze obusieczne.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.06.10 23:36
Pietrek masz racjem, ja tam żadnej ni przeczytałem tak jak ty i dobrze mi stym! A dokturof mam setki i nobla w kieszeni. Alem tego Hitlera bym poczytal morze Mnietek albo ty poczytasz mi do snu.
anonim2020.06.10 10:31
> który, jak zakładam Kolejny pisowski ciemniak z farmy troli, który nie odróżnia faszyzmu od nazizmu.
Formularz zawiera mądrość2020.06.10 23:41
A wy co tak zęby suszycie? Gawnojed?
Maz2020.06.11 4:35
Miły Panie: faszyzm, nazizm, komunizm, genderyzm, sorosizm, etc. (szkoda czasu na dalszy ciąg) - to taki sam bandytyzm, tyle że każdy w nieco innym opakowaniu i z innymi okładkami. Zawartość identyczna. PS. Komu ukradł Pan zdjęcie? Nie pasuje.
franek2020.06.10 10:29
Za cenzurowanie Allegro powinno otrzymać karę grzywny kilka baniek to może kretyńskie lewaki z Allegro by otrzeźwiały. Bo nic tak nie boli jak strata kasy!
Ziemkiewicz głupi jak franek2020.06.10 10:43
Michał Jan2020.06.10 10:21
"Moja walka" jest jak najbardziej na liście delatorów z "Nigdy więcej". Allegro ma najwyraźniej w tym swoim regulaminie, żeby olewać te listy "Nigdy więcej", dopóki ci delatorzy sami czegoś nie zgłoszą. NB. na tej liście jest kupa intrygujących pozycji i nazw zespołów, o których prawie nikt nie słyszał, ale teraz mają szansę stać się czytane i słuchane.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.10 10:10
Skoro cukiernik nie musi obsługiwać pary homoseksualnej tak samo "Allegro" nie musi sprzedawać książek antysemity!
Michał Jan2020.06.10 10:13
Dzięki "Procy" można przeżywać deja vu...
Ramesses2020.06.10 10:45
Jeśli mnie widzisz różnicy w prawie do kupna "Dzieł wszystkich Szymborskiej", a prawem do zmuszenia Szymborskiej do pisania panegiryków na cześć Kaczyńskich, to znaczy że jesteś po prostu mało inteligentny.
ASTOM2020.06.10 10:54
A kto by wiedział że to para homoseksualna, gdyby nie zachowywali się obscenicznie? Mają klejmo na czołach wypalone?
Darek2020.06.10 12:42
Proszę napisać na torcie "Z okazji ślubu Jarka ze Zbyszkiem" i zastanowić się czy na podstawie takiego zamówienia na torcie, cukiernik ma prawo przypuszczać że zamówienie dotyczy pary homoseksualnej Sherlocku.
Maria Blaszczyk2020.06.10 14:04
Skoro osoby homo dość często poślubiają osoby przeciwnej płci, to czemu zakładasz, że sytuacja odwrotna jest niemożliwa?
anonim2020.06.10 20:52
Nie jest możliwa, bo nie można poślubić osoby tej samej płci. Tak jak stary kawaler nie może mieć ślubnego zdjęcia. Jeśli nazwiemy końskie łajno perfumą, nie stanie się ono perfumą. Tylko lewacy wierzą w czary i gusła - wymyślają piętrowe słowne łamańce i udają, że rzeczywistość od tego się zmienia. Np nazywają zboczeńców "normą", i nawet przybierają poważny wyraz twarzy, a tymczasem zboczeńcy nadal są zboczeńcami, choćby nawet tysiąc gejów pełniący obowiązki psychiatrów upierało się że jest inaczej.
Urszula2020.06.10 10:07
Ile kosztuje Mein Kampf?
Albercik2020.06.10 10:34
Można zakupić za jedyne 99 zł https://allegro.pl/oferta/mein-kampf-adolf-hitler-8250770682 Za archiwalne chcą ponad 600 zł. Może Zimkiewicz traktuje tematy anty- zbyt łagodnie?
adam2020.06.10 12:42
ale Hitlera można