"A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego?" - zdjęcie
13.11.21, 08:39Fot. wikipedia - domena publiczna

"A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego?"

6

I Czytanie

Mdr 18, 14-16; 19, 6-9

Czytanie z Księgi Mądrości

Gdy głęboka cisza ogarniała wszystko, a noc w swoim biegu dosięgała połowy, wszechmocne Twe słowo z nieba, z królewskiej stolicy, jak srogi wojownik runęło pośrodku zatraconej ziemi, jako miecz ostry niosąc Twój nieodwołalny rozkaz. I stanąwszy, napełniło wszystko śmiercią; nieba dotykało, a zstąpiło na ziemię.

Całe stworzenie znów w swej naturze podlegało przekształceniu, powolne Twoim rozkazom, by dzieci Twe zachować bez szkody.

Obłok ocieniający obóz i suchy ląd ujrzano, jak się wynurzał z wody poprzednio stojącej: droga bez przeszkód – Morze Czerwone i pole zielone – z burzliwej głębiny. Przeszli tędy wszyscy, których chroniła Twa ręka, ujrzawszy cuda godne podziwu. Byli jak konie na pastwisku i jak baranki brykali, wielbiąc Ciebie, Panie, który ich wybawiłeś.

 

Oto słowo Boże.

 

Ewangelia

Łk 18, 1-8

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi.

W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem!” Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie nachodziła mnie bez końca i nie zadręczała mnie”».

I Pan dodał: «Słuchajcie, co mówi ten niesprawiedliwy sędzia. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»

 

Oto słowo Pańskie.

brewiarz

Komentarze (6):

Anonim2021.11.13 15:04
Niestety, czy nam się to podoba czy nie, chyba tylko ci, którzy wierzą w Chrystusa Miłosiernego!
Jest Fronda? Jest weekendzik? Jest LOLcontent!2021.11.13 14:16
jw.
marianl2021.11.13 12:34
Rebeliant ....Pomodlę się za ciebie
Mogę prosić o więcej szczegółów?2021.11.13 14:17
Jaka modlitwa, o której godzinie, ile razy, którego dnia i do czego ma zmusić semickiego moderatora rzeczywistości. I niby jak to sobie wyobrażasz - parę słów i szast prast, kontinuum ci się przestawi?
rebeliant2021.11.13 11:28
Moglibyście od razu w tytule informować czytelnika, że to bredziarz, aby nie wywoływać takiego napięcia powagi. Bredziarzu z racji, że Bóg Jahwe i jego trujka święta są sektą pyszałków, to i wiadomo, że nakierowana ona jest na swoich wybranych (wówczas idzie zajadać się graniem na poniżeniu tych niewybranych), którzy oczywiście z tej racji muszą mu ciągnąć dniami i nocami. " A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę." + "by dzieci Twe zachować bez szkody" - i teraz przywołajmy tu zdarzenia z katolickiego sierocińca w Zabrzu... tak ich wziął w obronę i zadbał o uchronienie od szkody, że ci co po gwałtach sami stali się gwałcicielami i homozwyrolami są teraz przez niego straszeni piekłem, a jak nie przebaczą to już dnem piekła. A przypomnijmy, że nawet sam "zbawiciel" (zbawiciel - dobre sobie, śmiech na sali) uchronił siebie od gwałtów. Oszust i dno - jak widać Bóg nie jest w stanie zbawić człowieka, gdyż nie tyka autentycznego bycia człowiekiem, nie mówiąc już o pełnej puli krzywd i cierpień jakie na ludzi spada. Sam z resztą o sobie pisze, że zstąpił z nieba, czyli, że sam to uczynił, a nie tak jak w przypadku człowieka, że został tu ściągnięty. Religia o takim Bogu jak widać namawia, aby za frajer ignorować doznane krzywdy i podtrzymywać wszechmoc uzurpatora do wszechmocy. W tej wielkie obłudzie Boga Jahwe dostrzegamy, że człowiek mu robi wielką łaskę by ten mógł w oczach widowni zawsze dobrze wypaść.
marianl2021.11.13 12:31
Pomodlę się za ciebie.