Czy będzie matura z religii? Trwają rozmowy
- Matura z religii to pomysł, który „warto rozważyć”, bo pojawia się on już od dłuższego czasu - powiedział na antenie Radia ZET wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 229463
- Matura z religii to pomysł, który „warto rozważyć”, bo pojawia się on już od dłuższego czasu - powiedział na antenie Radia ZET wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Projekt nałożenia podatku od reklam wzbudził w ubiegłym tygodniu i wzbudza nadal dużo emocji. Do tego stopnia, że nawet prasa niemiecka zaczęła przyjmować rolę jednej ze stron w tym temacie, a dziennik „Sueddeutsche Zeitung” i „Frankfurter Allgemeine Zeitung” całą nadzieję na uniknięcie wprowadzenie go w Polsce pokładają w liderze Porozumienia Jarosławie Gowinie.
Prof. Zdzisław Marian Najder zmarł w wieku 90 lat. Był historykiem oraz dyrektorem Radia Wolna Europa.
Jak informuje polsatnews.pl, w dniu dzisiejszym doszło w w Warszawie do wypadku z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa. Informacja została potwierdzona w rozmowie z polsatnews.pl przez rzecznika SOP ppłk Bogusława Piórkowskiego.
Odczuwasz lęk, przygnębienie, rozpacz aż do samobójstwa! Jeśli cię coś dręczy, męczy, jesteś niespokojny lub wyczuwasz czyjąś obecność. Odmów tę modlitwę i zacznij nowe życie dzięki Łasce !!!
Dzisiaj rano w Bazylice św. Piotra, dokładnie w 30-lecie powstania Grupy Wyszehradzkiej odprawiona została Msza Święta z udziałem ambasadorów Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Eucharystii, która została zorganizowana z inicjatywy ambasady Rzeczypospolitej Polskiej przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski, odpowiedzialny za sekcję trzecią sekretariatu stanu, zajmującą się kontaktami z placówkami dyplomatycznymi Stolicy Apostolskiej. Grupa Wyszehradzka, której aktualnie przewodniczy Polska, wspiera Papieża Franciszka we wszystkich działaniach humanitarnych oraz w inicjatywach dotyczących praw człowieka i wolności religijnej.
Jak ocenia niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”, „planowany przez PiS podatek od reklam w mediach to część efektywnej taktyki salami”. Dodaje też, że nie można w Polsce liczyć na skuteczny opór przed jego wprowadzeniem.
Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast opublikował na swoich stronach internetowych wytyczne dot. realizacji podpisanego przez prezydenta Joe Bidena dekretu o ochronie praw społeczności LGBT. HUD wprowadza przepisy, które mają szczególnie chronić interesy ludzi LGBTWTF.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski zapowiedział, że wkrótce zaprezentowany zostanie nowy kształt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Jak przekazał polityk, nie będzie w niej zapisu o ograniczeniu uboju rytualnego, który był w pierwotnej wersji projektu. Rolnicy będą za to zachęcani przez inne działania państwa do odchodzenia od tej formy uśmiercania zwierząt.
„Polska chciałaby zakazać jakiegokolwiek przywoływania swojej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę” – to teza, jaka padła w materiale opublikowanym przez publiczne, francuskie radio. Wiceszef polskiej dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk zapowiada reakcję polskiej ambasady we Francji. Interwencji w tej sprawie chce podjąć się również Instytut Ordo Iuris.
Minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro gościł w „Salonie Politycznym” na antenie radiowej Trójki, gdzie komentował trwający w Porozumieniu Jarosława Gowina kryzys. Polityk przyznał, że sytuacja w koalicyjnej partii niepokoi go i dziwi.
Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki opublikował artykuł na łamach węgierskiego dziennika „Magyar Nemzet”. Do publikacji odniósł się premier Węgier Viktor Orban, który podkreśla znaczenie współpracy wyszehradzkiej.
Kolejna parlamentarzystka Koalicji Obywatelskiej zdecydowała się zmienić barwy i przejść do nowego ruchu Szymon Hołowni. Kiedy Platforma się rozpada, jej politycy szukają winnych, a sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński o „utrudnianie współpracy” oskarża Szymona Hołownię.
Organizatorka wulgarnych i agresywnych manifestacji, wprost nawołująca m.in. do demolowania kościołów, Marta L. wciąż próbuje kreować się na ofiarę. W wywiadzie opublikowanym kilka dni temu na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” aktywistka mówiła o postawionych jej zarzutach karnych przekonując, że większość z aktywistek tzw. strajku kobiet musi korzystać z pomocy psychologów.
Jak podaje portal „C-Fam”, biuro praw człowieka ONZ zbiera dane na temat osób i organizacji, które sprzeciwiają się agendzie LGBT. Na „czarnej liście” mogą się znaleźć „politycy, przywódcy religijni oraz organizacje z całego świata broniący życia i rodziny”. Portal sugeruje, że taka lista „może być wykorzystana do narzucenia sankcji na prorodzinnych orędowników i wystawienia ich na ataki terrorystyczne”.