Kategoria

Polska

Sekcja: Polska

Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio RDC)

Polska

Gen. Kraszewski: To bardziej wabik niż dron przemytniczy

W miejscowości Majdan-Sielec na Lubelszczyźnie rozbił się wczoraj dron. MON podało, że był to „nienoszący żadnych cech wojskowych” bezzałogowiec, należący najpewniej do przemytników. Gen. Jarosław Kraszewski ocenia jednak, że „jest to bezpilotowiec bardziej z kategorii wabików niż przemytniczych”.

Fot. screenshot - X.com (@BarcikAneta)

Polska

„Demoralizacja to nie edukacja”. XI Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie

Pod hasłem: „Demoralizacja to nie edukacja” ulicami Krakowa przeszedł dziś Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy wyrazili swój sprzeciw wobec wprowadzonego przez resort Barbary Nowackiej przedmiotu „edukacja zdrowotna”, którego elementem jest m.in. zgodna z założeniami ideologii gender edukacja na temat tożsamości płciowej.

Fot. Mikołaj Bujak KPRP za: Prezydent.pl

Polska

Prezydent na Jasnej Górze: Musimy zablokować umowę z państwami Mercosur

Prezydent Karol Nawrocki udał się dziś na Jasną Górę, gdzie bierze udział w uroczystych dożynkach. Przy tej okazji opowiedział o podejmowanych przez siebie przedsięwzięciach, które mają służyć polskiej wsi. To między innymi rozmowy o zablokowaniu umowy UE-Mercosur, które prowadził w czasie swojej wizyty we Włoszech.

Fot. Mikołaj Bujak KPRP za: Prezydent.pl

Polityka

„Proszę poprawić zbroję…” - Prezydent Nawrocki o „Albumie z Waszyngtonu” Sikorskiego

Wizyta prezydenta Karola Nawrockiego w Stanach Zjednoczonych jest momentem kulminacyjnym polskiej dyplomacji – wzmocnieniem strategicznego partnerstwa z USA, potwierdzeniem obecności wojsk amerykańskich w Polsce oraz zaproszeniem do udziału w szczycie G20. Tymczasem równolegle w przestrzeni publicznej pojawiły się nagrania i zdjęcia szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, które zamiast wspierać przekaz państwa, stały się… No właśnie. Co mają znaczyć te karykaturalne wpisy szefa polskiego MSZ w rządzie Donalda Tuska?