Abp Gądecki do uczniów. ,,Niech was prowadzi Duch Święty!'' - zdjęcie
02.09.19, 11:58(fot. screen)

Abp Gądecki do uczniów. ,,Niech was prowadzi Duch Święty!''

5

„Kończy się Wasza letnia, wakacyjna przygoda, a zaczyna rok przygody z nauką i szkołą. Kolejny rok szkolny niech będzie dla Was, drodzy uczniowie, wędrówką przez fascynujący świat ludzkiej myśli. Życzę Wam dobrych i twórczych spotkań z Waszymi nauczycielami, wychowawcami i katechetami oraz wspaniałych, trwałych przyjaźni ze szkolnymi koleżankami i kolegami” – powiedział abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Gądecki przesłał życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom na nowy, rozpoczynający się właśnie rok szkolny 2019/2020. Podkreślił, że szkoła powinna być nie tylko miejscem rozwoju intelektualnego, ale też duchowego. „To na rodzicach i wychowawcach spoczywa obowiązek nauczenia młodego pokolenia odróżniania dobra od zła oraz prawdy od kłamstwa” – podkreślił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Dodał, że życzy dzieciom i młodzieży, by dzięki nauce, którą zdobywają w szkole, potrafili później realizować swoje najśmielsze marzenia.

Abp Stanisław Gądecki życzył nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, aby nieustannie prowadził ich Duch Święty. „Życzę Wam na Nowy Rok Szkolny Bożego błogosławieństwa i zapewniam o swojej pamięci i modlitwie” – powiedział.

źródło: episkopat.pl

Komentarze (5):

tadeusz2019.09.2 14:11
MŁODZIEŻ JEST WIERZĄCA TYLKO TY NIE CHCESZ TEGO DOSTRZEC MICHALE. DZIĘKUJMY BOGU, ŻE WYBIERA TAKIE WARTOŚCI, KTÓRE GŁOSZĄ MIŁOŚĆ NIE NIENAWIŚĆ.
andrzejhahn32019.09.2 14:03
SRAM NA ZBRODNICZY kosciol katolicki
JPIII2019.09.2 13:10
Uczniowie uważajcie!!!!! To pedophile. Przyjmijcie do wiadomości, że 1. pedał w...ojtyła pi..er..dolił się z dz..iwiszem 2. chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się z 12 ped...ałami zw. apostołami 3. Chrystek był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem 4. To bożyszcze molestowało i gwałciło 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Katole w czarnych kieckach manipulują tymi faktami. Katopedophile uważają starego pedophila zw. bogiem za swojego świętoszka. Prawda was wyzwoli katole.
Michal2019.09.2 12:24
Na szczęście coraz mniej osób chodzi na te wasza systemową indoktrynację katolicką. Młodzież ma Kościół głęboko w okrężnicy.
To ,, " nie jest cudzysłów2019.09.2 11:59
Lamusy :O