Abp Jędraszewski: Jeżeli umieramy z Chrystusem, to z Nim zmartwychwstaniemy - zdjęcie
31.03.18, 20:12Zdj. Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska, CC BY SA 2.0, Flickr

Abp Jędraszewski: Jeżeli umieramy z Chrystusem, to z Nim zmartwychwstaniemy

Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcił dziś pokarmy na Nowym Kleparzu, Starym Kleparzu oraz na Rynku Głównym. Spotykając się z wiernymi przypominał, że ten czas jest już zapowiedzią radości poranka zmartwychwstania.

Podczas święcenia pokarmów na Nowym Kleparzu podziękował tym wszystkim, którzy tego dnia dbają o najbiedniejszych.

- Dziękuję tym, którzy pomyśleli o tych spośród nas, o których pamiętać należy, za to, że w duchu miłości uczą nas jak trzeba przeżywać święta.

Spotykając się z wiernymi na Starym Kleparzu, życzył prawdziwego pokoju i radości płynących od Chrystusa Zmartwychwstałego. 

- Życzę wam wszystkim, aby czas świąteczny była dla was czasem pokoju i radości. Tego pokoju i radości, które przynosi zmartwychwstały Chrystus. Niech On zagości w waszych domach i niech te piękne koszyki będą zapowiedzią wielkiej radości w waszych domach, kiedy będziecie się dzielili i jajkiem i wszystkimi innymi wiktuałami tutaj poświęconymi, jako znak Bożego błogosławieństwa i braterskiej jedności między Wami.

Święcąc pokarmy na Rynku Głównym w Krakowie, metropolita przypomniał, że Chrystusowy pusty grób nadał naszemu życiu zupełnie nową perspektywę i nową nadzieję. 

- Gromadzimy się myśląc już o poranku wielkanocnym. O tym cudownym dniu, który nakreślił zupełnie nowe perspektywy życia dla każdego człowieka, bo Chrystus swoim zmartwychwstaniem przezwyciężył grzech, śmierć i szatana. I tajemnica Jego zmartwychwstania, którą symbolizuje Jego pusty grób sprawia, że z wielką nadzieją patrzymy na siebie, na swoje przeznaczenie, na przyszłość. Z nadzieją, że nie kończy się wszystko zwykłym, typowym dla świata materii przemijaniem. Że jeśli razem z Chrystusem umieramy to i razem z Nim zmartwychwstaniemy. I tej radości Chrystusa Zmartwychwstałego życzę Państwu z całego serca - mówił arcybiskup.

Justyna Walicka | Archidiecezja Krakowska/diecezja.pl