Zakończyły się negocjacje w ZP! Jutro o 12 oświadczenie liderów  - zdjęcie
25.09.20, 20:04Fot. Twitter - pisorgpl

Zakończyły się negocjacje w ZP! Jutro o 12 oświadczenie liderów

6

Skończyło się trwające około trzy godziny spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w warszawskiej siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Tematem rozmów najpewniej były szczegóły nowej umowy koalicyjnej.

Dziś odbyło się kolejne spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Uczestniczył w nim również premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej Jarosław Kaczyński ze Zbigniewem Ziobrą spotkał się w środę i to wtedy miało dojść do porozumienia między politykami dot. przyszłości Solidarnej Polski w koalicji rządzącej. Na wczorajszym zebraniu zarządu PiS politycy partii omówili ustalenia podjęte w wyniku rozmów.

Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie poinformowała, że nowa umowa koalicyjna pomiędzy Prawem i Sprawiedliwości a Solidarną Polską i Porozumieniem ma zostać podpisana już jutro w południe.

Właśnie na godz. 12 jutro zaplanowano wspólne oświadczenie liderów Zjednoczonej Prawicy, które po dzisiejszym spotkaniu zapowiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska:

Negocjacje w obozie Zjednoczonej Prawicy skomentował europoseł Adam bielan:

- „Z utęsknieniem czekam, aż ten serial się zakończy, ale zgodnie z zasadą dopóki wszystko nie jest ustalone, to nic nie jest ustalone, poczekam do momentu podpisania umowy koalicyjnej” – mówił polityk, podkreślając, że w czasie negocjacji „emocje trochę wymknęły się spod kontroli”.

Dodał też, że jeżeli wicepremierem zostanie prezes PiS Jarosław Kaczyński z pewnością będzie to oznaczało wzmocnienie całego rządu.

kak/PAP, Polsat News

Komentarze (6):

gumowa kaczka2020.09.26 10:55
zbiór zer
kimm2020.09.25 22:33
buahaha...jak na Ziobrze portki wiszą...
Alfred2020.09.25 23:44
No tak. Tobie się pewnie zsuwają z brzucha do kostek.
Jutro? A dlaczego nie dzisiaj, skoro już jest?2020.09.25 20:57
Bo świętujemy szabat, a w szabat nie godzi się pracować?
Hipokryzja Frondy2020.09.25 20:50
https://www.youtube.com/watch?v=A2klTfzyf-w
odpowiedź bzdetny komentarz2020.09.25 23:43
to link z potwornie bzdetnego kabaretu, który ma się nijak do stawianej tezy.