Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 229463

Fot. Beyond Forgetting via Flickr, CC 2.0

Kościół

102 lata temu urodził się św. Jan Paweł II

Karol Józef Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 r., został wybrany na Stolicę Piotrową 16 października 1978 r. Przyszedł na świat w rodzinie Karola i Emilii z Kaczorowskich Wojtyłów. W wieku 9 lat stracił matkę. Starszy brat Edmund, lekarz, zmarł w roku 1932 a ojciec, oficer Wojska Polskiego, w roku 1941.

Fot. kremlin.ru CC4.0

Rosja

Kolejne źródła potwierdzają: Putin ma raka krwi

Wczoraj włoski dziennik „La Stampa” informował o operacji nowotworu, jakiej w jednym z moskiewskich szpitali miał poddać się Władimir Putin. Teraz informacje o chorobie nowotworowej prezydenta Rosji potwierdza magazyn „New Lines”. Dziennikarze dotarli do nagrań rosyjskiego oligarchy, który zdradza, że Putin ma raka krwi.

Fot. via: Pixabay

Polska

Dochód bezwarunkowy w Polsce? Rusza eksperyment

Po Finlandii i Niemczech przyszedł czas na Polskę. Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza chce przetestować bezwarunkowy dochód podstawowy. Przez dwa lata od 5 do 31 tysięcy mieszkańców z gmin będzie otrzymywało co miesiąc 1300 zł.

Fot. screenshot - YouTube (Andromeda)

Rosja

Propaganda Kremla przygotowuje Rosjan na porażkę

Dwa miesiące temu w Rosji mówiło się o błyskawicznym pokonaniu sił Ukrainy i zajęciu Kijowa. Dziś w rosyjskiej telewizji coraz częściej pojawiają się eksperci pesymistycznie wypowiadający się na temat szans powodzenia „operacji specjalnej”. Wygląda na to, że propaganda Kremla zaczyna przygotowywać Rosjan do porażki.