Na trasie Złotoryja-Jelenia Góra samochód osobowy czołowo wjechał w drzewo. Na szczęście kierujący 81-latek nie odniósł obrażeń ciała i nie była potrzebna pomoc medyczna. Jak się okazało, zawiniła pszczoła. Kierujący próbując wypędzić owada z wnętrza auta stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Apelujemy do kierowców o ostrożność i pełne skupienie uwagi na sytuacji na drodze!

Mężczyzna jadąc od strony Złotoryi, na prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze i czołowo uderzył w drzewo, następnie odbił się od niego, lądując na drugim pasie i poboczu. Mężczyzna podróżował sam i o własnych siłach wyszedł z auta. Nie odniósł obrażeń ciała i nie potrzebował pomocy medycznej.

Jak się okazało, do tego zdarzenia przyczyniła się pszczoła, która wleciała do wnętrza auta. Kierowca w trakcie jazdy próbował ją przepłoszyć. Niestety kiedy jego uwaga był skupiona na pszczole, całkowicie stracił panowanie nad tym co się dzieje na drodze.

Mając na uwadze to zdarzenie apelujemy do kierowców o ostrożność i czujność na drodze. Pamiętajmy, aby stale obserwować drogę i jej otoczenie. Jeśli chcemy, tak jak 81-latek, przepłoszyć owada zalecamy wcześniejsze zatrzymanie pojazdu na poboczu.