Al-Kaida znów uderzy? Lider w rocznicę 9/11 wzywa muzułmanów do ataków. Cele: Europa, USA, Izrael i Rosja - zdjęcie
12.09.19, 07:40screenshot Youtube - The Telegraph / fot. Flickr user TheMachineStops (Robert J. Fisch) CC BY-SA 2.0

Al-Kaida znów uderzy? Lider w rocznicę 9/11 wzywa muzułmanów do ataków. Cele: Europa, USA, Izrael i Rosja

10

Wczoraj cały świat wspominał 18. rocznicę zamachów terrorystycznych m.in. na World Trade Center w Nowym Jorku. Tymczasem lider Al-Kaidy wezwał właśnie muzułmanów do tego, aby atakowali cele leżące w USA, Europie, Izraelu czy Rosji.

O wezwaniu lidera Al-Kaidy poinformował amerykański ośrodek SITE Intelligence Group, który zajmuje się monitorowaniem organizacji ekstremistycznych w mediach.

Ajman al-Zawahiri swoje przemówienie wygłosił właśnie z okazji 18. rocznicy zamachów z 11 września 2001 roku. W nagraniu krytykuje też tych, którzy wycofują się z dżihadu.

Jeśli chcesz, aby dżihad koncentrował się wyłącznie na celach wojskowych, amerykańskie wojsko jest obecne na całym świecie, od wschodu po zachód”

- mówi w nagraniu szef Al-Kaidy.

Dodaje:

W waszych krajach jest pełno amerykańskich baz, z tymi wszystkimi niewiernymi i korupcją, którą szerzą”.

Film z przesłaniem Al-Zawahiriego trwa ponad 30 minut. Wyprodukowała go fundacja as-Sahab, medialna komórka Al-Kaidy.

To właśnie Al-Zawahiri zastąpił zabitego w 2011 roku Osamę bin Ladena. Ma się ukrywać w rejonach na granicy Afganistanu i Pakistanu. ONZ w swoim raporcie stwierdza, że bezpośrednie zagrożenie ze strony Al-Kaidy „jest niejasne”. Dodaje też, że niektórzy spośród potencjalnych rekrutów IS zwrócić się mogą do starszej organizacji.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (10):

gumowa kaczka2019.09.13 4:02
no i co uderzyła ? kupmy jeszcze tych tanich samolocików od usa
europejka2019.09.12 15:20
ha ha a Zimmermans pisze list miłosny do muzłumanów i dziekuje im za ubogacenia europy..... oto co was czeka jak zgłosujecie na Po
az2019.09.12 10:07
Żaden z samolotów amerykańskich nie został porwany - ks.prof. Tadeusz Guz dwa fragmenty konferencji w tym temacie cz.1 https://youtu.be/yoXfVcJjmVg?list=PLFi59QBAPKGewYeuiuvOf95vAinoUtilp&t=2289 cz. 2 https://youtu.be/yoXfVcJjmVg?list=PLFi59QBAPKGewYeuiuvOf95vAinoUtilp&t=3248 cytat: „Nie przypuszczano, że ludzie znają się na nauce i wiedzą o podstawowych prawach fizyki czy chemii, że gdyby samolot uderzył w taką potężną konstrukcję dwóch wieżowców, to nie doprowadziłoby to do tego, że potężne, żelbetonowe konstrukcje, zamieniłyby się w ciecz – od samych górnych pięter aż po najniższe. Mamy przykład jak można genialnie manipulować, a później na prywatne telefony rozesłać filmy, które się zrobiło „pod publiczkę” i tyle tysięcy ludzi zginęło, ponieważ chciano zrobić zupełnie przyzwoite „geszefty” finansowe czy polityczne. (…) Prawa fizyki są stałe - i w Nowym Jorku i w Smoleńsku są takie same. I ten wypadek został od strony fizyki gruntownie przebadany.”
europejka2019.09.12 15:27
totalne chała co piszesz lepiej tego nie rozprzestrzeniaj
cde2019.09.12 15:51
Gdzie tu jest wg "europejki" chała w wypowiedzi ks.prof Guza? Jeżeli nie mieści się coś w Twojej głowie, to nie znaczy, że jest to chała.... Pan Bóg dał nam rozum, żeby go używać i rozeznawać otaczającą nas rzeczywistość. Wysłuchaj i wtedy podaj kontrargumenty, a nie pisz, ze coś jest chałą.
Katolik2019.09.12 9:18
Zemsta rodzi wojnę i śmierć. Przebaczenie niesie Pokój, uwolnienie, uzdrowienie Wybierajmy póki jeszcze możemy. Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus Władcą nam!
JS2019.09.12 8:24
W sieci jest pełno wieści, że to nie był zamach muzułmańskich terrorystów. Na pentagon nie uderzył samoloty tylko rakieta ale nie rosyjska. Te dwa wysokie budynki zostały wybrane w pewnych celach aby zatrzeć ślady w dokumentach a na ofiarę poszło 3000 ludzi, złoto zostało najpierw wywiezione. Pamiętacie jak UOP (SB) wysadziło budynek w Gdańsku aby dostać teczkę Wałęsy ? W zgliszczach znaleziono cudownie ocalałe paszporty muzułmanów i im przypisano atak. Ci co lecieli tak wielkimi maszynami jak 747 musieli być znakomitym pilotami. Potem ruszyła machina zbrojna na Afganistan i kolejne kraje podejrzewane o terroryzm. Cel ? Min. wyeliminowanie wpływów Rosji spod kontroli produkcji pewnej zakazanej rośliny. Pełno jest tego w sieci. Pozdr.
az2019.09.12 10:05
Żaden z samolotów amerykańskich nie został porwany - ks.prof. Tadeusz Guz dwa fragmenty konferencji w tym temacie: cz.1 https://youtu.be/yoXfVcJjmVg?list=PLFi59QBAPKGewYeuiuvOf95vAinoUtilp&t=2289 cz. 2 https://youtu.be/yoXfVcJjmVg?list=PLFi59QBAPKGewYeuiuvOf95vAinoUtilp&t=3248 cytat: „Nie przypuszczano, że ludzie znają się na nauce i wiedzą o podstawowych prawach fizyki czy chemii, że gdyby samolot uderzył w taką potężną konstrukcję dwóch wieżowców, to nie doprowadziłoby to do tego, że potężne, żelbetonowe konstrukcje, zamieniłyby się w ciecz – od samych górnych pięter aż po najniższe. Mamy przykład jak można genialnie manipulować, a później na prywatne telefony rozesłać filmy, które się zrobiło „pod publiczkę” i tyle tysięcy ludzi zginęło, ponieważ chciano zrobić zupełnie przyzwoite „geszefty” finansowe czy polityczne. (…) Prawa fizyki są stałe - i w Nowym Jorku i w Smoleńsku są takie same. I ten wypadek został od strony fizyki gruntownie przebadany.”
Św. Łukasz2019.09.12 8:21
Szanowni redaktorzy, nie wiem czy zauważyliście, ale oni co roku 11 września wzywają do ataków z okazji zamachu na WTC. Po prostu tak arabowie celebrują kolejną rocznicę...
retro2019.09.12 7:54
w Europie to sprawa Angeli. Niech Niemcy wypłacaja Polsce REPARACJE i utrzymuja kilka milionów nierobów muzułmańskich. Wywołali II WŚ w której na świecie zginęło 60 milionów ludzi.