Abp Gądecki o konwencji przemocowej: Złe prawo jest zawsze złym kierunkiem - zdjęcie
09.02.15, 08:20Abp Stanisław Gądecki (fot. Episkopat.pl)

Abp Gądecki o konwencji przemocowej: Złe prawo jest zawsze złym kierunkiem

14

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, komentując piątkowe głosowanie posłów w sprawie ratyfikaci konwencji stwierdził, że wprowadzanie takiego prawa osłabia demokrację.

"Całym zadaniem tych, którzy dyrygują demokracją jest szukanie dobrego prawa. Takiego prawa, które rzeczywiście pokazuje ludziom kierunek i daje jednocześnie możliwość realizacji tego kierunku. Gdy natomiast wprowadza się zabłąkanie i ideologię, która jest popierana przez mniejszość to faktycznie te perspektywy dla demokracji są coraz słabsze. To nie jest naturalnie powodem do desperacji chrześcijan dlatego, że chrześcijanin nie oglądając się na prawo, on idzie za Ewangelią. To znaczy, że nie może popełnić zła. Natomiast dla ludzi słabych, złe prawo jest zawsze złym kierunkiem" - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Jeszcze przed piątkowym głosowaniem posłów prezydium KEP przypomniało argumenty mówiąc o konieczności odrzucenia ustawy. W oświadczeniu księża biskupi napisali, że „Konwencja Rady Europy nie wnosi żadnych nowych rozwiązań prawnych przeciwdziałających przemocy. Natomiast wiąże ona zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi. Konwencja nie promuje zwalczania realnych przyczyn przemocy”.

MaR/Radio Maryja

Komentarze (14):

anonim2015.02.9 8:33
Cała manipulacja związana z przyjęciem tej konwencji polega na tym że obłędną i szkodliwą ideologię opakowano w pięknie wyglądające hasełka. Ludzie popatrzyli na opakowanie i kupili bubel znajdujący się w tym opakowaniu. Problem polega na tym że po rozpakowaniu ten bubel stanie się całkiem dobrym narzędziem do zagracania całego mieszkania. Źle się stało że Polacy kupili ten bubel patrząc tylko i wyłącznie na atrakcyjne opakowanie nie zdając sobie sprawy z problematyczności towaru jakie to opakowanie zawiera.
anonim2015.02.9 8:47
Existenz Przecież tłumaczą Ci to wszyscy: konwencja nie wnosi nic nowego w problem walki z przemocą. Jedyną nowością jest zupełnie ogólnikowe powiązanie przemocy domowej z religią, tradycją oraz rodziną. Taki zapis staje się łatwym narzędziem do walki religią, tradycją rodziną pod pretekstem walki z przemocą domową! Czy Ty tego naprawdę nie rozumiesz? Autorom tej Konwencji wcale nie chodzi o walkę z przemocą! Im chodzi o walkę z religią, kulturą i rodziną! Przecież to jest oczywiste!
anonim2015.02.9 9:13
Dodam od siebie. że posłowie katoliccy wybierając konwencję zostali wprowadzeni w błąd. W walce o lewicowy elektorat, przedstawia im się że konwencja jest narzędziem do osiągnięcia zwycięstwa z opozycją. Tak naprawdę otworzyli w swojej bezmyślności drzwi złemu, aby siał zgorszenie. Wielu z was powie to są bzdury. Za rok, dwa zobaczycie na własne oczy co zrobiliście z demokracji. W imię demokracji ludzie będą wsadzani do więzień, bo będą mieć inne zdanie. Dobro będzie uważane za zło a zło będzie usprawiedliwiane.
anonim2015.02.9 9:13
Wszelkie patologie powstają na bardzo wielu różnych gruntach. Przyczyną patologii może być bieda, brak edukacji, usankcjonowana prawem niesprawiedliwość społeczna ecc. Wiązanie patologii głownie z tradycją, rodziną i kulturą jest zabiegiem u podstaw którego leży określona antyreligijna oraz antyrodzinna ideologia a nie zaangażowanie w walkę z przemocą!
anonim2015.02.9 9:28
"Przemoc wobec kobiet w krajach arabskich ma źródło w tradycji, kulturze, religii i pojmowanej tam inaczej rodzinie. Prawda, czy fałsz?" To sobie jedź do krajów arabskich i walcz z ich tradycją, religią i kulturą a nie z naszą. U nas nie kamieniuje się kobiet, u nas kobiecie otwiera się drzwi i puszcza ją przodem. Dlaczego cywilizacja zachodnia kurczy się upada i stanie się wkrótce ofiarą ekspansji ze strony przybyszów z tych państw arabskich? Bo oni żyją w zgodzie z własną tradycją, kulturą i religią a w europie walczy się z własną tradycją by zastąpić ją chorymi lewicowymi ideologicznymi zabobonami które w istocie są gangreną niszczącą cywilizację. Większość tu komentujących którzy głupio cieszą się z przyjęcia tego manifestu ideologicznego zostało wytresowanych w prymitywnym antyklerykalizmie, typowej komuszej, PRLowskiej nienawiści do kościoła więc popierają każdy idiotyzm byle tylko zrobić na złość kościołowi. Osobnicy popierający ten ideologiczny manifest który ma być narzędziem służącym lewactwu do walki z tradycją, kulturą i religią są piątą kolumną islamskich fanatyków bo tylko w ich interesie jest powolny rozkład cywilizacji zachodniej.
anonim2015.02.9 9:43
niemy nieuku Cywilizacja zachodnia rozwijała się tak długo jak długo szanowała swoje tradycyjne wartości. Aktualnie ta cywilizacja kurczy się głównie pod wpływem tej gangreny jaką są chore lewicowe ideologie. Chorym z nienawiści lewackim ideologom absolutnie nie chodzi o żadne dobro człowieka im chodzi tylko i wyłącznie o uzyskanie władzy nad światem w oparciu o swoje obłędne całkowicie antyludzkie zasady.
anonim2015.02.9 9:51
A tak konkretnie w którym miejscu konwencja stwierdza, ze religia i tradycja jest przyczyną przemocy? Stwierdza, że religia, tradycja i kultura nie może być usprawiedliwieniem dla szeroko pojętej przemocy. Czy ktoś w ogóle czytał ta konwencję? Bo mam wrażenie, ze wszyscy powtarzają ogólniki.... http://amnesty.org.pl/uploads/media/konwencja_przemoc_wobec_kobiet.pdf
anonim2015.02.9 9:53
Przestań bredzić. Nie ma czegoś takiego jak zamordyzm katolicki. To że pewne części globu uważane są za cywilizowane stało się dlatego że żyjące tam ludy rozwijały się w zgodzie z własną tradycją, kulturą i religią. Gdyby tak nie było prawdopodobnie już dawno zostałyby wyparte przez inne cywilizacje i kultury. niestety teraz lewicowy nowotwór zatrzymał ten rozwój a nawet doprowadził do regresu. I to nie tylko w kwestiach światopoglądowych ale i ekonomicznych. " Dodatkowo wymagasz uświadomienia, że drzwi kobietom otwierają także ateiści." No widzisz. Bo taka u nas jest tradycja i kultura. Ateiści też biją kobiety więc nie wiem po co w ogóle mieszasz w to kościół i coś mamroczesz o zamordyzmie katolickim. Kiedyś chciałem puścić przez drzwi przodem znajomą o feministycznych ciągotach na co ta obruszyła się. Cóż, może woli arabskie standardy traktowania kobiet.
anonim2015.02.9 10:00
Jeśli jest to czego boi się każdy MyślącyInaczej to jest tym czymś myślenie rozumne!
anonim2015.02.9 10:04
@Gandalf Apartheid i segregacja rasowa, niewolnictwo, ucisk prawny kobiet, o tych tradycyjnych wartościach mówisz? Wszystkie zmiany z ostatnich 2 wieków jak zniesienie niewolnictwa i segregacji rasowej czy ustanowienie praw kobiet i praw dziecka powstały niezależnie od religii chrześcijańskiej(obstawiam, że to masz na myśli mówiąc "tradycyjne wartości") a często wbrew jej. A kto najczęściej forsował te zmiany? Ci, których spokojnie można nazwać lewakami. Prawicowcy stali za "tradycyjnymi wartościami".
anonim2015.02.9 10:55
"Tradycja to twór podlegający zmianom. Powinniście o tym wiedzieć już na etapie szkoły podstawowej. Z faktu, że cywilizujemy zakusy waszej opresywnej pełnej wad "tradycji" jeszcze nie oznacza, że zastępujemy ją czymś równie obrzydliwym." Oczywiście że nie jest to coś równie obrzydliwe bo je po stokroć gorsze. To prawda że tradycja podlega ewolucji jak wszystko na świecie ale tutaj mamy do czynienia z rewolucją która chce tą tradycję obalić i na jej miejsce ustanowić ideologiczną utopię. Nie wmawiaj że to naturalne zmiany bo to tak jakbyś powiedział że napaść jednego państwa na drugie to nic złego bo przecież granice państwowe cały czas na przestrzeni wieków ulegają zmianom. "Obecna tradycja europejska jak i większości cywilizowanych regionów świata oparta jest na wartościach humanitarnych, praw człowieka i wyrównywania szans na dobre życie dla wszystkich członków społeczeństwa," Cóż za chory socjalistyczny bełkot. Ciekawe czemu od tego wyrównywania szans w tych cywilizowanych krajach przybywa ludzi bezdomnych a kraje te pogrążają się w gigantycznych długach. Niestety "By mogła zapanować Równość, trzeba wpierw wdeptać wszystkich w gówno" "Uprzytomnijcie sobie wreszcie, że Europa nie chce fundamentalizmu islamskiego, ani katolickiego, ani żadnego innego" Uprzytomnij sobie że nie ma kogoś takiego jak Europa. Jest tylko banda lewaków która samozwańczo okrzyknęła się europą i uzurpuje sobie prawo do orzekania o tym co jest dobre a co zła dla narodów którym odbierają na każdym kroku suwerenność.
anonim2015.02.9 11:17
Manipulacją jest rozmowa tylko o niewielkiej części art 12 konwencji. Rozmawiajmy o tych elementach tradycji, kultury, religii które wyrosły na założeniu o podrzędnej roli kobiety.Chłopiec w kościele widzi,że piękne szaty,zabieranie głosu,władza,....przypisane jest mężczyzną a kobiety sprzątają,gotują,śpiewają.... no i myśli sobie: mówią wiele pięknych słów o godności o szacunku o miłości ale kto tu jest ważniejszy.
anonim2015.02.9 11:23
@Myslacyinaczej A gdziesz ty takie bzdety wyczytałeś?
anonim2015.02.9 12:21
@Myslacyinaczej Prosiłem, żebyś mi podał źródła swojej wiedzy, a nie pouczenia. Mogę Cię uspokoić, że lektura książek fachowych nie jest mi obca, dlatego jeszcze raz domagam się podania źródła Twoich wpisów, inaczej będę Twój wpis uważał jako szkalowanie.