Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć
PIERWSZE CZYTANIE Modlitwa o nawrócenie wszystkich ludów
Kategoria
Podkategoria: Wiara
PIERWSZE CZYTANIE Modlitwa o nawrócenie wszystkich ludów
Siostra Łucja z Fatimy bardzo wyraźnie mówiła, że żyje dla stworzenia tego pokolenia, które będzie przygotowane przez Matkę Bożą, aby osiągnąć całkowite zwycięstwo nad szatanem i zapewnić tryumf Niepokalanego Serca na świecie – mówi ks. Dominik Chmielewski SDB.
Każdy z nas boryka się w swoim życiu z różnymi problemami. Czasem są one trudniejsze, czasem prostsze do rozwiązania. Często doprowadzają do nich nasze własne, błędne decyzje. Niekiedy jednak na ich pojawienie się nie mieliśmy żadnego wpływu. Św. Ignacy Loyola powtarzał, aby modlić się, jakby wszystko od Boga zależało i działać, jakby wszystko zależało od nas. Musimy wychodzić naprzeciw naszym problemom i robić co w naszej mocy, aby je rozwiązać. Jednak czasem nasze wysiłki to za mało. Potrzebujemy pomocy z nieba, a z tą przychodzi do nas Matka Boża.
„Każdy ochrzczony odnosi korzyść z modlitwy Kościoła i cieszy się fundamentalnym prawem do korzystania z niej. W konsekwencji nie ma wątpliwości, że ludzie zaangażowani w związek homoseksualny mają prawo do zabiegania o duszpasterską pomoc Kościoła, a w szczególności o pomoc modlitwy na swej drodze do świętości” – tak pisze o błogosławieniu par homoseksualnych ks. Philippe Bordeyne, który w lecie obejmie urząd przewodniczącego Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną.
Jednym z największych zagrożeń dla chrześcijaństwa jest dzisiaj wojujący islam. Powstanie Islamskiego Państwa Iraku i Syrii (ISIS) doprowadziło do śmierci wielu męczenników wskutek bestialskich ataków islamistów. Całe wspólnoty chrześcijańskie starto z powierzchni ziemi lub wygnano; ich kościoły splądrowano, a starożytne miejsca święte sprofanowano lub doszczętnie zniszczono.
Poszczególne kurie informują, jak będzie wyglądać tegoroczna celebracja Bożego Ciała. W tym roku Boże Ciało odbędzie się bez tradycyjnych procesji ulicami miast lub wokół kościołów. Zachowane zostaną za to obostrzenia sanitarne wewnątrz i na zewnątrz świątyń.
Drodzy bracia i siostry!
Znamy różne typy grzechów. Są grzechy ciężkie i lekkie. Ciężkie nazywamy też śmiertelnymi, bo sprowadzają na nas śmierć duchową. Istnieją trzy znane kryteria, według których oceniamy grzech jako ciężki: pełna świadomość, nieskrępowana wola i tzw. ciężka materia grzechu. Ostatecznie jednak żadna teologia nie podaje ścisłych rozmiarów tej materii i ocena należy do naszego sumienia.
Młoda, atrakcyjna kobieta, która robi karierę za granicą... Czego chcieć więcej? A Pani Basia chciała więcej i znalazła to coś, a właściwie, tego kogoś, św. Szarbela. Poznajcie historię Pani Basi i to jak w jej życiu działa św. Szarbel. Barbara Karska, coach chrześcijański, opowiada o swoim doświadczeniu Katarzynie Supeł-Zaboklickiej.
Nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki sięga początków chrześcijaństwa. Gdy tylko zaczął rozwijać się wśród wiernych kult Matki Zbawiciela, równocześnie ufność w Jej przemożną przyczynę u Syna nakazywała uciekać się do Niej we wszystkich potrzebach. Tytuł Wspomożycielki Wiernych zawiera w sobie wszystkie wezwania, w których Kościół wyrażał Najświętszej Maryi Pannie potrzeby i troski swoich dzieci.
Ks. Piotr Pawlukiewicz: Duch Święty dokonuje w nas przemiany
Jeżeli inteligencja ma być gronem ludzi intelektualnie dojrzałych, to nie może być w ogóle inteligencji katolickiej; może być co najwyżej katolicka półinteligencja. Autorem tych słów – wydrukowanych na łamach „Racjonalisty”, organu warszawskiego koła intelektualistów Polskiego Związku Myśli Wolnej – nie był jakiś zadziorny licealista, ale profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego Tadeusz Kotarbiński, człowiek raczej zrównoważony i niewątpliwie zacny. I nie odmówił sobie prof. Kotarbiński przyjemności zakpienia z tych katolickich półinteligentów, którzy wierzą, że „duch bezcielesny z niewiastą spłodził syna, która to niewiasta mimo to pozostała dziewicą”.