Władzom CSW przeszkadza modlitwa? - zdjęcie
13.11.13, 17:33Krzyż (fot. Eduardo/Morgue File)

Władzom CSW przeszkadza modlitwa?

5

Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie kazał usunąć wszystkie krzesła z sal ekspozycyjnych. Ma to podobno zniechęcić protestujących do przebywania w obiekcie” - poinformował nas poseł Andrzej Jaworski.

We wtorek pisaliśmy na Fronda.pl o akcji Krucjaty Różańcowej, która zachęcała do modlitwy w jednej z sal Zamku Ujazdowskiego. Wczoraj w modlitwie przebłagalnej wzięło udział ok. 35 osób.

Także dziś od rana przychodzili członkowie Krucjaty i mieszkańcy Warszawy, aby modlić się w sali, gdzie jest profanowany krzyż. Ich zdziwienie było jednak wielkie, kiedy zabrano stamtąd krzesełka. Jeśli władzom CSW faktycznie przeszkadza dłuższe zatrzymywanie się i kontemplacja „dzieła” pana Markiewicza, to wyniesienie krzesełek niewiele w tym pomoże.

Z naszych informacji wynika, że duża grupa osób szykuje się do odwiedzenia CSW w środę (tego dnia można podziwiać ekspozycje w salach Zamku Ujazdowskiego za darmo). Gdyby ktoś chciał dołączyć się do akcji modlitewnej, serdecznie zapraszamy!

*AKTUALIZACJA: Jak poinformował nas właśnie poseł Andrzej Jaworski, "bluźniercza instalacja w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie przestała działać". 

ToD

Komentarze (5):

anonim2013.11.13 18:29
" ... wydzielają parę wodną, powiększają efekt cieplarniany i służą do oddawania na nich moczu" Ot i sposób postrzegania świata przez "prawiczków" ...
anonim2013.11.13 19:34
Nie ma już nikogo odważnego kto przeprowadziłby mały happening, czyli akcję bezpośrednią bez użycia przemocy i po prostu zniszczył to bluźniercze "dzieło"???
anonim2013.11.13 19:49
Za kard. Bergoglio tańczyło się na dziękczynienie tango. Nie dziwota wtedy, że inni nic sobie nie robią z profanacji skoro kardynał mógł? http://umysluwarunkowany.blog.onet.pl/2013/11/13/msza-z-udzialem-kard-bergoglio-z-tancem-tanga/
anonim2013.11.13 20:19
czy ktos moze usunac tych ateistycznych prymitywow rodem z NIE z komentarzy?
anonim2013.11.14 0:53
Władze CSW śmieszą swoimi decyzjami. Napewno intenswnie myślą CO BY TU ZROBIĆ, aby pozbyć się gości podziwiających buźnierczą "wystawę" inaczej.