Trybunał w Strasburgu: skazanie lekarza za udzielanie porad, jak popełnić samobójstwo, zgodne z prawem
· Trybunał w Strasburgu oddalił skargę duńskiego lekarza, który udzielał porad, w jaki sposób odebrać sobie życie.
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 229463
· Trybunał w Strasburgu oddalił skargę duńskiego lekarza, który udzielał porad, w jaki sposób odebrać sobie życie.
Szczyt państw zrzeszonych w sojuszu QUAD odbyć się ma 24 maja 2022 roku. QUAD to partnerstwo między Australią, Stanami Zjednoczonymi, Japonią i Indiami, którego nieoficjalnym celem jest odparcie chińskiej ekspansji na Indo-Pacyfiku. Planowane spotkanie liderów państw sojuszniczych jest ważnym punktem polityki zagranicznej administracji Joe Bidena w kontekście rosnących napięć na Indo-Pacyfiku.
Zdaniem socjologa dr Andrzeja Anusza bardziej niż na zachowanie ukraińskiego jury podczas konkursu Eurowizji powinniśmy zwrócić uwagę na postawę ukraińskiej publiczności, która zagłosowała za Polską.
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z sekretarz skarbu USA Janet Yellen, z którą omówił kwestie dot. zaostrzenia sankcji przeciw Rosji i wzmocnienia NATO. Polska domaga się zaostrzenia sankcji przede wszystkim w sektorach energetyki, finansów i transportu oraz usług.
Większość parlamentarna Szwecji opowiedziała się dziś za wstąpieniem do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Teraz rząd Magdaleny Andersson może podjąć formalną decyzję o rozpoczęciu procesu akcesyjnego. Media wskazują, że może się to stać już dziś po południu.
Premier Estonii Kaja Kallas stwierdziła, że jeśli Władimir Putin ma rzeczywiście zostać odizolowany, zachodni liderzy muszą przestać do niego dzwonić. W ten sposób miała wyrazić swoje krytyczne nastawienie do działań prezydenta Francji i kanclerza Niemiec.
Elżbietanki organizują spotkania, rozmowy z psychologiem, warsztaty oraz naukę języka polskiego. -Widać, że tęsknotę za ojczyzną i bliskimi uchodźcy noszą w sercu. Pierwsze łzy już opadły, ale ból rozłąki wciąż jest ogromny - mówi Family News Service s. Józefa Krupa z Domu Nadziei na poznańskim Pokrzywnie, gdzie świadczona jest pomoc bezdomnym, ubogim, a ostatnio uchodźcom z Ukrainy.
1. W poprzednim tygodniu, w piątek wieczorem, przewodząca pracom Rady Europejskiej-Francja, niespodziewanie zwołała w Brukseli posiedzenie ambasadorów 27 państw członkowskich i przedstawicieli Komisji Europejskiej, podczas którego przedstawili oni interpretacje unijnych sankcji zakazujących płacenia za rosyjski gaz w rublach.
Polski rząd osiągnął porozumienie z Komisją Europejską ws. akceptacji KPO, będącej warunkiem wypłat środków z unijnego Funduszu Odbudowy. Sprawę komentował dziś na antenie Poranka „Siódma 9” Rafał Ziemkiewicz, który przekonuje, że trwa spór o coś znacznie więcej niż likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Resort obrony Wielkiej Brytanii donosi, że Białoruś planuje rozmieścić swoje siły na granicy z Ukrainą. Zdaniem Brytyjczyków, samozwańczy prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka będzie chciał jednak uniknąć bezpośredniego wykorzystania białoruskich wojsk w wojnie na Ukrainie, w obawie przed zachodnimi sankcjami.
Wicemarszałek Senatu Marek Pęk poinformował, że senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka izby, prof. Tomasza Grodzkiego.
W kwietniu ukraińska armia trafiła pociskami przeciwokrętowymi „Neptun” dumę Floty Czarnomorskiej – krążownik „Moskwa”, który ostatecznie zatonął. Teraz dowództwo operacyjne „Południe” Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy opublikowało nagranie, na którym zarejestrowano ostatni meldunek załogi krążownika.
Chiny mogą zabijać ok. 50.000 więźniów obozów koncentracyjnych każdego roku, by pobierać narządy ludzkie – ocenia Ethan Gutmann, pracownik naukowy zajmujący się badaniami nad Chinami w Victims of Communism Memorial Foundation, a także autor książki na ten temat The Slaughter (Rzeź). Zeznając przed komisją Kongresu Stanów Zjednoczonych Gutmann wezwał do zerwania współpracy z chińskim przemysłem zajmującym się przeszczepami narządów.
Szwecja i Finlandia rozpoczynają drogę do członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim. To fatalna wiadomość dla Kremla, który próbuje zapobiec rozszerzeniu NATO groźbami. Wiceszef rosyjskiego MSZ Siergiej Riabkow przekonuje, że decyzja o przystąpieniu do Sojuszu tych państw „spowoduje radykalną zmianę sytuacji”.
Lubimy czasem obejrzeć dobry film, a już niektóre seriale gromadzą przed telewizorami miliony widzów. Ludzi interesuje fabuła filmu, losy bohaterów, a także gra aktorów. Z przyjemnością stwierdzamy, że ta aktorka gra doskonale matkę, a ten aktor policjanta. Mają wyznaczoną rolę, wczują się w nią i wykazują często wielki talent aktorski. Wyobraźmy sobie, że dzieje świata to jest jeden wielki film. Pan Bóg powołuje wielu aktorów i wyznacza im rozmaite role. Mają tak grać, by zakończeniem było osiągnięcie wiecznego szczęścia w niebie. Trzeba więc być dobrym dzieckiem, dobrą matką, dobrym ojcem, nauczycielem, księdzem, żebrakiem, posłem, żołnierzem itd. Każdy ma przez Pana Boga dane miejsce, czas i warunki akcji i jest pouczony przez samego Pana Boga, Najlepszego Reżysera, jak ma grać. Najlepszymi aktorami na scenie życia byli święci, a pochodzą oni z wszelkich stanów i zawodów. Wczytali się w scenariusz przeznaczony im przez Boga i doskonale się w nim znaleźli. A są znani i podziwiani, ni