Kategoria

Duchowość i wiara

Sekcja: Duchowość i wiara

O. Leon Knabit: Kilka ważnych rad na Wielki Post

Kościół

O. Leon Knabit: Kilka ważnych rad na Wielki Post

Zastanówmy się nad Wielkim Postem. To jest bardzo kontrowersyjny temat ze względu na skrajnie różne rozumienie tego czasu. Znaczna część ludzi, nawet wierzących, nie widzi żadnej różnicy między czasem przed Środą Popielcową, a tym po niej.

Cuda - czyli znaki Pana dla niewierzących

Wiara

Cuda - czyli znaki Pana dla niewierzących

W hiszpańskim miasteczku Calanda, oddalonym o 118 km od Saragossy, dokonał się "el milagro de los milagros" - czyli "cud cudów". Dwudziestotrzyletniemu Miguelowi Juanowi Pellicerowi w sposób cudowny przywrócona została amputowana prawa noga. Owoce wieloletnich poszukiwań i badań historycznych dokumentów dotyczących tego miezwykłego wydarzenia zostały opublikowane w książce zatytułowanej II Miracolo (Cud), napisanej przez słynnego pisarza i dziennikarza włoskiego Vittoria Messoriego.

ks. Mirosław Matuszny: Odmładzające miłosierdzie

Wiara

ks. Mirosław Matuszny: Odmładzające miłosierdzie

Miłosierdzie jest szczególnym przymiotem Boga. Można by rzec, że jest wręcz drugim imieniem Tego, Który Jest/ Bóg jest miłosierny dla nas, ponieważ za nas wydał Swojego Syna Jezusa Chrystusa. Owo miłosierdzie objawione w Synu Bożym eksplodowało na Golgocie, gdzie w ofierze krzyża Jezus umiłował nas do końca.

screenshot Youtube - Langusta na palmie

Wiara

,,Okruchy'' - nowa seria o. Szustak na Wielki Post. Tego jeszcze nie było

Dominikanin o. Adam Szustak OP przygotował na tegoroczny Wielki Post serię pt. „Okruchy”, która jak sam mówi – bardzo mocno będzie się różnić od tych, które pojawiały się na jego kanale do tej pory. Poniżej zamieszczamy pierwsze dwa odcinki serii. Nowe mają się ukazywać codziennie wieczorem, oprócz niedziel.

Post bez modlitwy i jałmużny to zwykła dieta

Kościół

Post bez modlitwy i jałmużny to zwykła dieta

Przed nami Wielki Post. Jego istotą jest pójście za wskazaniami Jezusa: drogą modlitwy, postu i jałmużny. Są ze sobą ściśle związane. ModlitwaZ nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił (Mk 1,32-35). To mój ulubiony fragment dotyczący modlitwy. Wyobrażam sobie Jezusa, gdy wychodzi z domu Piotra przez nikogo niezauważony. Poprzedni dzień musiał być dla Niego bardzo ciężki, zakończył się zapewne późno w nocy. Mimo to Jezus wstaje, gdy jeszcze było ciemno i wędruje przez uśpione miasto, aby modlić się na osobności. Jezus, podobnie jak my, musiał podjąć wysiłek, by znaleźć czas na modlitwę. To mi przypomina, że mam szukać miejsc oddalonych od codziennego zgiełku

Kurator Nowak o WHO: To są standardy propedofilskie!!!

Ideologia gender

Kurator Nowak o WHO: To są standardy propedofilskie!!!

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nie ma wątpliwości: treści, które w Warszawie promuje prezydent Rafał Trzaskowski, sątreściami propedofilskimi. Mowa o wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (!!!), która zachęca do nauki nieletnich dzieci całkowicie zdeprawowanej seksualności i nakłania je do rozpusty.

fot. z parad równości via sxc.hu, zdj. edyt.; fot. Trzaskowskiego printscreen youtube

Ideologia gender

Rzecznik Praw Dziecka: Brońmy dzieci przed Trzaskowskim!!!

Rzecznik Praw Dziecka Marek Pawlak wezwał Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara do interwencji w sprawie demoralizacji dzieci w szkołach przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Jak wskazał Pawlak, Trzaskowski narusza konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. W istocie to zarzuty jeszcze za słabe, bo Trzaskowski realizuje nic innego, jak tylko systemową deprawację. A regulacje WHO, które podpisując kartę LGBT+ zalecił szkołom, są w oczywisty sposób nakłanianiem do seksu osób nieletnich poniżej 15. roku życia.