WHO wspiera aborcję, a Watykan wspiera… WHO - zdjęcie
25.05.20, 16:04Fot. via: Flickr CC 2.0

WHO wspiera aborcję, a Watykan wspiera… WHO

17

Mimo kontrowersji wokół Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jej roli w rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa oraz popierania przez nią aborcji i antykoncepcji, Watykan ogłosił wsparcie dla utworzonego prze nią funduszu kryzysowego. Celem funduszu jest zapewnienie sprzętu ochrony osobistej dla pracowników medycznych.

Jak zauważył Martin Bürger z „Life Site News”, „jak na ironię, oświadczenie Watykanu o finansowym wsparciu dla WHO pojawiło się zaledwie kilka tygodni po tym, jak liderzy ruchu obrony życia pochwalili prezydenta Donalda Trumpa za wstrzymanie finansowania tej międzynarodowej agencji zdrowia”.

Decyzję Trumpa przyjął z aprobatą m.in. John Smeaton z Society for the Protection of Unborn Children, który zwrócił uwagę na promowanie przez WHO aborcji w czasie epidemii koronawirusa, a także na to, że „WHO służy najbardziej skorumpowanym strukturom władzy na świecie, a nie dobru wspólnemu”.

W czasie Światowego Zgromadzenia Zdrowia abp Ivan Jurkovič, stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ, powiedział m.in., że papież Franciszek pokłada spore nadzieje w badaniach, jakie są prowadzone w związku z epidemią i ufa, iż będą one prowadzone „w przejrzysty i bezstronny sposób po to, aby znaleźć szczepionkę i leczenie oraz zagwarantować powszechny dostęp do podstawowych technologii, które umożliwią zarażonym w każdej części świata otrzymać konieczną opiekę zdrowotną”.

Abp Jurkovič nie zajął się faktem, że część z tych badań to szczepionki wykorzystujące komórki dzieci zabitych w wyniku aborcji. Krytycy decyzji Watykanu, aby wesprzeć finansowo fundusz WHO, zwracają uwagę na popieranie przez tę organizację inicjatyw sprzecznych z nauką Kościoła: aborcji, antykoncepcji, programów edukacji seksualnej, które np. zalecają, by dzieci uczyć masturbacji. Wskazują też na wątpliwości co do związków WHO z komunistycznym reżymem w Chinach.

Jak zauważa Bürger, „w przeszłości Watykan, który nie jest członkiem ONZ, ale obserwatorem, był ostrożny, by nie popierać inicjatyw organizacji nawet symbolicznie, kiedy były one sprzeczne z nauką Kościoła”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (17):

XD2020.05.27 12:53
Kościół wspiera aborcję przez utrudnianie dostępu do antykoncepcji i edukacji seksualnej. Pamiętajcie – bez ciąży nie ma aborcji! Tak więc sory – bez antykoncepcji i edukacji ciąże będą, niechciane także. A kiedy mamy niechcianą ciążę mamy i aborcję. Jeśli natomiast aborcja nie jest legalna to schodzi do podziemia, a tam już nie ma kontroli.
XD2020.05.27 12:47
Serio nasi biskupi powinni rozważyć założenie nowego kościoła katolickiego. Jedynego prawdziwego, bez masońskich i żydowskich wpływów. Bez gender, władzy papieża-heretyka. Taki którego wierni wszyscy będą przeciw aborcji, antykoncepcji, eutanazji, masturbacji, gender, in vitro, szczepieniom i badaniom prenatalnym. Taki kościół, do którego będą mogły dołączyć wyłącznie osoby heteroseksualne. Bezdzietni lubci którzy nie chcą dzieci będą z góry wykluczeni, bo to zepsuta komórka społeczna, która nie zaowocuje przyszłym podatnikiem. Chciałabym to zobaczyć. Ciekawe jak zmieniłaby się statystyka wierzących XD
JS2020.05.25 17:48
Coraz mniej i coraz słabiej modlimy się za Kościół, za papieża, który od początku był zwodzony i uległ flirtowi pseudo-humanistycznej, sprywatyzowanej organizacji WHO. Można by rzec, że Watykan, papież dopuścił się nierządu politycznego, gdyż wszedł w układ z organizacjami spod ciemnej gwiazdy ! Króluj nam Chryste ! Nie antychryście ! Pozdrawiam
katolik2020.05.25 17:14
WHO - World Hell organization Aborcja+in vitro+gender=zagłada homo sapiens
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.05.25 17:09
a Wy chdzicie do kosciola i glosujecie na pis.
matis892020.05.25 17:08
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik wspiera aborcję, LZPKNBT, antykoncepcję, invitro, gender... a wspierając LZPKNBT i sektę lawendową Bergoglio będzie odpowiedzialny za największą w historii plagę pedofilii gejowskiej wśród podszywanych kapłanów lewackich. Wystarczy przypomnieć że nawet w naszym sejmie politycy stawali w obronie aborcyjnego mordowania dzieci powołując się w tym na samego Bergoglio, więc w innych krajach jest jeszcze gorzej. Sodomici też powołują się na Bergoglio w swojej sodomii.
XD2020.05.27 12:34
Może czas założyć własny Kościół? To by było – Jedyny Prawdziwy Polski Kościół Katolicki. Cała reszta to heretycy, bo przecież Pan Jezus był Polakiem a Matka Jego jest Polski Królową.
Seks pokazy randki2020.05.25 16:49
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - www.paniedzis.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Agnieszka Dz. 2020.05.25 16:32
Czyli co? Fronda ogłasza "Precz z Watykanem"? A tak swoją drogą, to wy, "pisacze" frondowi, macie jakąś obsesję z tą masturbacją dzieci.
matis892020.05.25 17:19
Agnieszko pedofilia głoszona przez WHO w ich pedofilskim programie zaleceń seksualizacji małych dzieci też jest zła. To organizacja pedofilska.
anonim2020.05.25 21:12
moze przeslac tobie wibrator ropucho?
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.25 16:28
B o Watykan to masoneria dlatego Benedykt XVI abdykował, w czym pomogla mu loża gazety polskiej i Kaczyńscy a a Franciszek mieszka w domu św. Marty. "Rzym straci wiarę "....
Artur2020.05.25 16:24
Nie wolno nam popierać żadnej formy aborcji, w tym szczepionek z ludzkich płodów. Nie wolno nam pozwalać na aborcje i eutanazję. Nie wolno dopuszczać do seksualizacji i wykorzystania dzieci i młodzieży oraz ich demoralizacji. W walce o prawa zgodne z nauką Pana Jezusa zwyciężymy jeśli będziemy trwać z Maryją, Matką Bożą.
Piotr Nowak2020.05.25 16:27
Ziomuś nie jaraj sam, podziel się z bliźnim.
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 16:12
PiS wspiera aborcję i nic z nią nie robi, a episkopat wspiera… PiS!
MB2020.05.25 16:26
Jak masz na Imię?
Jana2020.05.25 16:58
Nie POpieraj aborcji i zrzucaj winy na innych.