Abp Jędraszewski: Największe ograniczenia nie mogą sprawić, byśmy nie mogli spotkać się z Chrystusem - zdjęcie
12.04.20, 21:00Screenshot Youtube - maskacjusz TV

Abp Jędraszewski: Największe ograniczenia nie mogą sprawić, byśmy nie mogli spotkać się z Chrystusem

8

Okoliczności, w których przyszło nam borykać się z tymi trudnościami, mówią o tym, jak święte jest życie, każde życie, każdego człowieka, od chwili poczęcia do momentu naturalnej śmierci” - mówił abp Marek Jędraszewski w trackie rozmowy na antenie TVP.

Krakowski hierarcha w rozmowie mówił między innymi o tym, jak mamy radzić sobie w tak trudnym dla nas czasie. Wskazywał:

Możemy brać udział w uroczystościach kościelnych, których transmisji jest dużo. Radością i nadzieją powinny nas napawać fakty, że dramatycznych sytuacjach wokół nas, dzieje się tyle dobra. Myślę o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach, całej służbie zdrowia, którzy walczą o życie innych, poświęcają się”.

Jak dodał – to właśnie ich Święta.

Arcybiskup podkreślił mocno, że powinniśmy otwierać się na życie, które daje nam Chrystus. Mówił także, nawiązując do papieskiej Drogi Krzyżowej:

Największe trudności życiowe i największe ograniczenia nie mogą sprawić tego, byśmy z Chrystusem nie mogli się spotkać i razem z nim zdążać do wieczności”.

dam/TVP,wpolityce.pl

Komentarze (8):

gośka2020.04.13 20:23
jak Wy kobiecie w ciąży możecie powiedzieć: usuń ciążę która zagraża twojemu życiu...lub nie usuwaj ciąży która zagraża twojemu życiu...? nawet gdyby to był skrajnie uszkodzony płód...czy Wy wiecie, że część dzieci z uszkodzeniami mózgu jest niebezpiecznych dla członków swoich rodzin?...że żyją oni w nerwicy i strachu o własne zdrowie, nie mogą spokojnie spać bo takie dziecko może ich np. zabić?...czy Wy wiecie co to znaczy kiedy życie stanie przed oczami i masz wybór: albo żyć i zabić albo umrzeć...grzech przeciwko własnemu życiu też jest grzechem...dlaczego nie pozwolicie wybrać kobiecie czy ratuje swoje życie czy życie dziecka?
antoni.s2020.04.13 16:05
Jędraszewski miszcz!
alter ego Furtiana Wac\\\\305\\\\202awa2020.04.13 15:35
Należy zwalczać zło w każdej postaci, zwłaszcza gdy przyjmuje postać czarnej zarazy.
Japa2020.04.13 13:28
Bądz tu madry i pisz wiersze Pełne kościoły żle . Puste niedobrze . Ale obie strony , ta anty i ta za mają wyjścia . Obecny rząd jest raczej katolicko . Co to za sprwa zaprzestać tramsmsji mszy w TVP TV Republika czy TV Trwam. .Katolicy wrócą do kościołów . A ,,anty " ? Co za sprawa . TVN zacznie transmitować swoje msze odprawiane np przez ks Sowę lub ks. Lemańskiego z kazania mi bp Piorunka .
anonim2020.04.12 23:22
Przyjmujcie zawsze jak najczęściej Ciało Chrystusa i Jego Krew, a przezwyciężycie wszelkie trudności w drodze; dojdziecie w końcu na górę Boga, do owego niebieskiego Jeruzalem, gdzie będziecie oglądać twarzą w twarz Tego, którego teraz domyślacie się pod postacią chleba i wina. (św. Karol Boromeusz) Drodzy biskupi św. Karol Boromeusz jest przykładem jak postępować w czasie zarazy ,bierzcie przykład ze świętych i nie zostawiajcie nas ,nie pozbawiajcie nas sakramentów.
andy2020.04.12 21:39
Być może dzieje się wiele dobra, ale dzieje się też wiele zła. Wypędziliście świeckich wiernych z kościołów. Kazaliście im wpatrywać się w ekrany telewizorów. To po pewnym czasie może się im znudzić (telewizor nigdy nie zastąpi świątyni Bożej), a do kościołów nie wrócą, gdy już będzie wolno. Zostaniecie bez wiernych. Pracowicie piłujecie gałąź, na której siedzicie.
anonim2020.04.12 22:40
Spotkać się można z Bogiem wszędzie,ale najwżniejsze spotkanie jest na Eucharystii ,zapomniałeś o tym biskupie ,zapomniałeś czym jest Eucharystia ?W telewizji można sobie obejrzeć,ale nie w pełni przeżyć . Pozbailiście wielu ludzi spowiedzi świętej ,być może zrezygnują z niej na zawsze jak można według was dokonać żalu doskonałego i po sprawie ,W Polsce kapłanów nie brakuje ,żeby spowiedż nie było możliwa ,a w czasie epidemii tym bardziej konieczna ,by być w łasce uświęcającej .. Przykro nam ,że nas zostawiliści ,nie jesteście dobrymi pasrerzami ,dobry pasterz nie pozostawia owiec ..
N2020.04.13 9:24
Dokładnie, w końcu Jezus powiedział: "Moje Królestwo nie jest nie z tego świata, o nie. Ono jest z tych wysokich śmiesznych budynków, które są w każdym mieście. Kto nie wystoi tam swojego raz w tygodniu, nie dostąpi nieba".