Jeśli i ty jesteś nałogowcem to przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się jak oczyszczać swój organizm z tego szkodliwego związku i jak niwelować jego negatywne skutki.

Czym tak właściwie jest nikotyna?

Nikotyna jest silną neurotoksyną działającą na układ nerwowy. Działa bardzo sprytnie i szybko uzależnia. Wraz z pierwszym pociągnięciem papierosa nikotyna już po 8 sekundach dociera do mózgu, gdzie powoduje wyrzut adrenaliny- neuroprzekaźnika, który podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza oddychanie i bicie serca, powoduje zanik bólu i głodu.

Dostarczana regularnie organizmowi nawet w niewielkich dawkach blokuje działanie kilkudziesięciu rożnego rodzaju ważnych enzymów. W większych dawkach trwale uszkadza układ nerwowy. Przedawkowanie tego niebezpiecznego związku objawia się halucynacjami, utratą przytomności i drgawkami. Ekstremalnie wysokie dawki nikotyny w krwiobiegu mogą doprowadzić nawet do śmierci!

Wypalając papierosa wydaje się nam, że dajemy naszemu organizmowi nagrodę. Ma to związek ze sprytnym mechanizmem działania tej zwodniczej substancji. Nikotyna w małych dawkach, takich jakie zawiera jeden spalony papieros, działa pobudzająco. Wprowadza osobę ją zażywającą w dobry nastrój. Efekt ten jest związany z wydzielaniem dopaminy, którą nikotyna stymuluje. Dopamina odpowiada ze utrzymanie dobrego nastroju. Dobre samopoczucie obecne po wypaleniu papierosa staje się więc powodem do wypalenia kolejnego. I tak zatacza się błędne koło. Nie bez powodu nikotyna jest określana jako cichy i sprytny zabójca.

Nikotyna swoją toksycznością przewyższa wiele nielegalnych narkotyków. Sieje spustoszenie w naszym organizmie. Dlatego jeśli nawet sporadycznie sięgasz po papierosy powinnaś oczyszczać swój ustrój z tego szkodliwego związku.

Oczyszczanie z nikotyny

Oczyszczenie organizmu z nikotyny może być pierwszą i zarazem ostatnią próbą zerwania z tym szkodliwym nałogiem. Ta metoda polega po prostu na wydaleniu osadzających się w ustroju toksyn, w szczególności pozostałości uzależniającej nikotyny. Czas oczyszczania organizmu zależy od ilości wypalonych papierosów i długości okresu kiedy wpadłaś w nałóg. Ponadto efekty są zależne od twojego układu odpornościowego i nerwowego.

By skutecznie usunąć toksyny i inne szkodliwe związki papierosowe z organizmu potrzebne są trzy rzeczy: odpowiednia dieta wspomagana ziołami, aktywność fizyczna i dużo cierpliwości. Całkowite oczyszczenie z nikotyny wymaga czasu i systematyczności, jednak twoje wysiłki zaprocentują i być może na zawsze uwolnisz się od papierosów.

Zielona herbata z pomocą

Aby rozpocząć oczyszczanie organizmu ze szkodliwego wpływu nikotyny wprowadź do swojej codzienności duże ilości zielonej herbaty. Jest ona silnym przeciwutleniaczem, który walczy z powstającymi przez palenie wolnymi rodnikami. Wolne rodniki przyspieszają procesy starzenia się skóry i powodują powstawanie nowotworów. Parz więc zieloną herbatę najczęściej jak się da.

Żółta akacja

Możesz też wypróbować napar z żółtej akacji. Ta piękna roślina zawiera w sobie cytyzynę, która stanowi konkurencję dla nikotyny. Stopniowo pozwala obniżyć głód nikotynowy poprzez wypychanie i zastępowanie tej szkodliwej substancji. Dodatkowo w płatkach akacji są cenne flawonoidy, które usprawniają proces filtracji krwi. Suszone żółte kwiaty zalej wrzątkiem i pij raz w tygodniu.

Kwaśny winian potasu

Dobrym sposobem na wydalenie nikotyny jest też kwaśny winian potasu. Jest to naturalny przeciwutleniacz pochodzenia roślinnego, który ma działanie przeczyszczające. Znajdziesz go w każdej aptece. Wymieszaj łyżkę stołową winianu potasu ze szklanką soku pomarańczowego. Pij napój codziennie wieczorem, przed spaniem. Podczas snu mieszanka zaczyna działać. Sok pomarańczowy i winian potasu mają zdolność absorbowania nikotyny w organizmie. Rano zostaje ona wydalona, a głód nikotynowy znacznie się zmniejszy.

Zdrowa dieta

Pamiętaj że zdrowa dieta pomoże ci zachować równowagę po rzuceniu nałogu. Zastosuj więc kurację oczyszczającą sokami naturalnymi, bogatymi w antyoksydanty takie jak witamina C, A i E. Dodatkowo uzupełniaj poziom wapnia, gdyż twoja wątroba potrzebuje regeneracji. Pomogą w tym też zioła takie jak rumianek czy lucerna.

Woda

Woda jest znana ze swoich właściwości oczyszczających. Również w przypadku oczyszczania z nikotyny może okazać się niezastąpiona. Wspomoże jej wydalenie z organizmu, ponadto poprawisz stan gospodarki wodnej poważniej naruszonej po latach palenia. Twój organizm może być odwodniony, dlatego pij 6-8 szklanek wody niegazowanej dziennie.

Aktywność fizyczna

Po podjęciu słusznej decyzji oraz odstawieniu papierosów należy zdecydowanie oczyścić i nawodnić cały organizm. Nie zapominaj by dietę oczyszczającą wspomóc aktywnością fizyczną. Przyśpieszysz metabolizm, dzięki czemu szybciej wydalisz toksyny. Dodatkowo dotlenisz swój organizm, a nikotyna zostanie usunięta wraz z potem. Ćwiczenia na świeżym powietrzu oderwą twoje myśli od kuszącego nałogu.

Uzależnienie od nikotyny to nie tylko problem fizyczny. Klucz do sukcesu tkwi w naszym umyśle. Zastąp szkodliwy i niebezpieczny nałóg innym, zdrowszym. Czując zniecierpliwienie i zbliżającą się chęć zapalenia papierosa sięgnij np. po orzeszki ziemne, pestki dyni czy nasiona słonecznika, Skubanie i wyłuskiwanie pestek to bardzo absorbujące zajęcie dla rąk, a do tego wciągające i odwracające myśli od zapotrzebowania na nikotynę. Dodatkowo są one bogate w przeciwutleniacze, cynk i selen, które stanowią niezbędnik każdej diety.

Regularnie oczyszczaj swój organizm z nikotyny i raz na zawsze pozbądź się tego szkodliwego nałogu. Możesz tylko zyskać. Nagrodą będzie zdrowie i parę lat życia w prezencie.

A teraz część druga, czyli - stawy. Dokładnie mowa tu o zakwaszeniu stawów oraz kości. To właśnie w oczyszczeniu tych jakże ważnych partii naszego ciała mogą nam pomóc cytryna wraz z liściem laurowym.

Nie ulega wątpliwości, że te narządy są kluczowe dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. Oczywistym jest, że wymagają leczenia, gdy pojawiają się stany zapalne, ale zgodnie z odwieczną prawdą "lepiej zapobiegać, niż leczyć", warto się zająć odkwaszeniem stawów wcześniej, jeszcze przed wystąpieniem jakichkolwiek dolegliwości. Regularnie czyszcząc nasz organizm z toksyn, uchronimy się przed wieloma problemami.

Tym bardziej, że szkodliwe kwasy powstają w naszym organizmie nieustannie, a na ich powstawanie wpływ ma w dużej mierze zła dieta i spożywanie przetworzonych produktów takich jak słodtycze, mięso, czy słodzone napoje.

To one sprawiają, że powoli w organizmie odkłada się kwas szczawiowy, który systematycznie unieruchamia stawy. Tracą swoją elastyczność i zaczynają nam sprawiać ból.

Są dwie skuteczne metody oczyszczania organizmu i zapobiegania tym kłopotom.

Po pierwsze, liść laurowy.

SKŁADNIKI:

  • 15g liścia laurowego

  • 300 ml wrzątku

PRZYGOTOWANIE:

Dzień I, II i III

Pokrusz drobno 5g liści laurowych, wrzuć je do 300 ml wrzątku i gotuj na małym ogniu przez 5 min. Następnie przelej wywar do termosu i odstaw na 5 godzin. Po tym czasie odcedź wywar i przelej do buteleczki, najlepiej szklanej. Pij 1/4 łyżeczki wywaru co 20 min przez 12 godzin. Kuracja trwa przez 3 dni, każdego dnia przygotuj świeży napar.

Pamiętaj, że w trakcie kuracji najlepiej nie spożywać produktów białkowych, tj. mięso czy mleko i jego przetwory. Podczas kuracji w miarę wydalania piasku i soli z organizmu mocz będzie zmieniał kolorystykę od barwy zielonej do jasnoczerwonej. To całkowicie normalne zjawisko. Kurację ponów po 7 dniach.

WAŻNE! Pod żadnym pozorem nie wypij całego wywaru, może to spowodować krwotok!

Podczas kuracji należy się też przygotować na to, że stawy będą jeszcze bardziej boleć. Jest to normalna reakcja i świadczy o tym, że kuracja działa prawidłowo i powoli zdrowiejemy. Ból możemy odczuwać jeszcze przez kilka dni po zakończeniu kuracji, co jest również normalne.

Po drugie, kwas moczowy i kuracja z cytryną

Oczyszczanie z kwasu moczowego jest również bardzo ważne, gdyż powoduje on choroby kości, reumatyzm, artretyzm, bóle stawów, kości oraz pleców, a także choroby skóry, wysokie ciśnienie, bóle głowy i bezsenność.

Metoda oczyszczania ( 10 dniowa)

Pijemy rano sok z cytryny sam lub rozcieńczony z wodą. Podczas kuracji najlepiej pić sok z cytryny przez słomkę, żeby nie uszkodził szkliwa.

Dzień 1 i 10 – sok z 1 cytryny
Dzień 2 i 9 – sok z 2 cytryn
Dzień 3 i 8 – sok z 3 cytryn
Dzień 4 i 7 – sok z 4 cytryn
Dzień 5 i 6 – sok z 5 cytryn