Droga Krzyżowa Macieja Musiała. PIĘKNE świadectwo młodego aktora! - zdjęcie
19.04.19, 07:39(fot. youtube)

Droga Krzyżowa Macieja Musiała. PIĘKNE świadectwo młodego aktora!

10

Aktor Maciej Musiał jest autorem rozważań tegorocznej warszawskiej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwu, które rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 20.00 przy kościele akademickim św. Anny, będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

To już dwudzięsty piąty raz, kiedy wielkopiątkowa droga krzyżowa przejdzie ulicami Warszawy. Wierni spotkają się przed kościołem św. Anny, by przejść ul. Miodową, Senatorską do placu Teatralnego, następnie ul. Wierzbową do pl. Piłsudskiego. Następnie ulicą Tokarzewskiego-Karaszewicza na Krakowskie Przedmieście i z powrotem do kościoła akademickiego św. Anny.

Maciej Musiał przygotował rozważania pt: “Krzyk ciszy” . Aktor będzie je również czytał w trakcie nabożeństwa. 24-latek podzieli się refleksjami na temat drogi młodego człowieka przez życie. To piękne świadectwo młodego człowieka, którego nie zniszczyła kariera.

“Życie młodego człowieka jest pełne wydarzeń, różnych “krzyków”, ale pośród nich trzeba szukać prawdziwych wartości” – podkreśla ks. prof. Krzysztof Siwek, rektor kościoła akademickiego św. Anny, współorganizator Centralnej Drogi Krzyżowej w Warszawie.
Drogę Krzyżową zwieńczy słowo pasterskie wygłoszone przez metropolitę warszawskiego kard. Kazimierza Nycza na Placu Zamkowym.

- Wiara nie jest dla mnie powodem do wstydu. Nie musi się wiązać z biernym siedzeniem w kościele, byciem smutnym. Jestem zwolennikiem teorii, że wiary nie mierzy się liczbą odmówionych różańców, a tym, ile miłości i radości dajesz innym. Jeśli radość bierze się z modlitwy – to super. Cały czas podkreślam, że stereotypowy model smutnego współczesnego katolika jest mi obcy - mówił kilka lat temu Maciej Musiał

Sam przełożył nawet swoją imprezę z okazji osiemnastki, bo wypadała w Wielkim Poście.

- To dla mnie ważne. Od Tego na górze bardzo dużo dostaję. Jeśli mogę mu to w jakikolwiek sposób zwrócić, będę to robił - tłumaczył

baz/ Gosc Niedzielny/fronda.pl

Komentarze (10):

Teresa2019.04.22 12:56
Piękne świadectwo na dzisiejsze czasy młodego człowieka, brawo! niech to będzie przykład dla innych aktorów.
Urszula2019.04.21 13:38
Młody to głupi. Jeszcze nabierze rozumu. Marzy o karierze w Hollywood, ale tam nie będzie mógł robić za świętoszka. Jeśli się tam dostanie co jest wątpliwe.
Hanys2019.04.19 11:19
"od tego na górze dużo dostaję" - aż krew człowieka zalewa jak widzi i słyszy że taki ciulas patentowany i beztalencie wstydzi się mówić o Bogu i nazywa go "ten na górze". Dla twojej informacji musiale jeden: ten na górze to może być dla przykładu nietoperz albo bocian.
Grażyna2019.04.20 8:39
ludzie ile jest w was nienawiści
igor2019.04.20 20:37
hanys głupiś jak stalin
likad2019.04.19 9:01
to ten niedoszły narzeczony Kingi Dudy?
www2019.04.19 8:32
Co taki Musiał może wiedzieć o drodze krzyżowej ? Zarabia dużo kasy, jest młody, popularny, dziewczyny się za nim oglądają, ma lekką pracę, zapewne już własne mieszkanie, dobry samochód, cieszy się dobrym zdrowiem, ma dobre perspektywy zawodowe i osobiste na przyszłość, w takiej sytuacji łatwo jest wielbić Boga i teoretyzować o drodze krzyżowej
zenek2019.04.19 9:30
nie ma to jak czysta bezinteresowna polska zazdrość.
Karolina2019.04.21 15:37
ty widzisz tylko tą strone..
maria2019.04.22 13:35
a Ty kim jesteś że osądzasz drugiego człowieka?