W rozmowie z dziennikiem włoskiego episkopatu Avvenire liderka tryumfującej we wczorajszych wyborach parlamentarnych partii odniosła się do sytuacji w Unii Europejskiej podkreślając, że nie godzi się na traktowanie państw wschodnich jako Europy drugiej kategorii. W tym kontekście powołała się na nauczanie papieża z Polski, który podkreślał, że Europa oddycha dwoma płucami. Giorgia Meloni przyznała, że niektóre kraje Europy Wschodniej są bardziej narażone na ekspansjonizm Władimira Putina. Doceniła przy tym działania krajów wschodnich w kontekście regulacji ruchu migrantów wskazując, że chronią one zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

Liderka Braci Włochów podkreśliła, że Unia Europejska musi powrócić do ideałów swoich ojców założycieli, przede wszystkim do zasady solidarności i subsydiarności.

Jednym z najtrudniejszych do pokonania problemów we Włoszech jest kryzys demograficzny. Meloni zapewnia, że to priorytet dla jej partii. Bracia Włosi zapowiadają zmiany w opodatkowaniu, w systemie zasiłków, w ulgach dla firm, które zatrudniają matki, a także w rozwoju sieci żłobków. Nowy rząd centroprawicy zapowiada również wsparcie dla ośrodków otaczających opieką kobiety w ciąży, aby żadna z nich nie była zmuszona do aborcji z powodów ekonomicznych czy społecznych.