Kategoria

Polska

Sekcja: Polska

Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Polityka

Gryglas o swoim zawieszeniu: Nic z tego nie rozumiem

Władze Porozumienia zawiesiły w prawach członka partii czterech kolejnych posłów: Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa, Michała Cieślaka i Włodzimierza Tomaszewskiego. Jutro sąd koleżeński ma zdecydować o wyrzuceniu polityków z ugrupowania. Tymczasem poseł Zbigniew Gryglas wyraża w mediach społecznościowych swoje zaskoczenie tą decyzją.

Fot. Wikipedia

Sondaż

CBOS: PiS triumfuje. KO coraz dalej za Hołownią

20-lecie istnienie Platformy Obywatelskiej to bardzo trudny czas dla tego ugrupowania. KO coraz bardziej traci w sondażach, ustępując pozycję lidera opozycji nowemu ruchowi Szymona Hołowni. To do tego ruchu też przechodzić mają kolejni politycy ugrupowania Budki. W najnowszym sondażu CBOS Polska 2050 bardzo wyraźnie wyprzedza KO.

Wolność słowa wg TVN. Tak stacja cenzurowała materiał z Kwaśniewskim

Polska

Wolność słowa wg TVN. Tak stacja cenzurowała materiał z Kwaśniewskim

Część polskich mediów protestuje przeciwko planom wprowadzenia podatku od reklam, strasząc zamachem na wolność słowa. Nieoficjalnie media informowały, że jednym z głównych inicjatorów protestu była menadżer TVN. Tymczasem dziennikarz śledczy Jacek Łęski przekonuje, że gdyby to środowisko TVN urządzało Polskę, na co dzień mielibyśmy cenzurę. Łęski przypomina w rozmowie z wPolityce.pl, jak władze stacji chciały zablokować materiał z pijanym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

Screenshot Youtube  PGNiG

Brawo Polska!

Brawo Polska! Ogromny wzrost wartości spółek giełdowych z udziałami Skarbu Państwa

1. Jak podał ostatnio portal Money pl. wartość 10 spółek giełdowych z największymi udziałami Skarbu Państwa w ciągu ostatnich 3 miesięcy (od listopada do końca stycznia) wzrosła o ok. 28 mld zł. Portal Money pl. stworzył indeks największych spółek giełdowych z udziałem Skarbu Państwa pod nazwą PiS 2.0 (od powstania 2 rządu PiS w listopadzie 2019 roku) i monitoruje zmianę ich wartości.