,,Z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło’’ - zdjęcie
19.03.21, 08:37Fot. via: Pixabay

,,Z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło’’

3

PIERWSZE CZYTANIE

Mesjasz będzie potomkiem Dawida

2 Sm 7, 4-5a. 12-14a. 16

Czytanie z Drugiej Księgi Samuela

Pan skierował do Natana następujące słowa: „Idź i powiedz mojemu słudze Dawidowi: To mówi Pan: «Kiedy wypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo. On zbuduje dom imieniu memu, a Ja utwierdzę tron jego królestwa na wieki. Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem.

Przede Mną dom twój i twoje królestwo będzie trwać na wieki. Twój tron będzie utwierdzony na wieki»”.

Oto słowo Boże.


DRUGIE CZYTANIE

Wbrew nadziei uwierzył nadziei

Rz 4, 13. 16-18. 22

Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian

Bracia:

Nie od wypełnienia Prawa została uzależniona obietnica dana Abrahamowi i jego potomstwu, że będzie dziedzicem świata, ale od usprawiedliwienia z wiary.

I stąd to dziedzictwo zależy od wiary, by było z łaski i aby w ten sposób obietnica pozostała niewzruszona dla całego potomstwa, nie tylko dla potomstwa opierającego się na Prawie, ale i dla tego, które ma wiarę Abrahama. On to jest ojcem nas wszystkich, jak jest napisane: „Uczyniłem cię ojcem wielu narodów” przed obliczem Boga. Jemu on uwierzył jako Temu, który ożywia umarłych, i to, co nie istnieje, powołuje do istnienia.

On to wbrew nadziei uwierzył nadziei, że stanie się ojcem wielu narodów zgodnie z tym, co było powiedziane: „takie będzie twoje potomstwo”.

Dlatego też poczytano mu to za sprawiedliwość.

Oto słowo Boże.

 

EWANGELIA

Józef poznaje tajemnicę Wcielenia

Mt 1, 16. 18-21. 24a

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.

Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”.

Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Oto słowo Pańskie.

 

Komentarze (3):

Krzyż to Bóg ojciec duch święty.2021.03.19 9:57
To była część gry w której uczestniczył ale nie część jego planu bo nie ma bezwzględnych planów na tym świecie. Nie ważne jak bardzo ci się wydaje że panujesz nad prawem Murphy 'ego. I wydaje ci się że się zabezpieczyłeś i lepiej rozumiesz dwie strony medalu niż reszta - w tym twoi przeciwnicy. I tak skończysz żyjąc chwilą, z dnia na dzień. To rozumieją np. sportowcy - Ciągle nie są pewni czy przeciwnik się podłożył - czy to nie było podstawienie. Tak samo Bóg ciągle nie jest pewny czy tortura którą zadaje swoim wrogom na pewno ich dosięga - czy to nie iluzja. Czy ktoś np. Jezus nie zsyła iluzji że sodoma się męczy w piekle. A tak na prawdę sodoma ciągle cieszy się szczęściem i nikt ich nigdy nie karał.
wkrw2021.03.19 8:51
Dodam, bo pewnie nie wiecie oczadziali fanatycy, że Maryja miała 12 LAT, kiedy ją ten duch nawiedził :D czyli jak widać pedofilia od zarania kultywowana po dziś dzień w szeregach tych kieckowych szamanów.
wkrw2021.03.19 8:49
Ani słowa o reszcie potomstwa Józefa i Maryi poczętego "normalnie" będącego RODZEŃSTWEM JEZUSA :D :D Tak, takowe było i jest skrzętnie ukrywane w całej tej "boskiej" historii. Na świecie nie ma cudów. Poczytajcie fakty, a nie mity.